0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #40 -: Септември 14, 2006, 08:40:20 am »
При лапароскопия могат да ти моделират тръбите, ако не са много увредени и да се възтанови проходимостта.
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #41 -: Септември 14, 2006, 08:47:16 am »
значи с LS могат да се оправят.обаче ако са много запушени какво се прави.А,ако е настъпила бременност преди 8 дни дали ще отчете теста ако го направя утре сутринта,защото нещо два дена ми се гади ама може да са и пременструални симпоми
Щастие за всички даром и нека никой да не бъде пренебрегнат
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #42 -: Септември 14, 2006, 09:22:42 am »
Цитат
А,ако е настъпила бременност преди 8 дни дали ще отчете теста ако го направя утре сутринта,защото нещо два дена ми се гади ама може да са и пременструални симпоми

Уринният тест няма да отчете нищо. Много е рано още. Направи го след като имаш поне един ден закъснение.
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #43 -: Септември 14, 2006, 09:26:45 am »
Ами отложи снимката.Като гледам графиката ти имаш реалните шансове ,да си забременяла.Успех и стискам палци :balk_103:
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #44 -: Септември 15, 2006, 11:03:59 am »
мерси за отговорите.а дано.
Щастие за всички даром и нека никой да не бъде пренебрегнат
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #45 -: Октомври 04, 2006, 10:42:18 am »
Момичета, моля за вашите мнения-страшно се притеснявам дали не приех голяма доза облъчване след две цветни снимки една след друга? Лекарката ме успокои, че това е нищо, а и резултата се получи - поне едната тръба стана проходима, в началото и двете бяха запушени. И освен това ме посъветва да не спираме с опитите в този месец, в който е цветната снимка. И аз мислех, че хидротубацията е по-щадяща, но тя ме убеди, че цв.снимка е по-точен метод...Доколкото разбрах налягането на веществото при цв.снимка е по-голямо и по-добре се премахват срастванията? Дали е така?Благодаря предварително на тези момичета, които ще ми отговорят :)За болките нямам думи, но при всеки е индивидуално...
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #46 -: Октомври 04, 2006, 11:01:06 am »
Налягането е едно и също.
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #47 -: Октомври 07, 2006, 17:11:48 pm »
Здравейте!
От личен опит мога да споделя, че хидротубацията е по - щадящият вариант за преглед на проходимоста на тръбите от гледна точка на излагането на ренгенови лъчи. По съвет на лекарката, която ми  направи изследването се спрях на хидротубация. Първо си спестих облъчването и използвахме и текущия месец за опити за забременяване. Фрапиращи болки не усетих, може би подобно на менструални за кратко. Също така при нея се вкарва разтвор, който е с прибавени антибиотици и евентуално може да се отстранят възпаления и съвсем леки сраствания. Цената тогава беше 80 лв. началото на 2005 г. (в инвитро център). Но и при двете изследвания има риск от спазъм и  веществото да не премине, да ви отчетат непроходимост на някоя от тръбите, а всъщност всичко да ви е ок. Всичко това ми бе обяснено тогава. Но при мен мина спокойно и с добър резултат.
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #48 -: Октомври 15, 2006, 18:11:52 pm »
Зравейте и от мен - аз отворих тази тема и вече мога да се включа и като отговор на същата, защото и на мен ми правиха хидротубация.

Мога да кажа, че не ме болеше изобщо - нищо по-силно от нормални менструални болки. Вярно, хубавото е че нямам сраствания и всичко мина о.к., което може и да е причината да не ме боли. Но искам да кажа на всички, на които им предстои - не се бойте - няма страшно. Мислете си защо го правите и ще видите, че дори няма да усетите как е минало.
Стискам палци  :crossfingers: на всички да ни навести скоро  stork-girl и да ни донесе  :babyflips:, а защо не и  :babyflips: :babyflips:  :goodluck:!


Дори, когато ти бият шут отзад това може да е крачка напред.
Не бива да губим кораж, момичета!

Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #49 -: Октомври 17, 2006, 20:40:58 pm »
котана можеш ли да ми напишеш къде си прави хидротубацията и колко пари ти струваше.
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #50 -: Октомври 17, 2006, 22:59:10 pm »
котана можеш ли да ми напишеш къде си прави хидротубацията и колко пари ти струваше.

Аз съм от Бургас:-)) Правих я при д-р Калчева - много съм доволна - струваше ми 70 лв.
Ти от къде си? Надявам се ако не си от Бургас поне да съм те ориентирала за цената и да съм те успокоила, че наистина няма нищо толкова страшно.

Стискам палци!


Дори, когато ти бият шут отзад това може да е крачка напред.
Не бива да губим кораж, момичета!

*

    jimn

  • **
  • 68
  • щастлива мама
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #51 -: Ноември 06, 2006, 15:01:30 pm »
Здравейте!
От личен опит мога да споделя, че хидротубацията е по - щадящият вариант за преглед на проходимоста на тръбите от гледна точка на излагането на ренгенови лъчи. По съвет на лекарката, която ми  направи изследването се спрях на хидротубация. Първо си спестих облъчването и използвахме и текущия месец за опити за забременяване. Фрапиращи болки не усетих, може би подобно на менструални за кратко. Също така при нея се вкарва разтвор, който е с прибавени антибиотици и евентуално може да се отстранят възпаления и съвсем леки сраствания. Цената тогава беше 80 лв. началото на 2005 г. (в инвитро център). Но и при двете изследвания има риск от спазъм и  веществото да не премине, да ви отчетат непроходимост на някоя от тръбите, а всъщност всичко да ви е ок. Всичко това ми бе обяснено тогава. Но при мен мина спокойно и с добър резултат.
Здравейте и от мен след дълго лутане интервенции и т.н имам един въпрос ако можете да ми помогнете .
Днес направих посещение при клиника "Щерев "-за да получа мнение относно хидротубацията ,от това което прочетох тук не изглежда нищо особенно .,но лекара малко ме шокира с мнението си и бих искала да разбера ВИЕ какво мислите !
 Аз имам проблем -лява тръба хидросалпингс знам ,че чрез този метод няма да го елиминирам а ще правя лапаро заради него .дясна -тръба : След извън маточна бременност е запазена нейната цялост като ми изсмукаха плода и е направена електрокаулгулация ~ залепване на тръбата .
Питането ми е следното : При една хидротубация има ли шанс да се провери въпросната дясна тръба ???
И другото ми питане е -Ако съм получила срастване на въпросната дясна тръба тази течност къде отива при положение че няма на къде да се излее ? Нали няма опаност да остане в трабата ???
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #52 -: Ноември 06, 2006, 15:22:51 pm »
Здравей jimn !
След като ще правиш лапароскопия защо ти е хидротубация? :balk_161: Според мен е абсолютно излишно. С лапарото ще ти проверят абсолютно всичко и ще го коригират ако е възможно. Попитай по този въпрос и хирурга който ще ти я прави.
С хидротубацията нищо няма да постигнеш, просто няма да премине течността. Това е според мен, но виж какво ще ти кажат и другите момичета.
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #53 -: Ноември 06, 2006, 15:28:13 pm »
Здравей jimn !
След като ще правиш лапароскопия защо ти е хидротубация? :balk_161: Според мен е абсолютно излишно. С лапарото ще ти проверят абсолютно всичко и ще го коригират ако е възможно. Попитай по този въпрос и хирурга който ще ти я прави.
С хидротубацията нищо няма да постигнеш, просто няма да премине течността. Това е според мен, но виж какво ще ти кажат и другите момичета.

Напълно подкрепям!

lb2f
*

    jimn

  • **
  • 68
  • щастлива мама
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #54 -: Ноември 06, 2006, 15:46:41 pm »
Здравей jimn !
След като ще правиш лапароскопия защо ти е хидротубация? :balk_161: Според мен е абсолютно излишно. С лапарото ще ти проверят абсолютно всичко и ще го коригират ако е възможно. Попитай по този въпрос и хирурга който ще ти я прави.
С хидротубацията нищо няма да постигнеш, просто няма да премине течността. Това е според мен, но виж какво ще ти кажат и другите момичета.

Благодария ВИ момичета ,за мнението . Просто си мислех ,че ако може да се продуха едната тръба да имам време да опитам по класическия начин тъй като лапарото не знам точно кога ще ми бъде направено лекара е доста ангажиран може да е и след нова година поради тази причина си мислех този вариант т.е Ако има леко срастване да се продуха .
 Има ли опасност тази течност да остане в трабата и да не изтече ???
 Извинете ме ако звучи наивно от моя страна ,но ???
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #55 -: Ноември 06, 2006, 16:43:29 pm »
Здравейте и от мен.Искам и аз да задам един,два въпроса.Силната болка при хидротубация критерий ли е за запушени тръби?Питам ,защото моята хидротубация беше неуспешна тъй-като изпитах ужасни болки и припаднах :oops:,/незнам дали от болките или от притеснението/.Тъй като съм от Бургас и аз ходих при Калчева,имам и пълно доверие,ходя при нея от години,та тя ми каза следващият месец да взема два диазепама и пак да отида с "бодра стъпка".А вторият ми въпрос е -може ли хидротубацията да се прави с упойка?Предварително благодаря на всички,които ще ми отговорят.
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #56 -: Ноември 06, 2006, 19:09:16 pm »
Здравейте и от мен.Искам и аз да задам един,два въпроса.Силната болка при хидротубация критерий ли е за запушени тръби?Питам ,защото моята хидротубация беше неуспешна тъй-като изпитах ужасни болки и припаднах :oops:,/незнам дали от болките или от притеснението/.Тъй като съм от Бургас и аз ходих при Калчева,имам и пълно доверие,ходя при нея от години,та тя ми каза следващият месец да взема два диазепама и пак да отида с "бодра стъпка".А вторият ми въпрос е -може ли хидротубацията да се прави с упойка?Предварително благодаря на всички,които ще ми отговорят.

Здравей Бейби,

И аз съм правила при  нея - нищо не усетих /в смисък нищо силно като болка/. Мисля, че е индивидуално за всеки. Знам за хора, които са правили и при силна болка нямат запушени тръби. Така, че не си мисли глупости. Стискам палци  :crossfingers:,

Какъв е проблема при теб?? - ако не звучи много лично  :oops:

Хайде дано да нямаш проблеми и скоро  :babyflips: да се похалиш.


Дори, когато ти бият шут отзад това може да е крачка напред.
Не бива да губим кораж, момичета!

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #57 -: Ноември 06, 2006, 19:54:21 pm »
А вторият ми въпрос е -може ли хидротубацията да се прави с упойка?
Да, може.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #58 -: Ноември 06, 2006, 23:03:31 pm »
Котана-проблема ако има такъв -още го търсим.Засега-при моите хормони и спермограмата на мъжо всичко е наред.Дори като отидох за хидротубацията ми видяха "много красиви фоликули,които всеки момент ще се спукат"-на 10 ден от М :ask:Имам и още една питанка към МЕЛИ-аз ли трябва да си поискам упойката,не би ли трябвало лекарката да ми я предложи още повече ,че видя какво стана и как си изкара акъла и тя?
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #59 -: Януари 27, 2007, 12:17:55 pm »
Много зависи кой и къде ти прави хидротубация или цветна снимка.Аз съм правила и двете(хидротубации 7-повече болят от снимката)и има голяма разлика в цените поне при мен беше така.Хидро към 70,а снимката ми излезе-160лв,доста ме "порязаха" но нямаше какво да направя.