0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #120 -: Април 26, 2008, 01:40:40 am »
Моя лекар казва,че не може да се прави хидротубация при дори минимално кървене.При мен след първата процедура се появи кървене и док.каза,че трябва да изчакаме да спре за да продължим процедурите.
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #121 -: Април 26, 2008, 13:42:40 pm »
Хидротубацията се прави в първите чисти дни след М .Не трябва да има кървене.
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #122 -: Април 28, 2008, 19:25:21 pm »
благодаря ви момичета. Ще го имам в предвид
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #123 -: Май 11, 2008, 15:00:30 pm »
Здравейте момичета, преди два дни си правих хистеросалпингосонография с пълна упойка. Всичко мина добре,но тръбите ми са проходими при значително повишено налягане. Моля някоя, която си е правила същата процедура и очевидно е по-наясно от мен, да ми каже нормално ли е все още да кървя по малко. Не, че е нещо страшно, но като че ли започва да се засилва и ме хваща страх да не получа някой кръвоизлив.
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #124 -: Май 11, 2008, 15:22:14 pm »
Аз имах кървене за около три дни след цв.снимка.След хидротубациите нямах изобщо.Явно всеки път е различно.
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #125 -: Май 11, 2008, 17:11:26 pm »
Здравейте момичета, преди два дни си правих хистеросалпингосонография с пълна упойка. Всичко мина добре,но тръбите ми са проходими при значително повишено налягане. Моля някоя, която си е правила същата процедура и очевидно е по-наясно от мен, да ми каже нормално ли е все още да кървя по малко. Не, че е нещо страшно, но като че ли започва да се засилва и ме хваща страх да не получа някой кръвоизлив.
И при мен кървенето беше 3-4 дни, но по силно беше в началото след това оскъдно.
Ако кървенето се засилва се консултирай със лекаря си!
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #126 -: Май 24, 2008, 11:45:17 am »
Може би тъп въпрос - предстои ми в четвъртък цветна снимка, но ще ми е 11 ден нямаше мисля час за по-рано.Късно ли е има ли значение?
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #127 -: Май 26, 2008, 14:41:54 pm »
Ами, мен 2 пъти ме връща мойта лекарка, защото "фоликула е много голям и не става за хидротубация".Така и не разбрах защо :(. Не знам как е при цветната снимка. Може би лекарят ще прецени на място най-добре, след като те прегледа. А аз използвам случая да се похваля, че все пак на третия път (на 8 ден от цикъла) проверихме тръбите и всичко е ОК.Сега остава и бебето да дойде. Пожелавам ти успех, мен не ме боля по време на самата процедура, но около час след това, въпреки че бях пила аулин, започна една доста гадна болка, която продължи до вечерта.
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #128 -: Май 31, 2008, 09:56:36 am »
Направих ми цветната снимка резултатът е:Матка-не се изпълва добре, вероятно хиперантифлексис.дясна тръба не се изпълва с к.м. -непроходима
Лява тръба нагъната, леко разширена в ампуларната си част.Пропуска к.м. вкор. кухина - проходима.
Моля някой за коментар, възможно ли е да се забременее по естествен път така.Лекарят не коментира особенно само мънкаше!Сега вече имам всички изследвания, но нямам свестен лекър към който да се обърна за да се види какво да се предприеме.
От Варна съм, моля за съвет всички, които могат да ми помогнат.
Лекарят който мънкаше е Александров, нямало да се занимава повече за сега приключвал,и т. н.Освен него КОЙ?
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #129 -: Ноември 26, 2008, 21:31:25 pm »
момичета здравейте отново и от мен
за съжаление след различните теми се наложи да се включа и тук...
но нещо не мога да разбера - помогнете! каква е разликата между хидротубация и цветна снимка? какви са предимствата и недостатъците? колко струва като процедура?
аз май ще се наложи да се подложа, макар шансовете ми да са почти ясни.
благодаря ви
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #130 -: Ноември 26, 2008, 22:34:45 pm »
Това са сходни процедури и в общи линии няма разлика, освен:
  • При хидротубацията не ти остава нищо като нагледен резултат, а при цветната снимка естествено си имаш снимка за спомен  :wink:, което означава, че можеш да я ползваш и при друг лекар, пък и твоят може да си я припомня от време на време
  • По принцип Хидротубацията се прави с катетър, под узи контрол, а при ЦС /поне при мен беше така/ се използва т.н. апарат на Шулце

За цените - моята ЦС беше около 140 лв. /с упойка/, а за хидротубацията - незнам.

Погледни тук за повече инфо:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=557&Itemid=17
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=17104.0
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #131 -: Ноември 27, 2008, 15:38:38 pm »
cream,
благодаря за линковете - изчетох всичко и си отговорих на доста въпроси. за съжаление обаче цената, която чух за медикус алфа, с която работи моя док е двойна, но... дано поне ни даде някаква надежда
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #132 -: Ноември 28, 2008, 19:10:20 pm »
cream,
благодаря за линковете - изчетох всичко и си отговорих на доста въпроси. за съжаление обаче цената, която чух за медикус алфа, с която работи моя док е двойна, но... дано поне ни даде някаква надежда
Желая ти успех и ще чакам да се похвалиш!!!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #133 -: Февруари 10, 2009, 19:29:02 pm »
Момичета, имам въпрос....Хидротубацията ми беше вчера, но днес още ми е зле, боли ме корема (по-малко от вчера, но все пак боли), освен това е подут като балон и го чувствам тежък. Кажете ми дали е нормално това и при вас колко време продължиха неразположенията?
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #134 -: Февруари 10, 2009, 20:37:42 pm »
Таничка, не се притеснявай, за няколко дена ще отшуми.И при мен беше така с нерязположенията.Ака много те боли пий нещо обезболяващо. :P
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #135 -: Март 05, 2009, 15:22:09 pm »
Ако някой има инфо по моя въпрос, ще помоля да го сподели. Приемливо ли е да се прави ЦС, ако има стрептококи?От група Б. Четох, че са опасни, но доколко? И В Пловдив дали правят ЦС и в събота или неделя?  :sinking: :jump12: mf_bounce8
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #136 -: Март 05, 2009, 15:52:13 pm »
Не е прието да се прави снимка, ако има някакви инфекции, защото може да преминат по-нагоре от влагалището в матката и тръбите и да причинят по-големи бели. По-добре първо се излекувай и тогава прави ЦС.


*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #137 -: Март 05, 2009, 21:20:13 pm »
Не е прието да се прави снимка, ако има някакви инфекции, защото може да преминат по-нагоре от влагалището в матката и тръбите и да причинят по-големи бели. По-добре първо се излекувай и тогава прави ЦС.
задължително лечение и след това ЦС. подкрепям.
никога не отстъпвай на принципите си!
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #138 -: Март 07, 2009, 11:10:57 am »
anelia_pz , не само не е прието, но не трябва. Освен това ЦС се прави в определени дни от цикъла. Така че първо излекувай стрептококите, после пусни една контрола и чак когато се убедиш, че всичко е наред прави снимка. А за събота и неделя ... говори с лекаря си, ако толкова държиш на тези дни.
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #139 -: Март 09, 2009, 17:32:00 pm »
Благодаря на всички за отговорите! :thankyousign:Знам, че не трябва, но исках да убедя себе си, че трябва да се излекува тази напаст. И след това снимката. Ако изобщо се стигне до нея, защото пише, че е МНОГО упорито! А за определените дни-знам, че е така.  :thankyousign: