0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Estrofem по време на стимулация
« -: Септември 16, 2014, 22:22:42 pm »
Някой приемал ли е естрофем  за подпомагане на лигавицата по време на стимулация?
*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Re: Estrofem по време на стимулация
« Отговор #1 -: Септември 17, 2014, 06:29:10 am »
Да, много от нас...На мен са ми го изписвали по време на самата стимулация, ако ми е изтънена лигавицата, а ако е добра - ми го изписват след пункция. За пръв път като прочетох листовката щях да припадна, но то с всички лекарства е така и явно естрофем-а наистина е важен, тъй като и в Пловдив при д-р Даскалов като правих инсеминации, и сега в Надежда го изписват.


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
*
Re: Estrofem по време на стимулация
« Отговор #2 -: Септември 17, 2014, 10:04:49 am »
Аз го пих от деня на пункцията та до....до към 3 месец на бременността  :lol:
Докторката ми обясни, че наистина пише в листовката да не се пие при бременност и сие, но те си знаят защо го дават и явно е важен за лигавицата и за износването на плода :)
Доколкото разбрах обичайно се спира още в първите седмици на доказана бременност, аз го пих дълго заради проблемите с кървенето и други такива весели :)
Re: Estrofem по време на стимулация
« Отговор #3 -: Септември 17, 2014, 10:34:26 am »
Аз също го пих по време на процедурата 2x1 до денят на пункцията. Понякога ми ставаше лошо от него, но си го търпях :)
Re: Estrofem по време на стимулация
« Отговор #4 -: Септември 17, 2014, 15:14:38 pm »
И на мен ми беше изписан Естрофем след пункцията, не се сещам точно колко време го пих. Ако те притеснява нещо от изброените странични ефекти - спри да четеш листовките  :)
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


*
Re: Estrofem по време на стимулация
« Отговор #5 -: Септември 17, 2014, 19:27:19 pm »
Ако те притеснява нещо от изброените странични ефекти - спри да четеш листовките  :)

Чак да спре да мисли и разсъждава не е редно.

теди, аз бих попитала лекаря си:
Предвид страничните ефекти и контраиндикациите, какви са ползите от това лекарство конкретно в моя случай?
Има ли друго лекарство, с което се постига същият ефект?

Тълкуването на листовката от лекар в контекста на твоите проблеми може да те успокои.
Re: Estrofem по време на стимулация
« Отговор #6 -: Септември 17, 2014, 23:28:59 pm »
За след пункцията зная /имам 8 опита/ интересувам се за периода на самата стимулация. Имам възможност за нов опит, но тук, в Испания и понеже имаме доста разногласия с лекарите тук и медицинските им стандарти, а зная, че винаги имам проблем с лигавицата, та бих искала да се подсигуря с каквото мога. До сега опитите ми са били все в Бг и съм ползвала виагра и еротон.  Разбира се ще се консултирам с лекарят ми в Бг, ще го обсъдя и с лекарите тук.
Листовките ги чета.