0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #160 -: Юли 13, 2009, 17:27:45 pm »
доктора ми каза че трябва да направим цветна снимка за проходимост на тръбите. на регистратурата когато попитах колко струва ми казаха хидротубация - 130 лв. и защото се сетих че съм алергична към лекарства ги попитах дали трябва да говоря с лекаря пак те ме питаха дали съм алергична към йод, което ме навежда на мисълта че изследването е с йод. та сега всъщност незнам точно какво ще ми правят.
Цветна снимка и хидротубация са две различни процедури :

 1.Хидротубация / ХУЗК /

2.Цветна снимка / хистеросалпингография /
« Последна редакция: Юли 13, 2009, 17:42:14 pm от Елфи »
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #161 -: Юли 17, 2009, 21:57:22 pm »
привет и от мен днес ми правиха и на мен цветна снимка в Благоевград др Костадинова много сам щаслива дясната ми траба е напално отпушена лявята не но мога и ро нормален пат да си имам деца успех на всички
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #162 -: Септември 09, 2009, 22:13:20 pm »
момичета някой вдигал ли е темп след хидротубация? Днес изпитах страшни болки около 2 часа след процедурата. Пих болкоуспокояващи, но нямаше мн голям ефект. Процедурата беше сутринта към 10,00. Болките започнаха към 12,00. А към 19,00 вдигнах 38 градуса. Притеснена съм
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #163 -: Септември 10, 2009, 10:50:37 am »
Пиеш ли антибиотик? Отивай на лекар!
                                                                                                            Само едно нещо прави мечтата невъзможна:страхът от    неуспех.,Алхимикът,Паулу Коелю
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #164 -: Септември 11, 2009, 08:06:45 am »
Ходих, но никакъв ефект. Изписа ми немизил и спазмалгон. Темп ми спадна, но болката още не е отшумяла. Верно, че е мн слаба и поносима, но си я има. Днес пак трябва да ходя. Последна трета процедура... Ще си умра от страх  :balk_145: Антибиотици не пия.
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #165 -: Септември 27, 2009, 16:17:44 pm »
Здравейте на всички! И на мен ми предстои хидротубация във вторник при д-р Владимиров. Да си призная ,имам нисък праг на поносимост и ми прилошава само при мисълта за болката. Предупредиха ме да взема но-шпа преди процедурата. но четейки темата ми дойде наум друг въпрос, който пропуснах да задам на доктора- ако все още имам зацапване от цикъла , процедурата ще се отложи ли ???? Ще ви бъда благодарна за всеки отговор. И приблизително колко време продължава всичко?!?!
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #166 -: Септември 27, 2009, 19:33:53 pm »
Здравей raya07 , не мога да кажа колко точно, но около 3-5 минути . И аз я правих в клиниката на Владимиров. Бях доста стрестната от всичко прочетено. Д-р Димитрова ще ти обясни подробно какво точно ще направи преди това. Аз лично нищо не усетих. Ама вообще нищо. После имах лека тежест в корема може би от течността която вкарват. Наай важен е резултата. Стискам палци. Успех. И не се притеснявай.
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #167 -: Септември 29, 2009, 23:31:22 pm »
 :)
Само за да вдъхна кураж на онези момичета , на които им предстои хидротубация- страхът е неимоверно повече от болката при самата процедура. Правих я в клиниката на д-р Владимиров. Уверявам ви- болка няма!!!!!! Така че , нека повече слушаме лекарите си и по- малко се поддаваме на страховете си.  :D
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #168 -: Октомври 16, 2009, 16:56:45 pm »
Да ви изчета и тогава ще питам :)

Преди няколко месеца трябваше да правя цветна снимка, но така се случи, че се отложиха нещата във времето и чак сега пак дойде на дневен ред. Трябва ли наново да си правим същите изследвания като преди - спермограма например?
« Последна редакция: Октомври 16, 2009, 17:17:52 pm от nomine »
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #169 -: Октомври 16, 2009, 19:11:19 pm »
Да ви изчета и тогава ще питам :)

Преди няколко месеца трябваше да правя цветна снимка, но така се случи, че се отложиха нещата във времето и чак сега пак дойде на дневен ред. Трябва ли наново да си правим същите изследвания като преди - спермограма например?
за цс нова спермограма не ти трябва, само нови пкк и микробиология, за да няма проблеми. :wink:
никога не отстъпвай на принципите си!
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #170 -: Октомври 17, 2009, 22:52:16 pm »
Благодаря!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #171 -: Ноември 18, 2009, 11:35:01 am »
Здравейте, предстои ми хидротубация в клиниката на Д-р Владимиров. Притиснявам се, че не ми направиха микробиология, а скоро не ми е правена. Пуснаха ми само ПКК и СУЕ.Видях че и при вас така е станало. Въпреки това ми е притеснено, че нямам микробиология, защото имам хронично възпаление в малкия таз.
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #172 -: Декември 01, 2009, 17:59:32 pm »
Здравейте! Четох, четох, но нещо не намерих точен отговор на въпроса ми, така че питам: Гъбичките пречат ли да се направи хидротубация/цс? Знам, че за цс не трябва да има микроорганизми, но гъбички??? Моите са хронични (имам разни други заболявания) и няма изгледи да се оттърва от тях. Вече 2 години какви ли не изследвания правихме...в общи лини само това (основно) изследване не е направено - именно заради страха ми от тези гъбички.
« Последна редакция: Декември 01, 2009, 18:01:25 pm от milenkis »
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #173 -: Декември 14, 2009, 14:50:24 pm »
На мен ми предстои хидротубация при др Владимиров и не ми пуснаха микробиология, по същия начин процедират и при др. Стаменов. Т.е. в две от най-успешните клиники не правят микробиология и цитонамазка преди хидротубация и преди цветна снимка.
Сами направете извода :).

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #174 -: Декември 14, 2009, 16:24:48 pm »
Иска ми се да попитам нещо - чета, че някои момичета имат по 2-3-4 и повече хидротубации. На мен и една ми стига, но се чудех защо се прави повече от една? С терапевтична цел или по някаква друга причина?

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #175 -: Декември 14, 2009, 23:17:06 pm »
На мен ми предстои хидротубация при др Владимиров и не ми пуснаха микробиология, по същия начин процедират и при др. Стаменов. Т.е. в две от най-успешните клиники не правят микробиология и цитонамазка преди хидротубация и преди цветна снимка.
Сами направете извода :).
Само за протокола  :wink:
Имам правена ЦС в клиника "Малинов" и не ми е правена микробиология преди това. Не съм пила антибиотици след снимката.
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #176 -: Декември 15, 2009, 11:52:05 am »
Не ми пуснаха микробиология за хидротубацията при д-р Владимиров, а аз хем бях с течение и казах за него, хем съм и с някакво хронично тогава обострено възпаление в малкия таз. Само ПКК и Суе ми пуснаха. Та след това лекувах течението си и възпалението на ново.
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #177 -: Декември 15, 2009, 17:11:56 pm »
Здравеите,днес мина и моята цветна снимка.Пи6е матка-изпълнена,тръбите са нагънати,пове4е дясната,леко раз6ирени.Пропускат к.м.в кор.кухина-проходими.Така пи6е,а доктора каза 4е има вероятност от извънмато4на бременност,но като 4е ли бе6е доволен SmileКак мислите добре ли са тръбите
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #178 -: Декември 15, 2009, 19:54:33 pm »
Кой ти прави снимката ? При мен всичко ми обясниха какво виждат и как са нещатата, не съм гадала кой е доволен и кой не е.
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #179 -: Декември 25, 2009, 16:38:17 pm »
Имам един въпрос...
Преди месец трябваше да направя хидротубация. Пуснаха ми ПКК и СЕУ. Отложих за този месец. Сега трябва ли пак да пусна ПКК и СУЕ или може и с предишните изслудвания да свършим работа.

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."