0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #180 -: Октомври 16, 2014, 18:24:23 pm »
Да ви попитам още нещо момичета,намерих но-шпа но съм изхвърлила картонепата опаковка и листовка.Какво означава датата отбелязана на самите хапчета-че е изстекъл срока ли! Сега моя проятелка ми каза ,че е трябвало да пия но-шпа -не толкона за болки а за контракциите които се получавали от болката и така с голяма вероятност без приема му можело да се изсхвърлят ембриомите.Тя е била и  с 2-те си деца с голямо кървене за около седмица(при нормална бременност)но с,лежане ,инжекции и но-шпа е успяла да ги задържи.Макар.че при мен е късно вече за но-шпо просто искам да знам на изтичане срока ли е отбелязан на самите хапчета.Е как само аз не съм знаела за тези но-шпа.Е може ли да не ни обяснят точно за какво са!Не се къхъря ами направо и се праскам от яд.Толкова скапи лекарства и всичко да се провали заради едно толкава евтино но-шпа.Утре отивам в спешния кабинет да видим дали ще ми направят кръвен а и сутринта ще си направя и другия уринен тест-нали утре ми е датата-от него ще стане ясно какъв ще е и резултата от кръвния,но надеждата умира последна!
ЧЕСТИТО ЯНИ И ОТ МЕН И ДА РОДИШ ЕДНО ЖИВО,ЗДРАВО И КРАСИВО БЕБЧЕ!
« Последна редакция: Октомври 16, 2014, 18:39:29 pm от zyza »
   
*
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #181 -: Октомври 16, 2014, 18:33:04 pm »
zyza, и аз съм в чужбина, и аз имах силни болки седмица след пункцията и почти всеки ден след това, но при мен но шпа не се предписва и не се продава изобщо по аптеките. Реших да не го пия на своя глава. В крайна сметка резултатът ми беше положителен и бременността успешна. Не се кори, нищо на този етап не зависи от теб, а разходката не може да навреди.
Цигу,и аз с успешната си бременност бях в А-я,но и там си правих инвитрото но нямах такива болки,но там бях по дългия протокол стимулация около месец и нещо.Но в БГ по късия мн.болки изтърпях.Браво,че си успяла с тези болки-да ти е живо и здраво детенце.Но аз мн.се коря сега!
   
*
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #182 -: Октомври 16, 2014, 19:31:22 pm »
zyza, но-шпа е част от целия набор лекарства, които се изписват след трансфер, за да подпомогнат успеха на процедурата, но не мисля, че е решаващо  :), не се изпълвай с напрежение. Аз също не съм приемала но-шпа при всичките си опити.
Да, след трансферите последната година го взимам, присъства в стандартната рецепта, която предполагам всеки получава след трансфер. Но преди 2-3 години пак имах трансфери, тогава не съм пила но-шпа, явно не са го изписвали.

Погледнах таблетките, които имам вкъщи, не виждам да има някаква дата - пише  spa  на едната страна на таблетката, на другата няма надпис.
А срокът на годност е отбелязан както на опаковката, така и на блистера.
« Последна редакция: Октомври 16, 2014, 19:35:06 pm от marsi »

*
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #183 -: Октомври 16, 2014, 19:55:24 pm »
Zyza и аз живея в Англия. Ако в спешното не ти направят кръвен иди в early pregnancy unit и обясни какво е положението. Там не би трябвало да ти откажат. Можеш в нета да провериш къде в твоя район има.
Благодаря на всички за пожеланията :-)

26.09.2019
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #184 -: Октомври 16, 2014, 21:52:53 pm »
Яничка, честито мила и да видиш солидна цифра в събота :-)
Аз продължавам с лекарствата, както ме инструктираха и в понеделник пак тест. Искрено се надявам стойността да е паднала и да приключи всичко, че нямам търпение да започна отново. Моля се да не се окаже извънматочна, че къде наистина, къде от внушение, в ляво все ме приболва и много ме е страх.
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #185 -: Октомври 16, 2014, 23:31:52 pm »
Яничка честито и от мен  :bighug: Пожелавам ти едно прекрасно и леко бременеене :)
*
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #186 -: Октомври 17, 2014, 00:38:54 am »
zyza, но-шпа е част от целия набор лекарства, които се изписват след трансфер, за да подпомогнат успеха на процедурата, но не мисля, че е решаващо  :), не се изпълвай с напрежение. Аз също не съм приемала но-шпа при всичките си опити.
Да, след трансферите последната година го взимам, присъства в стандартната рецепта, която предполагам всеки получава след трансфер. Но преди 2-3 години пак имах трансфери, тогава не съм пила но-шпа, явно не са го изписвали.

Погледнах таблетките, които имам вкъщи, не виждам да има някаква дата - пише  spa  на едната страна на таблетката, на другата няма надпис.
А срокът на годност е отбелязан както на опаковката, така и на блистера.
При нас не присъстваше в стандартната рецепта!-за което жалко,ама и аз един телефон да бях звъннала но явно така е щяло да стане.Благодаря ти-значи моите са с изтекла годност!
   
*
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #187 -: Октомври 17, 2014, 00:54:30 am »
Zyza и аз живея в Англия. Ако в спешното не ти направят кръвен иди в early pregnancy unit и обясни какво е положението. Там не би трябвало да ти откажат. Можеш в нета да провериш къде в твоя район има.
Благодаря на всички за пожеланията :-)
Благодаря Яни,ще пробвам и там ако не стане в спешното.ПМС ми се засилиха и усещам как всеки момент ще се излеес пална сила.Забравих да кажа също,че  днес сутринта като си слагах вагинално утрогестан платността (тяснотата)-съжалявам незнам как да го обясня по др.начин беше изчезнала-което е още по-сигубен повод за --.
   
*
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #188 -: Октомври 18, 2014, 18:11:30 pm »
Момичета извинявам се, че нахлувам в темата, но имам цетротид и проксийд останали от процедурата ми, ако някой се интересува да ми пише на лични... Благодаря ;)
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #189 -: Октомври 19, 2014, 16:43:03 pm »
Момичета искам да ви питам, днес пуснах още едно чхг, резултата е 1999. Предното чхг го пуснах на 15 окт.Според калкулатора излиза, че се удвоя на 38 часа. Според вас не нараства ли прекалено бързо. Вярно, че на 15 веднага сложиха прегнил, но нещо ме притеснява това бързо нарастване. Вие как мислите.
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #190 -: Октомври 19, 2014, 17:31:15 pm »
Момичета, и аз съм с въпросче. Как ви се струва това нарастване
10 ден след ЕТ - 15
12 ден след ЕТ - 25, правила съм ги по различно време на деня, но с точност го изчислих, че се удвоява на 53 часа. Док не ми даде почти никаква надежда, че с такива ниски стойности ще се стигне до нормална, здрава бременност.
Днес 16 ден след ЕТ - 221. Изчислих, че между 12ти и 16 ден доста се е позабързало и вече се удвоява на 32 часа. Какво мислите, мога ли вече да се зарадвам или възможността за извънматочна още стои? При извънматочна доколкото разбах хем тръгва от ниски стойности, хем после нараства по-бавно. Знаете ли за случай на извънматочна, при която да си расте нормално ЧХГто.
Утре вечер съм при док, но тази нощ ще е безсънна.
Петра, аз нямам опит, но от това, което съм чела, не е притеснително да се усвоява по-бързо. При тези стойности мисля, че вече може да видите плоден сак. Много успех ти желая всичко да е наред.
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #191 -: Октомври 19, 2014, 18:03:32 pm »
Благодаря ти, дано утре и ти ни зарадваш
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #192 -: Октомври 19, 2014, 19:39:03 pm »
Момичета искам да ви питам, днес пуснах още едно чхг, резултата е 1999. Предното чхг го пуснах на 15 окт.Според калкулатора излиза, че се удвоя на 38 часа. Според вас не нараства ли прекалено бързо. Вярно, че на 15 веднага сложиха прегнил, но нещо ме притеснява това бързо нарастване. Вие как мислите.

Може да са две, а може и да е едно. Прегнил не може да влияе на такива големи числа. При всички случаи, медицината не е математика, от жена до жена и от бременност до бременност нещата са различни. Важното е, че расте  :D

Момичета, и аз съм с въпросче. Как ви се струва това нарастване
10 ден след ЕТ - 15
12 ден след ЕТ - 25, правила съм ги по различно време на деня, но с точност го изчислих, че се удвоява на 53 часа. Док не ми даде почти никаква надежда, че с такива ниски стойности ще се стигне до нормална, здрава бременност.

Чакаме и се молим заедно с теб всичко да е наред  :bighug:
Историята познава и такива ниски стойности да са станали на бебета.
*
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #193 -: Октомври 20, 2014, 03:05:44 am »
Слънце-при моята 1-ва извънматочна по естествен път на 3-та седмица след  датата на цикъла ЧХГ-800(при цикъл 26дни),болките накрая бяха мн.силни в дясно на кръста-яйчника и кракът до коляното.При др.ми извънматочни не са ми измервали стойностите.Дано при теб не е това-стискам палци. Аз преди 2 дни приключих с ин-витрото.Кръвен така и не ми направиха в спешното,само 2 уринни -и казоха,че няма смисъл от кръвен-тово специално специалист го каза и каза още,че това зацапване ми е цикъла.Аз спрях лекарствата за да ми тръгне и приключих с тормоза.
   
*
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #194 -: Октомври 20, 2014, 09:04:08 am »
petraDi аз също мисля,че си е добре и нямаш мято за притеснение,кога си на преглед?

Слънце ще стискаме палци днес всичко да е наред.Нямам представа как нараства  при извънматочна бременност и не мога да изразя мнение,но съм съгласна с little_rabbit историята познава какви ли не случаи и силно се надявам твоя да е с щастлив финал.

*
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #195 -: Октомври 20, 2014, 09:14:47 am »
Slanceto, очакваме хубави новини днес.
При мен стойностите на ЧХГ също бяха ниски и при двете ми бременности. При втората разбрах, че това имало отношение към пола на бебето, но не знам колко е вярно. Когато са по-ниски стойностите - бебчо е момче, при по-високи стойности - момиче. При мен определено се оказа вярно това твърдение, пожелавам и при теб да е така.


Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #196 -: Октомври 20, 2014, 13:16:10 pm »
petraDi аз също мисля,че си е добре и нямаш мято за притеснение,кога си на преглед?"


На преглед ще съм на 23 окт при д-р Шефкетова, че нямам нерви да чакам Стаменов да се върне на 27. Дано само всичко да е наред, че още не мога да се зарадвам истински.
Слънце, чакаме хубави новини днес от теб.
« Последна редакция: Октомври 20, 2014, 13:18:05 pm от petraDi »
*
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #197 -: Октомври 20, 2014, 14:39:22 pm »
Докато чакаме Слънцето да ни зарадва с хубави новини, да взема да се отчета и аз. В събота на 10-ти ден резултата беше 92.9
Днес правих уринен тест, но втората чертичка още е доста бледа. Звънах в клиниката и ми казаха в сряда да пусна още един кръвен и тогава ще се обадя, за да се разберем кога ще ме гледат.
Стискам палци за всички чакащи тестчета :-)

26.09.2019
*
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #198 -: Октомври 20, 2014, 14:58:48 pm »
yanicka чудесни новини  :)
При мен на 14-ти ден с трансфер на 3-дневни ембриони резултата ми беше 149,а на 17-ти ден уринния показа бледа 2-ра черта,но всичко беше ок и резултата е на лице  :D,така че  само спокойствие  :wink:

petraDi аз също мисля,че си е добре и нямаш мято за притеснение,кога си на преглед?"


На преглед ще съм на 23 окт при д-р Шефкетова, че нямам нерви да чакам Стаменов да се върне на 27. Дано само всичко да е наред, че още не мога да се зарадвам истински.
Слънце, чакаме хубави новини днес от теб.

Е само още 3 дни,минала съм през това чакане за преглед знам какво ти е място не можеш да си намериш ,но и това ще мине па ще дойде другото и така ... ехх спомени спомени какви вълнения бях и аз  :lol:

Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #199 -: Октомври 20, 2014, 16:59:13 pm »
Много си права, това чакане направо ме убива. По рано си виках веднъж да видя само положителен тест и всичко ще е супер. Но сега започват нови притеснения. Опитвам се да съм спокойна, но нещо не ми се отдава :) Да питам и още нещо, нормално ли е да продължават ПМС, като че ли всеки момент ще ми дойде? През деня някак си не се усеща, но вечер си имам силни болки.