0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #580 -: Септември 07, 2014, 20:50:57 pm »
Дори това да е крайната ми опция мисля да го направя при Александров, знам че не  е по фонда. а не мислите ли че има шанс с лапаро да се оправи положението? Ин витро ли ми е единствения шанс?
Здравей, аз не мога да дам мнение за лапарото. Ако ти предложи този вариант д-р Александров, опитай първо него. Успех!
« Последна редакция: Септември 07, 2014, 20:53:09 pm от kati_vm »
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #581 -: Септември 07, 2014, 22:30:38 pm »
Аз бих пуснала документи към фонда от друга клиника. Докато мине едната година чакане Александров може да сключи договор с касата или пък ти да размислиш и да се насочиш другаде. Една година си е доста време и нещата се променят. Това първо. Фактически така ще имаш шанс за инвитро процедура, ако в рамките на една година не успееш да забременееш.
Второ, план за следващите три месеца: бих направила 10-12 дни калолечение в Поморие и след това ще опитам естествено забременяване. Трето, след изтичане на трите месеца бих повторила цс и бих направила така или иначе планираното инвитро при д-р Александров. Ако първите два варианта не дадат резултат - воала, очакваш одобрение от касата всеки момент.
Успех!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #582 -: Септември 08, 2014, 07:40:15 am »
Благодаря на всички за подкрепата. Тъй като всичко ми е още много прясно не знам какво да правя и мисля. Засега търпеливо ще чакам прегледа при Александров и ще пиша за резултата. Още съм много объркана и незнам какво да очаквам...
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #583 -: Септември 09, 2014, 00:03:13 am »
Здравей! Бих ти препоръчала да си изчакаш часа и заедно с д-р Александров да решите как да действате. Ние няма как да дадем коректно мнение относно възможните варианти при теб, защото не знаем какво е действителното състояние на тръбите ти. Гарантирам ти, обаче, че ако има шанс за естествено забременяване при теб, д-р Александров ще направи всичко по силите си за това. Въпреки, че той е специалист по ин витро, той е от лекарите, които гледат да го избягват, ако има възможност. Казвам го от личен опит, при мен той се надяваше да успее да спаси поне едната тръба, ин витрото беше последна стъпка.

Лили, с лоши тръби, преди ин витро се прави лапароскопия, объркала си стъпките :D
Калолечението няма да изправи тръбите, само да вметна.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #584 -: Септември 09, 2014, 07:19:48 am »
Здравей! Бих ти препоръчала да си изчакаш часа и заедно с д-р Александров да решите как да действате. Ние няма как да дадем коректно мнение относно възможните варианти при теб, защото не знаем какво е действителното състояние на тръбите ти. Гарантирам ти, обаче, че ако има шанс за естествено забременяване при теб, д-р Александров ще направи всичко по силите си за това. Въпреки, че той е специалист по ин витро, той е от лекарите, които гледат да го избягват, ако има възможност. Казвам го от личен опит, при мен той се надяваше да успее да спаси поне едната тръба, ин витрото беше последна стъпка.

Лили, с лоши тръби, преди ин витро се прави лапароскопия, объркала си стъпките :D
Калолечението няма да изправи тръбите, само да вметна.
[/quote
Здравейте, подктепям напълно написаното от sixsence. Доктор Александров ще те насочи най-добре.
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #585 -: Септември 09, 2014, 10:00:27 am »
Лили, с лоши тръби, преди ин витро се прави лапароскопия, объркала си стъпките :D
Калолечението няма да изправи тръбите, само да вметна.
Лапароскопията не е задължителна стъпка преди инвитро, зависи от пациента и от лекуващия лекар. Тъй като съм писала 'аз бих това, аз бих онова', изхождайки от натрупания си до момента опит и сегашната ми гледна точка по-скоро бих пропуснала лапароскопията. Или поне бих я направила след внимателна преценка. А дали изправя тръби калолечението - не знам. Факт е, че след него част от момичетата с лоши тръби забременяват и доколкото е нескъп и неинвазивен метод, аз препоръчвам да се пробва преди 'тежката' артилерия.
Галя, успех!
« Последна редакция: Септември 09, 2014, 10:06:10 am от lili2011 »
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #586 -: Септември 09, 2014, 10:56:39 am »
Лили, с лоши тръби, преди ин витро се прави лапароскопия, объркала си стъпките :D
Калолечението няма да изправи тръбите, само да вметна.
Лапароскопията не е задължителна стъпка преди инвитро, зависи от пациента и от лекуващия лекар. Тъй като съм писала 'аз бих това, аз бих онова', изхождайки от натрупания си до момента опит и сегашната ми гледна точка по-скоро бих пропуснала лапароскопията. Или поне бих я направила след внимателна преценка. А дали изправя тръби калолечението - не знам. Факт е, че след него част от момичетата с лоши тръби забременяват и доколкото е нескъп и неинвазивен метод, аз препоръчвам да се пробва преди 'тежката' артилерия.


Галя, успех!

Лапароскопията е задължителна при проблем с тръбите! Това пък е моят личен опит! За това дали калолечението изправя тръби идея си нямам, но съм убедена, че не може да отпуши тръба.

*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #587 -: Септември 09, 2014, 14:28:56 pm »
Лили, с лоши тръби, преди ин витро се прави лапароскопия, объркала си стъпките :D
Калолечението няма да изправи тръбите, само да вметна.
Лапароскопията не е задължителна стъпка преди инвитро, зависи от пациента и от лекуващия лекар. Тъй като съм писала 'аз бих това, аз бих онова', изхождайки от натрупания си до момента опит и сегашната ми гледна точка по-скоро бих пропуснала лапароскопията. Или поне бих я направила след внимателна преценка. А дали изправя тръби калолечението - не знам. Факт е, че след него част от момичетата с лоши тръби забременяват и доколкото е нескъп и неинвазивен метод, аз препоръчвам да се пробва преди 'тежката' артилерия.


Галя, успех!

Лапароскопията е задължителна при проблем с тръбите! Това пък е моят личен опит! За това дали калолечението изправя тръби идея си нямам, но съм убедена, че не може да отпуши тръба.



Калолечението "изправя тръби", колкото нагревките "изпаряват" хидроси. Иначе - няма лошо човек да се поплацика в лечебна кал за личен кеф, това си е вид СПА и е приятно, на нищо не вреди... Но ако някой очаква то да му реши проблем с тръбите - просто губи ценно време, вместо да потърси истинско решение на проблема си и толкова.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #588 -: Септември 10, 2014, 11:52:12 am »
За това дали калолечението изправя тръби идея си нямам, но съм убедена, че не може да отпуши тръба.
Каффи, ти си опитала калолечение, но то не ти е помогнало - така ли е?
На мен обаче ми 'отпуши' тръбите - имам цс преди това (една запушена и една доста лоша) и хидротубация (две съвсем проходими) + естествено забременяване скоро след това. Вторият път отидох заради голям, чисто нов хидросалпингс (не знаех, че има някакви нагревки). Вече го няма и него. Не твърдя, че калолечението е панацея (и инвитрото не е), а че е евтина и неинвазивна възможност. Всъщност чисто спа си е  :D

Разбира се, аз мисля че отпушването е резултат от калолечението, но ако някой има друго предположение съм готова да помисля над него. Имам правена лапароскопия веднага след цс, но запушената тръба не е пипана. Не съм забременявала по естествен път в прследвалата година и половина. Ако някой се интересува ще напиша заключенията от трите процедури когато се приберем в България.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #589 -: Септември 10, 2014, 14:47:29 pm »
Лапароскопията е задължителна преди ин витро, когато тръбите са проблемни. Всеки уважаващ себе си кадърен лекар ще го предложи.
Сраствания с кал не могат да се махнат, но щом си вярвате, няма лошо, времето си е ваше.
Хидросалпинкса как разбра, че го няма, с ЦС/хидротубация ли? Нали знаеш, че това не е най-точния метод за диагностика на хидросалпинкс понякога. Освен това, той има свойството да се активира и прибира от време на време, та съвсем да не се види.
Ти не забременя ли с ин витро?
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #590 -: Септември 10, 2014, 15:03:52 pm »
Аз съм ходила точно на СПА в Поморие, за кефец, многократно. Забременях спонтанно, обаче над 10 години се оплаквах от опъване и придърпване в ляво, за което мнението на "кварталните АГ-та" беше - нищо ти няма. Такааааа. При секциото помолих лекаря си да поогледа това "в ляво" така и така ме отваря и какво чудно срастване е било - не е за приказване. За късмет - просто не ми е увредило тръбата въпросното (поне на първо четене), но може от другата ми тръба да е подарък Дани всъщност, а тази да не става за нищо вече. Не съм проверявала, щото не ми е трябвало след като го родих. След секциото и "оправянето" на срастването - о чудо, взе да ми идва МЦ без да усетя, преди това - болнични съм взимала като ми дойде, посинявах чак, то пиех Аулин-и на корем, то беше мъка.

Пита се в задачата, защо при толкова калолечение, което съм провела (не с такава цел, но го е имало) - срастването си седеше? И защо Лили счита, че същото й е отпушило тръба, изправило, или к'вото там - след като не е забременяла спонтанно след същото все пак? За нагревките и хидросите Лили - аз бях чела препоръки как това помагало, че затова питах майка ми, която видиш ли е физиотерапевт и има хабер дали ще помогне в такава ситуация. Думата, която употреби за колега твърдящ, че с нагревки се решава подобен проблем е "шарлатанин", а тя е специалист с доста годинки опит все пак, та ако имаше някакъв шанс по тази тема точно - щеше да ми го каже в процент, па било и 0,5%, но не. Ако реша да имам второ дете и имам проблем с тръбите - нито ще се "калолекувам", нито ще ги "изправям" и "поправям" - ще поискам да се отстранят, за да не ми компроментират ин витро опитите и толкова. След като не ми вършат работа за спонтанна бременност - няма какво да си ги кътам въпросните, няма да ги нося на изложба.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #591 -: Септември 10, 2014, 15:48:57 pm »
За това дали калолечението изправя тръби идея си нямам, но съм убедена, че не може да отпуши тръба.
Каффи, ти си опитала калолечение, но то не ти е помогнало - така ли е?
На мен обаче ми 'отпуши' тръбите - имам цс преди това (една запушена и една доста лоша) и хидротубация (две съвсем проходими) + естествено забременяване скоро след това. Вторият път отидох заради голям, чисто нов хидросалпингс (не знаех, че има някакви нагревки). Вече го няма и него. Не твърдя, че калолечението е панацея (и инвитрото не е), а че е евтина и неинвазивна възможност. Всъщност чисто спа си е  :D



Разбира се, аз мисля че отпушването е резултат от калолечението, но ако някой има друго предположение съм готова да помисля над него. Имам правена лапароскопия веднага след цс, но запушената тръба не е пипана. Не съм забременявала по естествен път в прследвалата година и половина. Ако някой се интересува ще напиша заключенията от трите процедури когато се приберем в България.

Лили, ако калолечението помагаше при проблем с тръбите, аз не би трябвало сега да съм без нито една. Прилагала съм въпросното лечение, когато имах трудно пропускащи,но пропускащи тръби и още не бях чувала за хламидии и  хидро-та и пр. Точно 2 месеца след лечението се запознах с "двустранния хидросалпингс"! Ами...лапарото ме спаси от него! Ех, аз не отървах инвитрото, но "лапароскопия" не винаги значи "инвитро", даже напротив, то може да единствения път към естественото забременяване!
 Аз не съм против калните бани, даже ги препоръчвам, но само за да се поглезим. За мен лично си е загуба на време да седиш и да чакаш кал, черен пясък и други от вида да ти излекуват тръбите!

Всеки има право да вярва в каквото иска!

П.П. Май доста се отплеснахме от темата
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #592 -: Септември 11, 2014, 01:12:03 am »
И защо Лили счита, че същото й е отпушило тръба, изправило, или к'вото там - след като не е забременяла спонтанно след същото все пак?

Отговорът всъщност е в поста, към който е репликата:

На мен обаче ми 'отпуши' тръбите - имам цс преди това (една запушена и една доста лоша) и хидротубация (две съвсем проходими) + естествено забременяване скоро след това.

Всъщност това ми беше първото регистрирано спонтанно забременяване, успоредно с последната ин витро процедура. Писала съм за това тук във форума. Случи се три месеца след второто калолечение.

Колкото до многобройните обяснения каква загуба на време е калолечението... едва ли е толкова страшно да бъдат отделени десет дни. Наистина доста се отплеснахме от темата.
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #593 -: Септември 11, 2014, 01:37:40 am »
А не е ли по-вероятно да се е отпушила въпросната тръба, заради вкарването на контраста под налягане в нея? ;) Нямам против СПА под всякакви форми и аз, точно напротив - много обичам, ползвам редовно. За РЕЛАКС.

Не е страшно "да бъдат отделени 10-ина дни за калолечение" Лили. Страшното е някой да повярва наистина, че с този метод ще си отпуши тръбите, ще ги изправи, ще си премахне сраствания, ще си излекува хидросите... И да реши да опитва това на принципа: "колкото повече - по-добро и ефективно лечение". Това не е лечение за ТАКИВА проблеми просто, а не че не е част от лечението на други заболявания и проблеми. Е. Но те са от друго естество просто.

Аз съм на 34 навършени години Лили, но все пак имам вече едно дете. Ако го нямах - всяка минута би ми била ценна в търсенето на инфо как да го имам и шансът ми това да стане, с това ЕГН - пада всеки ден. Ми ако съм на 40? Ако тепърва навлизам в тази материя, попадам на лекари-шарлатани и чисти неграмотници и ДОРИ в "Зачатие" чета как то с калолечение ставало? Ами не е коректна информация, съжалявам много. Аз няма да вържа, но много хора, защото се плашат от всякакви инвазивни процедури - ще се хванат за тия дивотии като удавник за сламка и само ще попилеят време и шансове за дете.

И за да върнем темата към основното питане на потребителката... Аз бих направила каквото прецени Д-р Александров. Доказано е в практиката, че са му добри преценките ;) За СПА-хотел "Поморие" - нЕма подобни доказателства на репродуктивна тематика. Визирам хората с проблемно забременяване де. Тези с лесното - сигурно имат "добра статистика" по темата оттам, предразполага - факт ;)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #594 -: Септември 11, 2014, 03:38:55 am »
А, Лили, ти ли беше потребителката, която мислеше, че е забременяла едновременно спонтанно и с ин витро?
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #595 -: Септември 25, 2014, 03:07:33 am »
Според мен и двете процедури имат горе долу един и същ резултат!
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #596 -: Септември 26, 2014, 05:39:22 am »
А не е ли по-вероятно да се е отпушила въпросната тръба, заради вкарването на контраста под налягане в нея? ;)
Възможно е, разбира се. От друга страна, факт е че това не се случи при цветната снимка, нито при хидротубацията направена по време на лапарото, а чак две години след това. Т.е. три месеца след второто ми калолечение.
В крайна сметка това, което твърдя е, че при част от случаите има ефект и може да се пробва наред с другите неща. Никъде не съм настоявала да се прави ВМЕСТО тях.

А, Лили, ти ли беше потребителката, която мислеше, че е забременяла едновременно спонтанно и с ин витро?
Всъщност така ми го документираха в досието. На мен също ми звучи достатъчно невероятно, за да ми хрумне, че може да са ми върнали два ембриона, вместо нашият едничък. Все пак се доверихме на обяснението на лекарите, освен всичко бяхме правили любов около датата на предполагаемото зачеване. А и съдбата му беше като на всичките ни ембриончета преди това, та най-вероятно си е било нашичко.
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #597 -: Октомври 25, 2014, 20:22:39 pm »
Не живея в България и преди 2 дни запазих час за хидротубация, но днес изчитайки цялата тема си промених решението и реших да направя цветна снимка. В понеделник ще си запазя час, но имам няколко въпроса:

1. Хидротубацията трябва да се направи между 5 и 15-я ден на цикъла, а ми дадоха час за 4 ноември, което се пада точно 15 ден от МЦ. Попитах дали не е късно - нямало проблем osi_10
2. Цветната снимка трябва да се направи в същия период (5-15 ден), трябва ли да настоявам да е по-рано от 15-я ден, защото в темата прочетох, че се прави до към 10-я ден?
3. Понеже тук не правят тези процедури с упойка, ако има спазъм на матката или тръбите, има ли възможност за повторно правене на снимката, т.е. при вливането на контрастното в-во изчаква ли се, има ли вариант за "поправяне на грешно изображение" (не го обясних много добре, но се надявам да ме разберете :))
4. В България поставя ли се местна упойка и как? :oops:

Извинявам се за нелепите въпроси, но от тази година започнахме с изследванията и не съм запозната с процедурите.

Благодаря ви, че ви има!  :bighug:
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #598 -: Октомври 26, 2014, 13:23:51 pm »
Здрчвей Smiley,и аз имам час утре за цв.снимка и е до 12ти ден...моя док. каза че се прави до 12ти ден,а и се правят някои изследвания преди процедурата,с пълна упойка ще ми я прават.На тебе казали ли са ти че трябва да си направиш изследвания преди ЦС...микробиология,хламидия и тнт.
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #599 -: Октомври 26, 2014, 15:43:48 pm »
Да, направила съм изследванията, а за деня - ще настоявам за по-рано :)
Но не правят тези процедури с упойка, а доста ме е страх, пък и си мисля, че ако мръдна или има спазъм, може да се промени резултатът, та затова попитах тук. И все пак очаквам отговори на 3 и 4 въпрос :oops:

mimon4e99, пожелавам ти всичко да мине нормално и да получиш едни добри резултати! :goodluck: