0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Ин витро на 41
« -: Септември 19, 2014, 15:18:43 pm »
Здравейте момичета,
отварям темата, защо имам нужда от мнения и споделен опит. На 41 г. и смятам да правя ин витро за второ дете.През 2001 г. родих дъщеря-от трети опит.Сега тя е на 14, а на мен ми се иска да пробвам пак.Семейството ме подкрепя, но като говоря с приятели-всички казват-къде на тия години, не е ли много опасно, не е ли минимален шанса на тия години и т.н. Следващата седмица ще се видим с доктора ми, но вътре в мен нещо напоследък се раздвои.
Моля, споделете-правил ли е някой на тази възраст и т.н
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ин витро на 41
« Отговор #1 -: Септември 19, 2014, 15:20:46 pm »
здравей!

много хора са правили и правят инвитро над 40 години.

ето тук имаме тема по въпроса, в която е писано доста:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=49012.0
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Ин витро на 41
« Отговор #2 -: Септември 19, 2014, 16:03:31 pm »
благодаря, ще ми бъде полезно! :D
*
Re: Ин витро на 41
« Отговор #3 -: Октомври 09, 2014, 09:23:07 am »
yoyo горе главата,и аз съм на 41 и се боря за второ дете.Първото ми дете е от естествено забременяване и сега е на 18 год.Минах едно неуспешно инвитро и сега си чакам заповедта към април.Много се чудех и аз на тези години,но го преодолях.Не слушай хорското мнение,много са малко тези които биха се зарадвали и ще чуеш какво ли не,махни с ръка и слушай сърцето си.Щом имаш подкрепата на близките си и на съпруга си не чакай а действай,че часовника ни тиктака.Пожелавам КЪСМЕТ и УСПЕХ на всички НАС смели момичета. osi_9 osi_9 osi_9 :Ще чакам новини за решението ти. :bighug:
*
Re: Ин витро на 41
« Отговор #4 -: Октомври 09, 2014, 14:00:13 pm »
Направихме изследванията, сега Примулт нор до 22 октомври и след това-СТАРТ.
*
Re: Ин витро на 41
« Отговор #5 -: Октомври 09, 2014, 16:37:03 pm »
Аз съм на 40 и бременна за втори път. Първото си дете родих след оплождане ин витро на 37.
Живея в САЩ и в моя район по детските градини и училищата родителите са на моята възраст и нагоре. Разликата е, че повечето са си заченали децата безпроблемно и изоборът да станат родители по-късно е осъзнат. Също, че от всеки четири-пет семейства има едно е с три деца.
Младите майки са рядкост.

Пожелавам ти успешна процедура!
Re: Ин витро на 41
« Отговор #6 -: Октомври 28, 2014, 09:50:00 am »
Здравей yoyo аз също съм на 41 с вторичен стерилитет имам дъщеря на 19 год.Правим опито от 5 години предстои ми  трети опит инвитро живея в Гърция тук жените раждат и на 47 здрави деца така че не мисля че имаш повод за притеснение щом искаш да станеш отново майка възраста не е толкова важна.Пожелавам ти успех и не се отказвай.
*
Re: Ин витро на 41
« Отговор #7 -: Октомври 28, 2014, 10:32:10 am »
Здравей, уоуо! И моето мнение е като на момичетата. Възрастта е важна, но не е определяща. Сега техниката във всички аспекти е много по-напреднала. Ако сте физически добре, здрави и имате финансови средства или поне сте на работа, след като искате още едно дете, едва ли някой може да ви спре, дори и след 41 години! За съжаление, ние спряхме да се борим за дете, поради здравословни и финансови причини.
Цигу, много се радвам за теб! Успешна бременност и здраво второ детенце ти желая!
Уоуо, стискам ти палци да намериш бързо правилния лекар и помощ и скоро да попълните семейството си с още едно желано детенце!