0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
ТСХ, фТ3 и фт4, това са всички хормони на щитовидната жлеза.В момента си пуснала само антителата, който сами по себе си говорят много малко.Да МАТ е малко завишен и може да говори за бъдещ проблем със щитовидната жлеза, но толкова скоро след миседа не знам дали са реални.Аз не съм специалист но според мен трябва един цикъл поне да мине да се изчисти организма, ако не и малко повече специално за шитовидните хормони.

ами ако трябва ще ги повторя,аз изрично я питах Конова дали да чакам каза ми че нямало нужда.А преди да забременея бях изследвала тсх и фт4 но тогава бяха в норма.
Това са и моите резултати на 2-ри ден от МЦ:    Е2-406.90 (15-150).  FSH-3.06 (3-12).  LH-4.13 (1.3-12.6).  Пролактин-15.75 (<27).  Тестостерон- 0.32 (0.1-0.9). DHEA-1.90 (1.5-7.5).  Insulin- 7.2 (6-24). 
 Очевидно, че естрадиолът е висок.  Болят ме много гърдите, задържам вода и най- вече загубих 50% от косата си за 1 година.  Кисти нямам на яйчниците.   Какво се изследва на черния дроб  при повишен Е2?  Това СПКЯ ли се води?
                         
*
Това са и моите резултати на 2-ри ден от МЦ:    Е2-406.90 (15-150).  FSH-3.06 (3-12).  LH-4.13 (1.3-12.6).  Пролактин-15.75 (<27).  Тестостерон- 0.32 (0.1-0.9). DHEA-1.90 (1.5-7.5).  Insulin- 7.2 (6-24). 
 Очевидно, че естрадиолът е висок.  Болят ме много гърдите, задържам вода и най- вече загубих 50% от косата си за 1 година.  Кисти нямам на яйчниците.   Какво се изследва на черния дроб  при повишен Е2?  Това СПКЯ ли се води?
                       
Здравей, правен ли ти е ехографски преглед? Възможно е да имаш задържан фоликул. Високото ниво на Е2 в началото на цикъла не се вписва в клиничната картина на СПКЯ.
Здравей. Правих ехограф 1 ден преди да ми дойде предният цикъл, и се видя доминантен фоликул 17 мм и лигавица само 6 мм.  На следващият ден ми дойде.
*
Причината за завишения естрадиол най вероятно е задържания фоликул , ФСХ също е ниско както и пролактина, за него има специфични изисквания - сън 8 часа, покой в лабораторията поне 10-15 минути , без кафе и на гладно. Самата ти казваш че нямаш, кисти, което ме навежда на мисълта че не е ПКЯ. За косопада знам че при намалена функция на щитовидната жлеза също се наблюдава засилен косопад - най добре консултирай  се с ендокринолог, а след това и с дерматолог за косопада. За задържането на вода също с ендокринолог. Утре ще пиша пак в тази тема по повод черния дроб и естрадиола  :wink:
Ще очаквам с интерес f_31.  И трихолог и ендокринолог  съм посетила.  Сега, като върна лентата назад, се сещам, че от както почна косопада от година и нещо, почнаха и чести тахикардии, болки в гърдите, заради които ходих и на мамолог. Преди 7-8 месеца ходих на гинеколог за поредната цито. и помня, че ми каза че прогестерона ми е много нисък. Сега от скоро почнаха да ми излизат акне и чести главоболия. Всичко това обаче не го свързвах по между си, до сега. Явно имам хипер производство на естрадиол, от доста време, но каква е причината...?    Някъде четох, че повишените естрогени между другото, намалят тиреоидните хормони.
*
Не си  поставяй сама диагнози и лечения, в едно съм сигурна че високият естрадиол е причмина да задържаш вода, за акне и главоболия не мога да помогна - ти самата се ровиш из интернет и си мислиш какво ли не четейки какво ли не. Е2,FSH ,Пролактин повтори на 3 -5 ден от Мц, за мен това не да добри резултати, и не на правилния ден, за Прокатина написах изискванията -ако не са спазени не е валиден. Опитвам се да помогна колкото мога, не да се карам  :?
*
А хормони на щитовидната жлеза пускала ли си?

Момичета, знаете ли дали лека настинка (вирус с болки в гърлото) могат да окажат влияние при изследване на хормоните (тестостерон, дхеас, прогестерон и др. )? Благодаря предварително.
Хормоните са на  2ри ден, защото просто цикълът ми се скъси много, стана 3 дена.  Гинекологът ми каза да пия Ясмин по телефона, след като му се обадих да му кажа резултатите, без други допълнителни изследвания.  Със щитовидната жлеза имам проблем, имам много завишени антитела, преди време пиех тироксин, но го спрях. От 2.5 години поддържам tsh- 2,5. без  лечение, като на 2-3 месеца си изследвам хормоните, диагнозата ми е постпартален тиреоидит.  Ще ходя на ендокринолог, сега, но ми се искаше да знам какви други изследвания бих могла да направя преди да отида.
*
Десерт, не мисля че има връзка полови хормони-болест, но ако можеш пропусни този цикъл.

Роси, правила ли си изследване за инсулинова резистентност?

Здравейте, необходима ми е малко помощ:

 AMN  0.25   N>0.7, Bord 0.3-0.7


 FSH   6.71   фол. фаза 3,85-8,78
                    овулация  4,54-22,51
                    лут фаза 1,79-5,12
                    постменопауза 16,74-113,59
                    мъже 1,27-19,26

 LH   4.02      фоликуларна фаза 2.12-10.89
                    овулация 19,18-103,3
                    лутеална фаза 1,20-12,86
                    постменопауза 10,87-58,64
                    мъже 1,24-8,62


 estradiol     50        фол.фаза 24-114
                               овулация  62-534
                              лутеална фаза 80-273
                              постменопауза  20-88
                              мъже 20-75


prolactin    6.52          3.34-26.72



Всичко това от днес - втори ден на цикъла
                     
*
plamka_lybomir, заниженият АМХ дава информация за вече редуциран яйчников резерв, също ФСХ е започнал да се повишава спрямо ЛХ (би трябвало съотношението между двата хормона да е приблизително 1:1), добре е че ФСХ все още е в референтни граници. При АМХ под долна граница, може да се очаква лош отговор при стимулация. Предполагам лекарят ще доуточни с преброяване на антрални фоликули на 2-3 ден от цикъла.
« Последна редакция: Април 29, 2016, 23:36:22 pm от marsi »

Здравейте мили дами,

Може ли да дадете мнението си за следните резултати, направени на 5ти ден от м.ц.

Дали се разбира дали има добър яйчников резерв от тях или трябва по специално изследване да направя.




Благодаря предварително за вашите мнения!

*
Здравейте мили дами,

Може ли да дадете мнението си за следните резултати, направени на 5ти ден от м.ц.

Дали се разбира дали има добър яйчников резерв от тях или трябва по специално изследване да направя.




Благодаря предварително за вашите мнения!
Здравей, моето мнение е, че резултатите ти са добри. Малко ме учудва, че си ги правила чак на 5-ти ден от МЦ. По принцип АГ-тата препоръчват да се правят тези изследвания на 2-3-ти ден от МЦ. Не мисля, че тези изследвания могат да ти дадат пълна картина за яйчниковия ти резерв. Прилагам статия по въпроса за оценката на яйчниковия резерв: http://endo.zachatie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=1078:---sp-1355710272&catid=183:--sp-924&Itemid=150
*
Kati мисля че  е редно всеки сам да избира кой ден, 3знам че е най добрият, но ако не можеш на 3ти, тогава, на мен винаги ми казват 5ти например  :x
*
seven796 прогестерон не на 5 ден, не е показателен, прави се на 7 ден след доказана овулация, и други ще ми потвърдят думите, всичко останало е перфектно.  :P
Здравейте. Може ли да коментирате стоиностите на лх и естрадиол. Направени са на 7-ми ден от МЦ и съм на стимулация с Мерионал 75. Дали стоиностите не са прекалено ниски?
LH 5.19 (фолик. 1,5 - 12,6)
Estradiol 46 (фолик. 14 - 160)
Благодаря за мненията, съветите и линка kati_vm и f_31 !

Всъщност лекар ми каза, че е хубаво да си проверя хормоните, защото имам много болезнен цикъл и видя на ехограф някакво удебеляване на лигавацата, което каза, че за този период от мц не трябева да е такова. Понеже самият цикъл ми трае по 7 дни (дълго според него), каза че е добре да направя изследването между 3-5 ден на мц.
Тъй като четох темата преди да постна и моите резултати видях, че lh fsh съотношението на хормоните не е в границите 1:1, както сте писали , че трябва да е. Това, което е в резултатите как ви изглежда?