0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

може ли коментар по моята графика?
« -: Септември 21, 2014, 19:18:23 pm »
Благодаря
« Последна редакция: Септември 22, 2014, 15:14:51 pm от marsi »

*
Re: може ли коментар по моята графика?
« Отговор #1 -: Септември 22, 2014, 15:16:06 pm »
Здравей, sinialuna, погледнах графиката за предишния ти цикъл. Тъй като си мерила БТ десетина дни, засега може да се каже, че температурата е добре като стойности. Но за разчитане на графиката е важно да се съпоставят стойностите преди овулация с тези в лутеалната фаза и да се види има ли двуфазност, някакви други особености.
Добре е, че включваш и тестове за овулация, ЛФ е с добра продължителност.

Успех този месец  :)! Включи отново ову. тестове и по възможност измервай температурата всеки ден в рамките на целия цикъл.

*
Re: може ли коментар по моята графика?
« Отговор #2 -: Септември 24, 2014, 00:13:48 am »
sinialuna, сега видях, в един от дните си писала, че мериш температурата орално, твърде неточно е. Измервай вагинално или ректално. Успех в този цикъл!

Re: може ли коментар по моята графика?
« Отговор #3 -: Септември 24, 2014, 23:55:51 pm »
Блaгодaря зa отговорите, a дa попитaм нормaлно ли е през четвърти ден нa МЦ силно дa боли кръст и корем кaто болкaтa в коремa е съсредоточенa долу ниско в дясно?

Re: може ли коментар по моята графика?
« Отговор #4 -: Октомври 03, 2014, 09:20:09 am »
Кога е овулацията?

*
Re: може ли коментар по моята графика?
« Отговор #5 -: Октомври 03, 2014, 23:24:35 pm »
Здравей, sinialuna, според мен е още рано за О., при твоята продължителност на цикъла, може да се очаква овулацията да е около 16 ден от МЦ. Добре е да включиш отново тестове за овулация, като трябва да се започне с тях няколко дни преди очаквания ден за О., понякога може да има леко изместване на овулацията. Включи тестовете от утре (14 ден).
Ову. тестовете показват кога да очакваш О., а измерването на базалната температура дава информация дали овулацията е настъпила, и друга допълнителна допълнително информация свързана с двуфазността на графиката. 

Re: може ли коментар по моята графика?
« Отговор #6 -: Октомври 04, 2014, 01:00:10 am »
Благодаря за отговора  . Правя ову тестове от 10 ден на МЦ но прочетох че не са на 100% сигурни затова попитах. И аз мисля че към 15-16 ден трябва да е ову при мен.

*
Re: може ли коментар по моята графика?
« Отговор #7 -: Октомври 06, 2014, 01:29:03 am »
... Правя ову тестове от 10 ден на МЦ но прочетох че не са на 100% сигурни затова попитах.
За да отчете коректно тестът, трябва да се спазят няколко основни изисквания.
Целта е с ову. тестовете да се регистрират най-високите стойности на LH за съответния ден и препоръките са следните:
-LH се синтезира рано сутринта и след 4-6 часа може да се отчете и в урината. Като периодът за тестване е от 10ч. сутринта до към 20ч., но най-добре е около обяд или ранния следобед, тогава концентрацията на LH в урината е най-голяма;
-да се ограничи приемът на течности около 2 часа преди тест;
-тестът да се прави приблизително по едно и също време всеки ден.
В тази тема има още информация за тестовете: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=28.msg1065219#msg1065219 

Re: може ли коментар по моята графика?
« Отговор #8 -: Октомври 06, 2014, 15:03:45 pm »
как бихте определили този ову тест? Според мен е отрицателен, защото е с един тон по светла втората чертичка, но може и да греша. Кога се очаква овулацията?Моля коментирайте, благодаря.

*
Re: може ли коментар по моята графика?
« Отговор #9 -: Октомври 06, 2014, 16:34:36 pm »
Според мен е отрицателен, може би утре ще е положителен :) Овулация се очаква от 24 до 36 часа след положителен тест :) Като видиш положителен тест, поне 3 дни сърчица, включително деня на теста :) Стискам палци :)
Re: може ли коментар по моята графика?
« Отговор #10 -: Октомври 06, 2014, 17:24:39 pm »
благодаря

Re: може ли коментар по моята графика?
« Отговор #11 -: Октомври 08, 2014, 14:24:48 pm »
Не разбирам след като ову е 24 до 36 часа след положителния тест, защо тогава имам 2 положителни ову теста в 2 поредни дни? Добре ли е това или не?

*
Re: може ли коментар по моята графика?
« Отговор #12 -: Октомври 08, 2014, 15:10:01 pm »
Здравей, до 2 положителни теста е нормално. В този случай за пик на ЛХ се счита средата между двата теста  и от там отчиташ 24-36 часа :) Ако тестовете са положителни повече от 2 дни - говори за проблем.
*
Re: може ли коментар по моята графика?
« Отговор #13 -: Октомври 09, 2014, 11:07:56 am »
sinialuna, ако имаш възможност направи днес още един тест за овулация. Добре е тестовете да се правят от (-) през (+) до (-), за да се провери и това - точно колко дни е положителен, това дава допълнителна информация, редно е днес вече да е отрицателен.

Re: може ли коментар по моята графика?
« Отговор #14 -: Октомври 09, 2014, 14:55:42 pm »
Здравейте, направих си тест и днес но немога да преценя точно дали е - или +. Вглеждам се, за да открия минимална разлика между чертичките и ми се струва, че едната линия е с един тон по- светла от другата и го приемам за отрицателен. Вижте и преценете и вие.

Re: може ли коментар по моята графика?
« Отговор #15 -: Октомври 09, 2014, 14:59:05 pm »
Означава ли това, че ову е минала? Добре ли е графиката до този момент?
« Последна редакция: Октомври 09, 2014, 15:36:37 pm от sinialuna »

*
Re: може ли коментар по моята графика?
« Отговор #16 -: Октомври 09, 2014, 22:00:46 pm »
Днес тестът вече е отрицателен. Това, което със сигурност може да се каже до момента е, че пикът на LH е минал, това именно отчитат тестовете за овулация. Много индивидуално е кога след този пик ще се спука фоликулът (т.е ще настъпи овулацията), случва се в следващите 12-48 часа след (+) тест. В този период половото общуване може да е през ден или всеки ден.

Редно е да се изчакат още няколко дни, за да може по температурната крива да се определи кога предполагаемо е била овулацията, раничко е още. След О. базалната температура може да се повиши рязко или постъпателно в следващите 4-5 дни.

Дано това да е успешният ти цикъл!  :)

Re: може ли коментар по моята графика?
« Отговор #17 -: Октомври 09, 2014, 22:12:46 pm »
А това че гърдите ми станаха чувствителни не е ли от прогестероновата половина от месечния цикъл, което означава че ову е минала?

*
Re: може ли коментар по моята графика?
« Отговор #18 -: Октомври 09, 2014, 22:38:25 pm »
Възможно е овулацията да е минала, доказателството за това е повишаването на БТ (сетивното усещане не е сигурен признак). В следващите няколко дни ще очакваме температурата да се повиши още и да се задържи висока, успех  :)
« Последна редакция: Октомври 10, 2014, 00:00:07 am от marsi »

Re: може ли коментар по моята графика?
« Отговор #19 -: Октомври 09, 2014, 23:53:08 pm »
БЛАГОДАРЯ