0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
цветна снимка и хидротубация.
« -: Юли 02, 2006, 21:07:36 pm »
Момичета извинявам се ако ви се стори смешно. но не знам  :oops:

Какво е цветна снимка и какво е хидротубация - едно и също нещо ли е? Защото разбрах, че при ходротубацията се вкарва вещество /мисля че е контрастно - но пак не знам/ и се гледа на ехограф.
Кое е по доброто за да се види проходимост на тръбите??? :help:


Дори, когато ти бият шут отзад това може да е крачка напред.
Не бива да губим кораж, момичета!

Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #1 -: Юли 02, 2006, 21:27:01 pm »
При цветната снимка (хистеросалпингография) се гледа на рентген, а при хидротубацията - на ехограф. Първият метод е по-точен.
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #2 -: Юли 02, 2006, 22:12:07 pm »
При цветната снимка (хистеросалпингография) се гледа на рентген, а при хидротубацията - на ехограф. Първият метод е по-точен.

Благодаря ти "малко зайче". А кой от двата повече боли??? И от какво зависи какво да се прави? Цветна снимка може ли да се прави в частен кабинет? И последно: колко се заплаща за едната процедура и за другата?
АЗ ходя на частен лекар - д-р Калчева от Бургас. Тук специалистите са кът за съжаление  :?


Дори, когато ти бият шут отзад това може да е крачка напред.
Не бива да губим кораж, момичета!

Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #3 -: Юли 02, 2006, 22:16:43 pm »
Котанке, и двете болят еднакво (така поне би трябвало). Аз съм правила цветна снимка, така прецени моят лекар (в София съм) - той не вярва в диагностичната стойност на хидротубацията. Цветната снимка, обаче, се прави само в рентгенов кабинет, докато хидротубацията - в обикновен гинекологичен кабинет.

Цените на двете процедури са сходни - между 70 и 90 лв. В Бургас цените може да са по-различни.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #4 -: Юли 04, 2006, 21:17:24 pm »
Хидротубация. Няма облъчване. Резултатът е един и същ.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #5 -: Юли 04, 2006, 21:29:09 pm »
На мен лекарката ми обесни че снимката дава по точен резултат!
Е мен доста ме боля ...моята приятелка вобще нищо не я боля!
Значи за болката при всеки е индивидуално! :lol:
*

    skrita

  • ***
  • 226
  • Обичам послушни бебета
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #6 -: Юли 06, 2006, 10:19:27 am »
Моята цветна снимка излезе 50 лв. 20 за упойка и по 10 за д-ра,рентгеноложката и .../хъм един е бил прецакан или сестрата или анестезиолога/ :ask:
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #7 -: Юли 06, 2006, 12:35:47 pm »
На частен кабинет сигурно е ,че се заплаща,но по принцип цветната снимка може да се прави през здравната каса.
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #8 -: Юли 06, 2006, 12:45:58 pm »
 Лали е права снимката облъчва.
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #9 -: Юли 06, 2006, 19:07:05 pm »
На мен д-р Калчева ми взе 70 лв. за хидротубацията. Аз,  40 мин. преди процедурата взех 2-но шпа и като отидох сестрата ми даде едно хапче ( предполагам-спазмалгон ) Не се притеснявай не е страшно и не боли- само леко като при цикъл. При мен след хидротубацията се получи леко розово течение, но е нормално. Носи си превръзка :P
« Последна редакция: Юли 06, 2006, 20:23:44 pm от nadejdi4ka »

Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #10 -: Юли 06, 2006, 19:10:39 pm »
Kotana, по-долу си писала, че лекуваш хламидия. Не предприемай цветна снимка или хидротубация преди да се излекуваш НАПЪЛНО!!!

*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #11 -: Юли 09, 2006, 22:19:24 pm »
Kotana, по-долу си писала, че лекуваш хламидия. Не предприемай цветна снимка или хидротубация преди да се излекуваш НАПЪЛНО!!!

да знам:-))
за съжаление така се получи - аз изобщо нямах представа, че и хламидия ще ми се наложи да лекувам - честно казано дори не я бях чувала докато не ми се случи :oops: Да не говорим, че нямам никаква представа от къде съм я пипнала?!? Сигурна съм в мъжа ми, а и в себе си - явно съм я хванала по друг начин?!? Сега изчаквам да премине и тогава продължаваме с лечението.


Дори, когато ти бият шут отзад това може да е крачка напред.
Не бива да губим кораж, момичета!

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #12 -: Юли 10, 2006, 07:22:06 am »
Kotana, по-долу си писала, че лекуваш хламидия. Не предприемай цветна снимка или хидротубация преди да се излекуваш НАПЪЛНО!!!

да знам:-))
за съжаление така се получи - аз изобщо нямах представа, че и хламидия ще ми се наложи да лекувам - честно казано дори не я бях чувала докато не ми се случи :oops: Да не говорим, че нямам никаква представа от къде съм я пипнала?!? Сигурна съм в мъжа ми, а и в себе си - явно съм я хванала по друг начин?!? Сега изчаквам да премине и тогава продължаваме с лечението.
:bighug:
*

    skrita

  • ***
  • 226
  • Обичам послушни бебета
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #13 -: Юли 12, 2006, 12:49:08 pm »
Котанке аз доколкото знам хламидийните гадинки си живеят свободно в нашето тяло и когато са в допустимите граници няма проблем, така че не винаги се "пренасят" по полов път
*
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #14 -: Юли 22, 2006, 15:06:28 pm »
Хидротубация. Няма облъчване. Резултатът е един и същ.
Абсолютно-за!Дори да не е 100% точен методът хидротубация,то поне не крие риск за половите клетки!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :egg: :egg: :egg: :egg: :egg: :egg: :egg: :egg: :egg: :egg: :egg:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #15 -: Юли 29, 2006, 23:34:23 pm »
На мен д-р Калчева ми взе 70 лв. за хидротубацията.
Здравей!И аз съм от Бургас и искам да те питам нещо за хидротубацията ти при Калчева?Доволна ли си?И какво се видя?Аз имам срастване в ляво-левият ми яйчник е залепен за матката и по принцип съм за цветна снимка,но тук в Бургас не знам къде правят.Ако искаш,ми пиши на личния мейл,за да не досаждаме на останалите.Моля те,пиши ми!
*

    ivetu

Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #16 -: Август 03, 2006, 20:08:07 pm »
Cvetna snimka v Burgas pravi dr.Gan4ev, v rentgenovoto otdelenie na voenna bolnica,izklu4itelno vnimatelen e! Men izob6to ne me bolia.Predi snimkata mi sloji injekcia, niakakav vid upoika i ne me bolia.Cenata e 110lv. dr.Gan4ev preglejda v ORB-to no e na smeni gsm-a mu e 0888212707  Uspeh!!!
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #17 -: Август 05, 2006, 11:17:09 am »
Аз съм правила и двете.Цветната снимка всеки я разчиташе по различен начин, затова мисля, че не е от най-точните методи за диагностициране-това според мен. Мисля, че единствения точен метод е лапарото, само чрез нея се определя точно състоянието.
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #18 -: Август 05, 2006, 11:36:31 am »
Мисля, че единствения точен метод е лапарото, само чрез нея се определя точно състоянието.
Лапароскопия се прави само ако има показания за това. Колкото и да е безкръвна, това е оперативна интервенция с всичките рискове, както и другите (коремни) операции.

А за цветната снимка - най-вярно би могъл да я разчете лекарят, който я е правил, защото освен снимки, се гледа и на екран в реално време как протича контраста.
Re: цветна снимка и хидротубация.
« Отговор #19 -: Август 05, 2006, 12:34:00 pm »
Да естествено, че колкото и да е безобидна лапарото си е манипулация със своите рискове. В конкретният случай, единствено гинекологът би трябвало да прецени предимствата и недостатъците на лапарото, съпоставено с другите алтернативи  и да определи дали тя е препоръчителна. Просто исках да споделя от моя опит, че нито при една от двете процедури цветна снимка и хидроинтубация не стана ясно за действителното ми състояние, а трябваше да направя 2 инвитро опита и извънматочна, че да стане ясно че тръбите ми не стават за нищо и имам хидросалпингс.