0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #560 -: Декември 25, 2014, 15:53:37 pm »
Честита Коледа !    tree2a

*
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #561 -: Декември 25, 2014, 21:35:42 pm »
Здравейте. Първото ми инвитро през октомври беше неуспешно. Док каза да изчакаме няколко месеца и догодина януяри или февруари пак. Минаха два цикъла и сега третия не идва. Направих си тест в понеделник и чудо за първи път след толкова години видях бледа втора черта. Веднага хукнах за кръвен, резултат 17.85 . Тъй като на 24 заради празниците лабораториите не работят реших да направя втория кръвен на другия ден, тоест 24 часа по-късно и резултата е 14.04, чхг намалява. Много ми е притеснено какво се случва, а и по празниците няма къде да отида да ме видят с док се уговорихме за 29 чак понеделник . Имам леки болки, гърдите си ме болят, гади ми се, а и уринарния престо и тази сутрин показа бледа втора черта. Дали не е извънматочна? Ще се побъркам направо.
мимито, случва се загуба на бременността на много ранен етап преди да е установена ехографски, т.н. биохимична бременност. Възможно е до няколко дни да започне менструацията и да се изчистиш спонтанно.
Но ако се появи болка, веднага се свържи с лекар, за да те погледнат на УЗ (в болница или на друго място по спешност) оглеждат и тръбите,  един от симптомите на извънматочната бременност е по-остра болка ....  Имаш ли засилваща се болка в последните дни?

Много съжалявам за това, което преживяваш, желая ти бързо възстановяване!

Честита Коледа на всички   
С пожелание за много здраве, любов, късмет и сбъдване на съкровените мечти!
« Последна редакция: Декември 26, 2014, 00:51:18 am от marsi »

*
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #562 -: Декември 26, 2014, 14:36:19 pm »
Мимито, съжалявам че това ти се случва по празниците!  На кой ден след закъснението пусна теста?
Ако е рано, може и нищо да не се види на ехограф. С моята извънматочна ЧХГ-то растеше и стигна над 1000, доколкото знам това е и по-обичайния вариант - не намалява, а расте по-бавно от очакваното. Едва ли ти е някакво успокоение, но това че е имало спонтанна бременност все пак е окуражително за бъдеща процедура. Пожелавам ти да преминеш възможно най-спокойно през дните до 29, и леко възстановяване.


 


Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #563 -: Декември 26, 2014, 14:57:28 pm »
Моето ЧХГ е 24. Днес ми е 12ти ден от пункция и 7ми от трансфер. По-добре е от миналия път, но пак е много ниско. Миналият неуспешен опит беше с ЧХГ 15 на 13ти ден от пункция. Уж перфектни на външен вид ембриони, без никакви фрагментации, а защо не секретират хубаво ЧХГ идея си нямам. Този път съм решила да не се бода като миналия през ден, ще направя още един тест след 3 дни и на 5-ти направо при доки.

Честита Коледа, момичета. Пожелавам ви всичко, което си пожелате тези дни, да се сбъдне. На Коледа стават чудеса :-)
При мен днес, 15 ден от пункция и 10 от трансфер, ЧХГ 125. Мисля, че е добре, удвоява се на 30 часа. Не смея да се зарадвам, но вярвам, че това ще бъде моето коледно чудо :-)
Мимито, много съжалявам за резултата. Според мен е биохимична, аз много четох за извънматочната и при нея ЧХГторасте, защото расте и ембриона. Щом при теб пада, значи се е имплантирало за кратко.  Желяа ти успех следващия път.
*
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #564 -: Декември 26, 2014, 15:23:38 pm »
slanceto2 радвам се за теб,този път всичко ще е наред,кога ще бъде първия преглед?

mimito123456 съжалявам за случващото се,няма ли къде по спешност да те видят?

Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #565 -: Декември 26, 2014, 15:31:08 pm »
На 5 януари съм на преглед :-) нямам търпение. Мисля да не правя повече кръвни тестове, ще си направя само един уринен тия дни, ей така за кеф :-)
*
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #566 -: Декември 26, 2014, 15:50:53 pm »
Даа за спомен си го направи  :),не се тормози повече с тестове то е станало каквото е станало ,а това е най-прекрасния коледен подарък за теб.До прегледа се пази най-вече от истинки и се наслаждавай на празниците и ще мине бързо времето .Успех!

Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #567 -: Декември 26, 2014, 22:18:45 pm »
Мимито,много съжалявам за това което ти се случва,разбирам те и знам как се чувстваш,но не унивай,както казва моята майка и на твоята улица слънце ще изгрее,важното е да вярваш,защото с вяра и надежда всичко става!
А на теб слънчице честито,искрено се радвам за теб,дано всичко е нормално на прегледа и лека и безпроблемна бременност и многоо много красив финал ти пожелавам:-)))) дано имаш двойно щастие,та Коледното ти чудо да е пълно:-) УСПЕХ
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #568 -: Декември 27, 2014, 14:09:24 pm »
Момичета, отчаяна съм. Вчера получих много силен спазъм в корема, ужасни болки за около половин минута и след това вече до вечерта нямах никакви усещания. А аз от 2-3ти ден след ЕТ все си усещам някакви сръчквания в матката. Сутринта ставам и гърдите вече не ме болят, зърната също, а до снощи не можех да ги докосна.
Точно така се развиха нещата и при миналия ми опит - силен спазъм, после никакви усещания в матката и никакви болки в зърната. И съответно ЧХГто започна да пада. Не мога да повярвам как с един силен спазъм и матката ми  отхвърля ембриончето и всичко приключва. Утре ще направя един кръвен, но мисля, че знам резултата. Като дежа вю е.
И сега си бия главата и не мога да разбера къде е причината. Точно преди пукнцията, ТСХ ми беше 0.95, на 7 ден след трансфера - 3.2. Веднага Начев ми вдигна дозата на Л Тироксна. Възможно ли е толкова бързо ТСХ да е увредило ембриончето? За 7-10 дни?
И както първия път отговора беше "случва се" , то май си има причина да се случва, но не я знаем.
Няма да спирам лекарствата докато не прокървя, но загубих надежда. И ми е много тежко.
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #569 -: Декември 27, 2014, 15:01:55 pm »
Слънцето,не се отчайвай така само си вредиш миличка,бъди позитивна,вярвай в чудото и то ще се случи,то вече се е случило при теб така,че спокойно всичко ще е наред :)
*
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #570 -: Декември 27, 2014, 15:47:29 pm »
Слънцето, едва ли ТСХто е виновно, не е необичайно да се качи по време на процедура, а и това не е огромно превишаване на нормата. Нали оставяш поне два часа между еутирокса и утрогестана (ако е през устата)? Не се отчайвай, докато няма нормален цикъл нищо не е свършило!


Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #571 -: Декември 27, 2014, 16:09:16 pm »
Алекс, утрогестана го слагам вагинално. Случвало ми се е фолиевата киселина и естрофема да ги пия час след Л тироксина, но вече и с тях ще внимавам. И аз не мога да повярвам, че леко отклонение в ТСХ може да нанесе такива поражения.
При първия неуспешен опит, доки каза случва се, явно е хромозомна грешка. Е, да, ама как се избягват тези хромозомни грешки, яйцеклетката изглежда ок, спермограмата е ок, ембриона се делеше по бавно, но стигна ранен бластоцист, нямаше фрагментации, кариотипа и на двамата е перфектен, кое аджеба причинява тия хромозомни грешки? Само въпроси са ми в главата.
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #572 -: Декември 27, 2014, 16:45:37 pm »
Слънце , не мисля че щом са спряли да те болят гърдите има проблем.На мен също са ми спирали болките и съм стресирала без причина. А пробождания мисля че е нормално да имаш. Притеснение постоянно има.
 И аз пия елтироксин , но още не съм пускала ТСХ. На мен дори ми стартираха процедурата с ТСХ по високо от 2.00, мисля че беше около 2.50
« Последна редакция: Декември 27, 2014, 16:50:57 pm от petqni »
*
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #573 -: Декември 27, 2014, 16:50:36 pm »
Слънце не мисля,че се е случило това което ти си мислиш и не търси веднага причини без да знаеш какво е станало.Съгласна съм с Петяни това,че не те боли нищо не значи ,че всичко е свършило,а за спазъма не коментирам може и да е нормално може и да не е ,а говори ли с док или направо мислиш утре да пускаш тест и тогава?
Моля те не се настройвай негативно  :hug2:

*
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #574 -: Декември 27, 2014, 16:51:01 pm »
Slance, не бързай да се отказваш, докато не си направила ново изследване и да разбереш как се движи ЧХГ.
Не мога да кажа нищо за спазъма в корема и от какво е причинен, но за гърдите със сигурност мога да кажа, че и при мен изведнъж омекваха и изчезваше всяко напрежение в тях и през двете ми бременности.
Желая ти късмета да е с теб този път  yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17

П.П. Писали сме заедно с petani и amanda и сме на едно мнение, относно предварителното ти отказване.
« Последна редакция: Декември 27, 2014, 16:53:29 pm от mgstra »


*
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #575 -: Декември 27, 2014, 16:51:59 pm »
Слънце, вярвай в твоето чудо и то ще остане с теб до термин.
Това че е един път се е случило, не означава че пак ще се случи. Знам че е трудно да го повярваш, но трябва. Само така ще си спокойна, а това е от изключителна важност.
Болката в гърдите не е показател. Мен колко пъти спираха да ме болят и после пак почваха. Вече не им обръщам никакво внимание.
Спазмите също са нормални. И аз съм имала, така като теб и се шашках. Но недей чак да губиш надежда.

26.09.2019
*
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #576 -: Декември 27, 2014, 17:26:14 pm »
Слънцето, от четене за хромозомни грешки и въобще огромния % брак сред репродуктивните клетки, аз съм се чудила как въобще се ражда хора и не сме се затрили като вид. 
Мисленето по темата не винаги помага. Правиш каквото можеш и чакаш чудото, току виж пък е станало!


Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #577 -: Декември 27, 2014, 18:01:54 pm »
Момичета, много ви благодаря за подкрепата. Не съм звъняла на док, защото миналия път въпреки, че ЧХГто беше спряло да расте, не ми спряха лекарствата, докато не се видя на ехографа, че е тръгнало да излиза. Утре ще направя тест.
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #578 -: Декември 27, 2014, 18:57:40 pm »
Slance, когато съм била бременна без да знам, имах на няколко пъти толкова силни болки, както контракциите, които усещах когато направих спонтанен аборт. Не съм си и помислила, че може нещо да е станало и да го губя. Бъди спокойна, не мисли за предишния път и изчакай денят, когато можеш да пуснеш ново ЧХГ. Пожелавам ти догодина на Коледа вече да гушкаш своето чудо! Вярвай!
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #579 -: Декември 27, 2014, 23:44:01 pm »
Слънце, следя те от първия ти опит  :bighug: Първaтa ми бременност зaвърши с мисед aборт в 11тa седмицa, всички бременни симптоми бяхa изчезнaли седмицa преди товa. Стрaхa от нов aборт не ми позволи дa се нaслaдя нa следвaщaтa ми бременност (успешно зaвършилa). При всяко омеквaне нa гърдите или спaзъм в коремa aз откaчaх. Всякa седмицa бях нa лекaр до нaвършвaнето нa 12тa седмицa. При следвaщa бременност, живот и здрaве, ще го кaрaм по-лежерно, обещaлa съм си ;)

A сегa се нaдявaм дa ме приемете във вaшите редици с втори опит ин витро. Нa 25ти зaпочнaхме стимулaция с Елонвa нa втори ден от цикълa по къс протокол. Нa 29ти съм нa преглед дa видим колко фоликулчетa ще си отгледaм. При първaтa стимулaция извaдихме сaмо три яйцеклетки, нaдявaм се сегa дa имaме повече. Тогaвa стимулaциятa ми беше с пурегон. От първия опит имaме син нa 1,7г.