0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #20 -: Август 05, 2006, 13:07:25 pm »
... а трябваше да направя 2 инвитро опита и извънматочна, че да стане ясно че тръбите ми не стават за нищо и имам хидросалпингс.
Много неприятно  :(
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #21 -: Август 08, 2006, 12:27:18 pm »
Значи това са единствените начини да се разбере за състоянието на тръбите? Питам, защото е възможно да имам проблем там, а напоследък чувам, че цветната снимка била доста рискова манипулация, добре било да се избегне, ако е възможно. Водела до усложнения (риск от перитонит), и то не в някакви пренебрежимо малко на брой случаи... А тук като чета, почти всяка от вас е минала през това. Все още имам някакво време, т.е. чакат ме хормони да изследвам и други неща, но все пак искам да си знам от рано.  :)
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #22 -: Август 08, 2006, 13:04:09 pm »
Би ли споделила с нас източниците си на информация?
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #23 -: Август 08, 2006, 15:57:10 pm »
Разбира се. :) Източниците ми не са много по-различни от четенето ми тук. Подобни неща съм чувала от мои познати, които също работят за бебета, т.е. от нещо като "форуми извън интернет". Те пък са го чували от разни лекари. До сега не съм разпитвала подробно, защото не съм смятала, че ще ми се наложи. От въпроса ти разбирам, че няма да ми потвърдиш тази информация. :) Питам, защото се получава някакво разминаване, нещо много крайни са версиите. :ask: Но пък сигурно от тук нататък много такива чуденки ще имам, трябва да свиквам. Дето се казва, "който го е страх от противоположни мнения, да не ходи във форуми".  :D
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #24 -: Август 08, 2006, 16:18:57 pm »
Палечка, лошото на форумите е именно това - не знаеш на кого да вярваш, а има и много невярна информация. За съжаление, има и хора, които умишлено подават невярна информация с цел да навредят. Не ме питай защо, но е факт.

Риск от усложнение при тази процедура (ХСГ, независимо дали ще е под рентгенов или ултразвуков контрол), разбира се, има. Рискът се определя от вида на процедурата, състоянието на жената, опитността на лекаря и т.н.

Освен риск обаче процедурата носи и много сериозни ползи, не само диагностични, но и терапевтични.

Понеже във форумите се използват понятия като "малко", "много" и т.н., които, сама разбираш, са разтегливи и нищо не значат, аз те съветвам да избереш лекар, на когото да вярваш и да го попиташ какъв е рискът за тебе конкретно и за процедурата, която при тебе предстои. :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #25 -: Август 08, 2006, 16:59:48 pm »
Абсолютно съм съгласна за доверието, Мели! В близко време ми предстоят доста важни решения, доста въпроси ще задавам, на доста лекари, докато някой от тях не се окаже с положителен тест за доверие.:) Проблема на начинаещите като мен е, че понякога не сме наясно дори какво да попитаме... Само, паникьосани и вторачени, слушаме някой специалист (може би в "", може би не), и се мъчим да осмислим всичко, което ни приказва, без да се разревем. А в нас -  само един пристъп на паника: "ПРОБЛЕМ!ПРОБЛЕМ!..." до безкрайност. За това са полезни форумите - питаш, разпитваш, ровиш, четеш, а като напълниш тиквата с материал, можеш и прилични изводи да направиш. :balk_172: Благодаря ти и за информацията за цветната снимка, и за съвета. Точно така ще постъпя. :balk_602:
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #26 -: Септември 07, 2006, 22:05:55 pm »
Здрасти.Мойта докторка каза че цветната снимка не се прави с упойка,а е по-добре да се направи лапароскопия и заедно с нея и цветна снимка
Щастие за всички даром и нека никой да не бъде пренебрегнат
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #27 -: Септември 08, 2006, 09:49:14 am »
Здрасти.Мойта докторка каза че цветната снимка не се прави с упойка,а е по-добре да се направи лапароскопия и заедно с нея и цветна снимка
Как така лапаро и едновременно цветна снимка. Ако трябва да се градират нещата обикновено първо се прави снимката, за да се апровери проходимостта на тръбите и след това евентуално се прави лапароскопия (диагностична или оперативна в зависимост от случая). Макар да е лека операция, лапарото си е оперативна интервенция и не би трябвало да се прави с повод и без повод. Така си мисля аз.
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #28 -: Септември 11, 2006, 18:34:02 pm »
Всъщност по време на лапарото се проверяват тръбите, но дали се прави ренгенова снимка не си спомням има момичета минали през тази процедура. До колкото знам пак е с контрастна течност-цветна.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #29 -: Септември 11, 2006, 21:20:33 pm »
Доколкото знам, не се прави снимка по време на лапаро, то тогава си се вижда.

lb2f
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #30 -: Септември 11, 2006, 23:44:49 pm »
Ama te ti praviat laparoskopiata i cvetna snimka ako ima zapu6vane da se otpu6at.Doktorkata kaza 4e moje i e po-dobre tai kato si spestiava6 bolkite po vreme na cvetnata snimka.Spored men e edno i sa6to-s edin kur6im,dva zaeka.Ne mislite li?

Пиши на кирилица!
« Последна редакция: Септември 12, 2006, 08:19:41 am от Lali »
Щастие за всички даром и нека никой да не бъде пренебрегнат
*

    Жужка

  • ****
  • 564
  • Фен на Пегъзи Музовски
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #31 -: Септември 12, 2006, 13:24:19 pm »
Руру, с цветната снимка може да се постигне отпушване, но на много леки сраствания, да не казвам сгъвания на тръбите. Аз самата не съм правила, но моя приятелка преживя истински ад с един псевдолекар, който я буквално я "помпа", за да й "отпуши" тръбите. След това направи лапаро, при което стана ясно, че има такива сраствания, че с нищо не могат да се отпушат, направи инвитро и от раз забременя.
Най-важно е док. да ти е добър.
Мога, стига да искам.
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #32 -: Септември 12, 2006, 13:43:55 pm »
Доколкото знам, не се прави снимка по време на лапаро, то тогава си се вижда.
Не се снима, но се пуска контраст. И се гледа, нали има оптика в корема.
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #33 -: Септември 12, 2006, 14:57:12 pm »
Точно това имах предвид  :D

lb2f
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #34 -: Септември 12, 2006, 17:17:12 pm »
Добре де.Не може ли първо да се направи лапароскопия и след това ако видят че тръбите са запушени да се направи цветна снимка за да се отпушат?с упойка обаче
Щастие за всички даром и нека никой да не бъде пренебрегнат
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #35 -: Септември 12, 2006, 20:02:19 pm »
ruru, цветната снимка е изследване, чрез което се проверява проходимостта на тръбите, не е метод за отпушването им.

lb2f
*

    Жужка

  • ****
  • 564
  • Фен на Пегъзи Музовски
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #36 -: Септември 13, 2006, 13:50:27 pm »
Руру, jazzibaby, е права. Просто при изпълването на тръбите с контраст може да се отпушат леки сраствания. Затова ти писах, че моя приятелка изтърпя един ненужен ад.
Мога, стига да искам.
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #37 -: Септември 13, 2006, 14:32:03 pm »
... а трябваше да направя 2 инвитро опита и извънматочна, че да стане ясно че тръбите ми не стават за нищо и имам хидросалпингс.
Много неприятно  :(
Здравейте момичета, на мен в петък ще ми правят такава снимка обаче сега разибрама за тази хидротубация мислех, че е цветна снимка сега се чудя кое от двете ще е ?
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #38 -: Септември 13, 2006, 14:38:43 pm »
Момичета извинявам се ако ви се стори смешно. но не знам  :oops:

Какво е цветна снимка и какво е хидротубация - едно и също нещо ли е? Защото разбрах, че при ходротубацията се вкарва вещество /мисля че е контрастно - но пак не знам/ и се гледа на ехограф.
Кое е по доброто за да се види проходимост на тръбите??? :help:

аз си мисля от това което прочетох тук, че ще ми правят хидротубация защото ще бъде в кабинета на лекаря не при ренген както при цветна снимка, а за хламидиите незнам още защото не ми е излезнало изследването, но явно лекаря реши че нямам защото приятеля ми няма, а моята утайка не е ускорена....
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #39 -: Септември 14, 2006, 08:26:44 am »
добре де,а как се казваше процедурата с която могат да ти отпушат тръбите след като видят с цветна снимка че са запушени?
Щастие за всички даром и нека никой да не бъде пренебрегнат