0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Инсеминация или осиновяване - морална дилема
« Отговор #20 -: Септември 18, 2014, 11:01:14 am »
Dodich, въпросът е кога в България това ще стане легално. Не съм чувала да се говори за това. Може би съм незапозната с този казус. Говоря като страничен наблюдател. Темата се завъртя в тази посока и изказах мнение.

Мели, да, моят случай не е такъв. Засега аз съм тръгнала по пътя на инсеминацията и, ако е рекъл Господ ще съм щастлива майка. (дано, дано, дано). Просто споделям мнението си. Не знам какво бих казала, ако трябва да се изправя пред проблем.  Може би със зъби и нокти бих защитавала сурогатното мачйнство.
 
Dori_mam, искам да те прегърна за подкрепата. Това чакане е много тежко. Знам, че трябва да съм спокойна, но вътрешно съм като бомба. Вчера по най-нетактичния начин едни познати ми казаха за една позната, която вече беше бременна, че е пометнала.
*
Re: Инсеминация или осиновяване - морална дилема
« Отговор #21 -: Септември 18, 2014, 12:15:31 pm »
Dodich, въпросът е кога в България това ще стане легално. Не съм чувала да се говори за това. Може би съм незапозната с този казус. Говоря като страничен наблюдател. Темата се завъртя в тази посока и изказах мнение.

В по-предишния парламент Калина Крумова се беше захванала с регламентацията на сурогатното майчинство, но както е видно закон няма. Скептична съм и за следващия парламент.
Не съм против сурогатното майчинство като такова. Точно напротив. Лично за мен това би бил чудесен вариант, но при сегашната регулация не си и мисля да се вкарвам в излишни филми.
Пожелавам ти успех при процедурата!  :wink:
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Инсеминация или осиновяване - морална дилема
« Отговор #22 -: Септември 18, 2014, 15:34:24 pm »
В по-предишния парламент Калина Крумова се беше захванала с регламентацията на сурогатното майчинство, но както е видно закон няма.

Както се казваше в една реклама, не става само с ядене, иска и акъл.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Инсеминация или осиновяване - морална дилема
« Отговор #23 -: Септември 18, 2014, 17:07:25 pm »
badeshamama1,  чакането е безкрайно...аз лично не успях да променя фокуса си към нещо друго. През цялото време си казвах, че ако и този път не се получат нещата, нищо не е свършено ще опитаме пак, ще търсим други варианти, мислехме и за другите варианти и ги обсъждахме и това ми даваше някакво спокойствие, че дори и да не се случат нещата пътища има и все ще си изберем някой :)
Иначе за твоята позната знам ли ...не им се сърди. Хората, които не са го преживели не си дават сметка за емоциите и страховете, които се вихрят в такава ситуация. Аз се опитвам да си променя нагласата за тези неща, да ги приема...знам, че те  винаги ще се случват и никой не е застрахован. Аз също имам няколко неуспешни бременности и страха е много голям.  Това, което в момента прилагам за да запазя вярата и спокойствието си, е че съзнателно не си позволявам да мисля в тази посока. В момента, в който усетя че се появява такава мисъл, влагам цялата си съзнателна енергия да я отклоня, заменям я с друга, чета нещо, започвам да говоря ако има някой около мен или звъня на някой, започвам да си повтарям, че този път всичко ще е наред. Опитвам се да вярвам, че каквото и да се случи, ще намеря начин да продължа. Препоръчвам тези релаксации: http://kaksepravi.com/kaksepravi.com/yoga/   започват с йога нидра и номерче, например това: http://kaksepravi.com/kaksepravi.com/yoga/yoga%20nidra%2081.mp3  за преобразуване на страха в смелост :)  идеални са вечер за след работа...просто забравяш къде си и така добре си почиваш. Някой са с дихателни упражнения и ако са ти трудни, прави ги с внимание или пропускай дишането.
Аз очаквам хубави новини :)
Re: Инсеминация или осиновяване - морална дилема
« Отговор #24 -: Септември 23, 2014, 10:35:22 am »
Дори мам, утре е Денят! След това има 14 дни чакане, за да разбера резултатът. Д-р Баев ме вика в 9 ч. Сутринта. Сигурно цяла нощ няма да спя. Дълбокото дишане на йогата винаги ми е помагало да се отпусна. Сега си търся релаксираща музика, но не такава с шумоляща река или океан. Не ги харесвам. После ще се хваля в темите за бъдещи мами :-)
Re: Инсеминация или осиновяване - морална дилема
« Отговор #25 -: Септември 24, 2014, 19:06:55 pm »
О, супер! Дано да се случи чудото! Толкова ще е хубаво :) Пожелавам ти търпение за следващите 14 дни :) 
Re: Инсеминация или осиновяване - морална дилема
« Отговор #26 -: Октомври 09, 2014, 10:57:49 am »
О, супер! Дано да се случи чудото! Толкова ще е хубаво :) Пожелавам ти търпение за следващите 14 дни :)

Дори мам, ти много ми помогна и ме подкрепи. Уви, този път резултатът не е положителен. Не знам защо не стана. Спазвах всичко, което трябваше, но явно не ми е било писано. Ще опитам пак. Сигурна съм, че ще бъда майка, може би не този път, но ще стане. Ще продължа с опитите, докато не почувствам бебчето в ръцете си и първата му усмивка.
Re: Инсеминация или осиновяване - морална дилема
« Отговор #27 -: Октомври 10, 2014, 10:18:04 am »
Их ..така се надявах да стане от първият път! Сигурна съм, че ще бъдеш майка! Ти си направила всичко което е трябвало, но в повечето случаи за съжаление нещата не се случват от първият път. Следващият месец отново :)  Стискам ти палци! Колко инсеминации се правят, преди да се мисли за друг вариант? Може ли да се прави инсеминация всеки месец или е нужно да се почива? Аз не съм запозната с тази тема и ми е любопитно.
Re: Инсеминация или осиновяване - морална дилема
« Отговор #28 -: Октомври 11, 2014, 15:37:51 pm »
Подкрепям идеята с двете си ръце и двата крака ако трябва!  :lol:

Разбира се, че е по-добре да износиш бебето ти,но пък ако не се получава,остава и осиновяването като вариант.
И да не ти пука какво ще кажат хората. Разведените или вдовиците (да не дава Господ!) как са? Сама жена с дете/ца- какво е по различното?
А колко момичета има зарязани през бременността? Те какво да правят? Да ходят с чувал на главата ли?

Мноооого успех ти желая  :bighug:
Човек никога няма да бъде истински щастлив,ако никога не е бил истински нещастен.

  Обичах ви!  6г.с. :balk_144: , 13г.с. :balk_144:
Re: Инсеминация или осиновяване - морална дилема
« Отговор #29 -: Октомври 24, 2014, 11:42:28 am »
Dori mam и The Mum, благодаря ви за хубавите думи, но сега съм в друга дилема. От седмица се срещам с един мъж, с който много си допадаме. Не вярвах, че ще срещна някой, но ето, че се случи. И неговият живот се е стекъл подобно на моя, има един неуспешен брак, но без деца. От една страна аз няма да се откажа от опитите си за дете, предстои ми нова инсеминация, но от друга страна как да му кажа?! Не знам какво да правя в създалата се ситуация!!! Помагайте!!! 
*
Re: Инсеминация или осиновяване - морална дилема
« Отговор #30 -: Октомври 24, 2014, 12:21:12 pm »
Dori mam и The Mum, благодаря ви за хубавите думи, но сега съм в друга дилема. От седмица се срещам с един мъж, с който много си допадаме. Не вярвах, че ще срещна някой, но ето, че се случи. И неговият живот се е стекъл подобно на моя, има един неуспешен брак, но без деца. От една страна аз няма да се откажа от опитите си за дете, предстои ми нова инсеминация, но от друга страна как да му кажа?! Не знам какво да правя в създалата се ситуация!!! Помагайте!!!
Здравей, аз не бих изчаквала как ще се развие тази връзка, а бих си действала по бебешкия въпрос. Ако въпросният мъж държи да бъде с теб, ще приеме евентуалното ти дете. Ако ли не прав му път.
*
Re: Инсеминация или осиновяване - морална дилема
« Отговор #31 -: Октомври 24, 2014, 18:49:32 pm »
Аз пък бих изчакала (не знам на колко си години обаче). Все пак един, два, три месеца не смятам, че са критични. Честно казано, мисля, че за мъжа би било странно да излизат с една жена и в някакъв момент тя да се окаже бременна от донор. Може би пък той би искал да има деца с нея.
Казвам - това е мое мнение. Всеки си знае за себе си най-добре.

Re: Инсеминация или осиновяване - морална дилема
« Отговор #32 -: Октомври 25, 2014, 07:35:44 am »
Аз също бих изчакала леко развитие и бих споделила идеите си за бъдещето.
Re: Инсеминация или осиновяване - морална дилема
« Отговор #33 -: Октомври 27, 2014, 14:55:41 pm »
Трябва да решиш приоритетите си. На твое място бих поставила ребром проблема. Кажи  му , че си готова на всичко за да имаш дете и от начина му на реакция ще разбереш що за човек е и заслужава ли си. Говори и с лекаря си. Той знае най-добре физическото ти състояние и може да ти даде съвет имаш ли време да чакаш.   
*
Re: Инсеминация или осиновяване - морална дилема
« Отговор #34 -: Октомври 27, 2014, 16:25:25 pm »
Преди повече от година аз бях в подобна ситуация. Правех последни изследвания за донорска инсеминация когато срещнах половинката си. Реших, че достатъчно много ми е коствало да стигна до решението да стана майка сама и няма да се отказвам заради връзка, която не е сигурна. Но разбира се, за да продължа напред трябваше да кажа на човека с когото се виждам. Казах му на третият ден от запознанството ни, за да чуя неговото мнение. Той каза, че това което съм решила е чудесно и ако сама си реша да изчакам месец-два за да видим как ще тръгнат нещата между нас. Това се случи през март.2013 г.
През септември.2014 г. ние все още сме заедно и очакваме да чуем сърчицето на първото ни детенце.
Не знам дали това ще ти помогне, но така се случиха нещата при мен.

26.09.2019
*
Re: Инсеминация или осиновяване - морална дилема
« Отговор #35 -: Октомври 27, 2014, 17:00:23 pm »
И аз смятам, че е редно да се даде шанс на човека, който се е появил в живота ти, да участва в него активно, просто си трябва време.
По слънчевата страна на улицата
Re: Инсеминация или осиновяване - морална дилема
« Отговор #36 -: Октомври 29, 2014, 10:13:48 am »
badeshamama1, радвам се за теб и че ти се случва нещо така хубаво! Дано между вас се получат нещата!  Аз понеже съм болезнено откровена в тази ситуация бих казала на този мъж какви са ми намеренията и бих преценила как да постъпя по реакцията му. Може той да е таткото на твоето детенце и да го разбереш точно в този момент! В крайна сметка нямаш какво да губиш, ако е той човекът ще го рабереш веднага, ако не е ...то няма смисъл да си губиш времето. Може и той в този момент, в който те гледа в очите да мисли за вашето дете. Аз не бих чакала да споделя това, ако той иска да почакате месец -два преди да започнете заедно борбата е ок, но не бих чакала да му кажа каква са намеренията ми, защото това може да се окаже загуба на време :) Не отлагай за да рабереш истината :) Каквото и да решиш то ще е правилното решение, защото е твоето решение! Успех! 
Re: Инсеминация или осиновяване - морална дилема
« Отговор #37 -: Октомври 31, 2014, 11:09:54 am »
И аз мисля, че трябва да му дадеш шанс. Може и той да има проблем щом няма деца от първия си брак.
Нищо не губиш като му кажеш. Но при всички положения се консултирай с лекаря си и той трябва да е наясно.
Re: Инсеминация или осиновяване - морална дилема
« Отговор #38 -: Ноември 04, 2014, 12:09:46 pm »
Здравейте, момичета, благодаря ви за съветите и подкрепата! Послушах ви и му дадох шанс, бях много притеснена, но му разказах  всичко, бях напълно откровена. Прие го изненадващо спокойно, прегърна ме, целуна ме, каза ми, че ще бъда страхотна майка, мина много емоционално. На другия ден ми се обади, че го изпращат командировка в Швейцария и щял да даде знак като пристигне, от тогава пет дни го няма никакъв. Поредното разочарование, поне да беше искрен, а не да ме залъгва. Добре, че не казах на д-р Баев, иначе и на него трябваше да  обяснявам каква глупачка съм!
*
Re: Инсеминация или осиновяване - морална дилема
« Отговор #39 -: Ноември 04, 2014, 12:42:12 pm »
Здравейте, момичета, благодаря ви за съветите и подкрепата! Послушах ви и му дадох шанс, бях много притеснена, но му разказах  всичко, бях напълно откровена. Прие го изненадващо спокойно, прегърна ме, целуна ме, каза ми, че ще бъда страхотна майка, мина много емоционално. На другия ден ми се обади, че го изпращат командировка в Швейцария и щял да даде знак като пристигне, от тогава пет дни го няма никакъв. Поредното разочарование, поне да беше искрен, а не да ме залъгва. Добре, че не казах на д-р Баев, иначе и на него трябваше да  обяснявам каква глупачка съм!
Не си глупачка. Просто мъжете са такива. Все пак дано да се обади. Може да му трябва време да го смели. При всички случаи не си губи времето, ами действай по бебешкия въпрос. Успех!