0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Високите стойности на SHBG, могат да означават наличие на: бременност, hyperthyroidism и anorexia nervosa.
Внимание трябва да се обърне на високият ЛХ :P



Здравейте момичета!

Ето моите резултати на 5 ден от цикъла в Цибалаб:

TSH 2.68 
Prolactin 322.7 
FSH 7.23 
LH 9.37
Estradiol 2047 pmol/l
СУЕ 5 mm/h

Този Estradiol е извън всякакви граници.

Моля за ваш коментар :)
Имайте предвид, че миналият месец и ми закъсня и отидох на лекар на 36 ден от цикъла. Докторът видя задържан фоликул и пих Дувастон, като още на 4 ден ми дойде цикъла и го спрях.
*
Здравейте момичета!

Ето моите резултати на 5 ден от цикъла в Цибалаб:

TSH 2.68 
Prolactin 322.7 
FSH 7.23 
LH 9.37
Estradiol 2047 pmol/l
СУЕ 5 mm/h

Този Estradiol е извън всякакви граници.

Моля за ваш коментар :)
Имайте предвид, че миналият месец и ми закъсня и отидох на лекар на 36 ден от цикъла. Докторът видя задържан фоликул и пих Дувастон, като още на 4 ден ми дойде цикъла и го спрях.
Здравей, възможно е филикулът да не се изчистил и затова да е толкова висок естрадиолът. Трябва да те видят на УЗИ. TSH е хубаво да е под 2 за забременяване. 
Благодаря за отговора.
Може би е така, но трябва да чакам до 1.09 доктора да се върне на работа.
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #524 -: Септември 03, 2015, 11:46:29 am »
Здравейте , момичета
На 23 ден от цикъла (цикъл 30-34 дни, ову около 18ден )пуснах прогестерон -резултат 55. 31 при реф. стойности 5.3 -86.0
Струва ми се, че е добре , но пък ме притеснява базалната температура -36.8, 36.7 втора фаза . При високите стойности на прогестерона, температурата би трябвало и тя да е висока. Ако може някой да ми обясни къде греша
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #525 -: Септември 03, 2015, 11:53:20 am »
Anelia, за да се види дали БТ е висока, трябва да имаш измерени стойности по време на ФФ, а ти имаш само две стойности през ЛФ. Ако през ФФ БТ е напр. 36.2, то 36.7-36.8 си е ОК за ЛФ.  :wink: Също зависи как и кога мериш БТ.
ЛФ - Лутеална фаза
ФФ - Фоликуларна фаза
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #526 -: Септември 03, 2015, 12:31:28 pm »
ЛФ почти винаги стойностите варират от 36.4 до 36.7  това ме притеснява, във ФФ трябва поне 37 . Благодаря за отговора, ще говоря и с доктората  :) Прогестеронът е добре, нали?
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #527 -: Септември 03, 2015, 18:16:03 pm »
Здравейте,

Обръщам се към вас с молба ако е възможно да ми помогнете в разчитането на резултатите, тъй като за първи път си правя хормнални изследвания и не съм сигурна дали ги разбирам правилно. Разбира се, ще се обърна към специалист, но до тогава ще изминат няколко дена, а на мен ми се иска да имам информация по-рано.

Изследванията са направени на трети ден от цикъла. Ето и резултатите:

TSH ( Тиреотропен Хормон )   3.770   mIU/l
Prolactin ( Пролактин )   710.40   mIU/l
LH ( Лутеинизиращ Хормон )   6.33   IU/l
FSH ( Фуликул Стим. Хормон )   7.05   IU/l
Estradiol (Естрадиол)   384.80   pmol/l
Testosterone ( Тестостерон )   0.80   nmol/l

Пролактина е извън референтните стойности, което не знам как да го тълкувам. Останалите показатели са в референтните стойности за фоликуларна фаза, доколкото се ориентирам, но все пак ще съм много благодарна ако по-опитни членове на форума споделят тяхното тълкувание.
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #528 -: Септември 03, 2015, 18:20:59 pm »
Finy, за да бъде по-лесно тълкуването, моля, допълни и референтните стойности на лабораторията.
Високият пролактин може да има отношение към стойностите на ТСХ, които в твоя случай също са високи (нормално трябва да са до 2 - 2,5, особено ако планираш бременност). Естрадиолът също изглежда висок, но при условие, че няма гранични стойности, не мога да съм сигурна в това.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #529 -: Септември 03, 2015, 18:24:48 pm »
ето резултатите с референтни стойности отдясно:

TSH ( Тиреотропен Хормон )   3.770   mIU/l   Реф.стойности  0.27 - 4.20


Prolactin ( Пролактин )   710.40   mIU/l   Реф.стойности  М: 86 - 324; Ж: 127 - 637


LH ( Лутеинизиращ Хормон )   6.33   IU/l   Реф.стойности  М: 1.7-8.6; Ж: фол. 2.4-12.6, овул. 14-96, лут. 1.0-11.4, мен. 7.7-59


FSH ( Фуликул Стим. Хормон )   7.05   IU/l   Реф.стойности  М: 1.5-12.4; Ж: фол. 3.5-12.5, овул. 4.7-21.5, лут. 1.7-7.7, мен. 25.8-134.8



Estradiol (Естрадиол)   384.80   pmol/l   Реф.стойности  М:28-156;Ж: 1-10г.22-99.1,фол. 46-607 овул. 315-1828, лут. 161-774, мен. до201


Testosterone ( Тестостерон )   0.80   nmol/l   Реф.стойности  Ж:0.22 - 2.9; М: >17г. 9.9-27.8;13-17г. 0.98-38.5;7-12г. 0.1-2.37;1-6г. 0.1-1.12
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #530 -: Септември 03, 2015, 18:36:19 pm »
Finy,  в допълнение към поста ми, смятам, че въпреки, че Естрадиолът е в референтните граници, за мен лично стойностите му са високи за трети ден от цикъла. Причина може да е задържано фоликулче или киста. Разбира се, това са мои разсъждения. Най-точен и достоверен отговор ще ти даде лекарят ти след анализ на резултатите. Може и други момичета да споделят мнения.
Относно пролактина, спази ли всички условия за изследването? Да си починала добре, поне 20-30 мин преди вземането на кръв да си била в покой, на гладно и жадно, без интимни/сексулани контакти предната вечер...
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #531 -: Септември 03, 2015, 23:22:47 pm »
Да Злати, бях починала, на гладно и жадно , без сексуални контакти, сутринта веднага след ставане отидох до лабораторията. Не знам дали е пролактина е толкова чувствителен, че да се повлияе от самото ходене до лабораторията, която е в съседния блок... Благодаря много за отговора!
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #532 -: Септември 04, 2015, 12:40:35 pm »
Да Злати, бях починала, на гладно и жадно , без сексуални контакти, сутринта веднага след ставане отидох до лабораторията. Не знам дали е пролактина е толкова чувствителен, че да се повлияе от самото ходене до лабораторията, която е в съседния блок... Благодаря много за отговора!
Пролактинът и TSH са високи. Хубаво е да сенаправи трикратно изследване на пролактина. Трябва да са минали два- три часа от ставането от сън, освен всички други изисквания, които си спазила. За естрадиолът съм на мнението на Злати.
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #533 -: Септември 04, 2015, 19:21:50 pm »
Благодаря за споделеното Кати! Определено ми е полезно-това, че трябва да са минали два три часа от ставането от сън, не го знаех. Като цяло не съм наясно с много неща. Миналата година есента-когато започнахме да правим опити за бебе веднага забременях и веднага след това направих спонтанен аборт. След това се възстановявах няколко месеца ( най-вече емоционално) и от няколко месеца опитваме отново. За изминалия период смених няколко гинеколози, и сега се опитвам да си намеря добър специалист накойто мога да разчитам. Покрай аборта се отчаях от отношение на лекари...Имам уговорка с гинеколожка за другата седмица. Тези изследвания си "назначих" сама и ще отида при нея с готовите резултати. Бих искала да попитам, тъй като тук получавам наистина мнго ценна информация- какъв е редът оттук нататък според вас- да се видя с гинеколожката, да и покажа резултатите от хормоналните изследвания, или вече директно да потърся репродуктивен специалист. Ще съм безкрайно благодарна ако някой ме насочи или ми каже в коя тема на форума мога да прочета повече.   
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #534 -: Септември 04, 2015, 19:43:57 pm »
Finy, ако правите опит от миналата есен, това прави вече една година, в която нещата не се получават. Това съвсем не означава, че има някакъв сериозен проблем, но вероятно просто ви е нужна малко помощ. Аз те съветвам да не губиш повече време с квартални АГ-специалисти (споделям горчив личен опит), а да се ориентирате към Клиника по репродуктивно здраве. Ето тук има  списък с клиниките в страната, които може да са ви от полза:
http://zachatie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=1065&Itemid=115
Там ще ви обърнат нужното внимание и ще ви дадат насоки. Искам също да споделя, че неслучването на бебето, не е задължително да е заради проблем само при жената. Партньорът ти правил ли си е спермограма (като за начало) и какви са резултатите ви там? Важно е да знаете, че спермограма се прави само в Клиника по репродуктивно здраве, а не в обикновени лаборатории.
В Библиотеката на сайта има много полезна информация, която можеш да разгледаш и прочетеш. Момичетата във Форума също дават ценни съвети и насоки, продиктувани най-вече от личния опит по пътя им към сбъдване на най-съкровената мечта. Успех и дано скоро да се похвалиш с красив резултат в някоя от "бременните" ни теми :)
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #535 -: Септември 05, 2015, 10:12:05 am »
Злати, Благодаря за отговора. Да, съпруга ми си направи спермограма в една от клиниките по репродуктивна медицина. Количеството годни сперматозоиди е малко под нормата. В тази връзка му изписаха да пие ортомол фертил плюс, за да се оправи формата на по-голям процент сперматозоиди. Аз четох и се консултирах с познати коя клиника да посетя. От много места чух едно и също име- доктор Стаменов от Клиника Надежда. Е да обаче, там процедурата е следната - регистрираш се в сайта им, чакаш два месеца за да ти запишат час и след тези два месеца ти записват час за след още 8-9 месеца. Аз се регистрирах, за да не губя време, но реално погледнато там нямам шанс да отида в близката една година. Надявам в другите клиники да не е такава ситуацията. За всяка една чета и положителни и отрицателнни коментари и съм много объркана къде да отида. Може би ще се насоча към Щерев...За мен това, да мога да разчитам на добър специалист, е изключително важно. И другото което е важно, е да получавам подробна информация.  И искам да стане бързо :) Много благодаря, че отговаряш с коментар на моите постове. Това е много ценна подкрепа!
 
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #536 -: Септември 05, 2015, 10:13:28 am »
Благодаря за споделеното Кати! Определено ми е полезно-това, че трябва да са минали два три часа от ставането от сън, не го знаех. Като цяло не съм наясно с много неща. Миналата година есента-когато започнахме да правим опити за бебе веднага забременях и веднага след това направих спонтанен аборт. След това се възстановявах няколко месеца ( най-вече емоционално) и от няколко месеца опитваме отново. За изминалия период смених няколко гинеколози, и сега се опитвам да си намеря добър специалист накойто мога да разчитам. Покрай аборта се отчаях от отношение на лекари...Имам уговорка с гинеколожка за другата седмица. Тези изследвания си "назначих" сама и ще отида при нея с готовите резултати. Бих искала да попитам, тъй като тук получавам наистина мнго ценна информация- какъв е редът оттук нататък според вас- да се видя с гинеколожката, да и покажа резултатите от хормоналните изследвания, или вече директно да потърся репродуктивен специалист. Ще съм безкрайно благодарна ако някой ме насочи или ми каже в коя тема на форума мога да прочета повече.   
Здравей, съжелявам за преживяното и ти пожелавам бързо забременяване и успешна бременност! Като цяло споделям мнението за Злати, че е добре да се ориентираш към репродуктивен специалист. Все пак, ако се вземе предвид това, че си забременяла веднага, и ако си под 30 години, можеш да направиш първоначално консултация с тази гинеколожка, към която си се насочила. Понякога лекарите се вкисват, когато отидеш с готови изследвания, надявам се, че при теб няма да се получи така. От това, което виждам още веднъж като резултати от изследванията и това, което сподели причините за първия ти аборт могат да са:
1. По-високото TSH от 2, дори и да е в референтните граници, не е добър резултат за забременяване и може да предизвика спонтанен аборт, като Пролактинът също може да е причинител на такъв проблем. Двата хормона са свързани, не мога теоретично да се обоснова защо, но по принцип, когато аз имах проблеми с пролактина, винаги ми пускаха за изследване и TSH. От друга страна бяхме изключили с няколко ендокринолога проблеми с щитовидната жлеза, която произвежда TSH. Може би е добре да отидеш на консултация и при ендокринолог, за да изключиш и ти такива проблеми.
Прилагам статия от библиотеката на Зачатие за TSH: http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=471

2. Спонтанен аборт може да бъде предизвикан и от генетични проблеми - най често тромбофилия. Има ли в семейството ти роднина, който е предразположен към формиране кръвни съсиреци в кръвоносната система?
 По принцип изследванията са скъпи, затова повечето гинеколози казват "...е, ако станат два аборта, тогава прави генетични изследвания".  Аз просто ти загатвам за възможността да има такъв проблем, ти ще прецениш, дали да се ориентираш към консултации в тази насока. Със сигурност гинеколожката, при която ще отидеш, няма да те посъветва да тръгнеш да ги правиш.
Прилагам инфо: http://invitrobg.com/bremennost/skrining-na-bremennostta/458-vrodena-trombofiliya-i-bremennost

Успех!  :goodluck: :babyflips:
« Последна редакция: Септември 05, 2015, 10:17:25 am от kati_vm »
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #537 -: Септември 05, 2015, 10:21:12 am »
Finy,предполагам от прочетеното,че си от София.
Наистина в клиника"Надежда" ще чакаш толкова някъде за първичен преглед.
Нямам лични впечатления от клиниката на Щерев,но имам две приятелки с много горчив опит...
Ако наистина си от София имаш избор и то голям.Все пак е важно да откриеш твоя си лекар,на който да имаш пълно доверие и да му вярваш.
Успех ти пожелавам.

Относно резултатите ти,мнението ми се припокрива с това на момичетата.



*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #538 -: Септември 05, 2015, 10:44:18 am »
Кати, Далинда, благодаря и на вас! Аз съм на 32 години и съм от София. Готова съм да изследвам каквото е необходимо, не бих пестила време и средства, просто ми трябва лекар, който да ме насочва правилно. Много се надявам и вярвам че ще открием проблема и ще го отстраним. Желая успех на всички!
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане - Тема 2
« Отговор #539 -: Септември 05, 2015, 12:16:11 pm »
Кати, Далинда, благодаря и на вас! Аз съм на 32 години и съм от София. Готова съм да изследвам каквото е необходимо, не бих пестила време и средства, просто ми трябва лекар, който да ме насочва правилно. Много се надявам и вярвам че ще открием проблема и ще го отстраним. Желая успех на всички!
Тогава, ако имаш желание можеш да отидеш в Националната Генетична Лаборатория за генетична консултация и евентуално изследвания, и да посетиш кадърен ендокринолог.  Междувременно си чакай часа в Надежда. Още веднъж успех!