0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Смайли, чудесен резултат! Браво!





Бореща се за една мечта.
*
Браво, Усмивчица!  :D
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Благодаря ви момичета  :P

Днес бях на преглед. Док ми видя предишния резултат на АМХ-то в базата данни (от преди повече от 2 години). Тогава АМХ е било 2.52. Т.е. няма как сега да е 5.72. Трябва да намалява с времето.
Според нея едното от двете изследвания не е вярно.
Първото изследване е от Токуда, но тя ми каза, че и Токуда ги носят в Цибалаб за АМХ-то, така че са от едно й също място де факто. Според нея няма смисъл да пускам ново изследване. Би имало смисъл, ако ще правя процедура, а аз засега няма да правя.
Важното е и, че си имам достатъчно антрални фоликули.  :P
*
Смайлс, 2,72 също е много добра стойност.

Здравейте момичета, това са резултатите от  изследванията които пуснах на 3 ден:
LH  7,16 (фол.1,9-0,8  ов 11.3-59 лут 0,8-10)
FSH  3,95 (фол 2,4-9,3  ов 3,9-13,3 лут 0,6-10)
Пролактин  245,23 (90-523)
Естрадиол  0,16 (фол 0,08-0,79 ов 0,7-2,1 лут 0,0-1,13)
Тестостерон 0,95 (0,18-2,55)
Моля който разбира да каже има ли нещо притеснително? Благодаря !

*
Здравейте! Резултата ми от АМХ 1,4 ng/ml и съм на 38 г. Моля за мнението ви. А колко трябва да е нормалната стойност? Благодаря!
Здравейте! Резултата ми от АМХ 1,4 ng/ml и съм на 38 г. Моля за мнението ви. А колко трябва да е нормалната стойност? Благодаря!


Здравей,нямаш ли реферетни стойности?
Иначе колкото по-високо,толкова по-добре.Нали знаеш за какво говори АМХ.



*
Да знам за какво говори. Но....   явно такова е положението. Ето какво е написано на реф.стойности: Ж20-24г.;7.38-11.5;25-29г.;7.63-10.1;30-34г.;6.76-9.34;РCOS 13.3-20.3 И това е, друго няма. С тия точки и запетаи нищо не се разбира. Има стойности до 34 годишни,ние 38 годишните сякаш вече не ни броят за живи.
Има стойности до 34 годишни,ние 38 годишните сякаш вече не ни броят за живи.

Не им се връзвай, наборе  :bighug:
*
Има стойности до 34 годишни,ние 38 годишните сякаш вече не ни броят за живи.

Не им се връзвай, наборе  :bighug:
:balk_128:  :lol: Та, какво мислите момичета за моя АМХ?
Ако това ще ти помогне да се ориентираш,пиша реф.стойности от лабораторията в която аз изследвах.
Мерната единица е същата,0,03-7,15  ng/ml

Според мен ти е намален ЯР,но за тази възраст е добре.
Доктор ще коментира ли резултата?

За ориентир също ще ти кажа моя АМХ  е 0,43 и репродуктивен специалист го коментира като намален.
Набори сме :balk_71:



*
Доста ме ориентира ДАЛИ. Ще коментираме резултата когато отида на първичен преглед и консултация в Мемориал-Истанбул,но датата ми е чак на 07.09.2015 г.
На моето изследване пише,  че долната референтна граница е 1. При мен беше 3 и нещо, за 32те ми години, док каза, че е ок.


По принцип под 1 е доста намален ЯР,но тогава лекарката каза че има надежда и не е изчерпан.
За възрастта на Пепси този резултат е задоволителен.
Впоследствие аз смених клиниката и новия коментар за АМХ беше подобен.
Освен това различните лаборатории имат различни реф. стойности и мерни единици.

Пепси,не съм медицинско лице,но от това което съм изчела по въпроса смятам,че за твоята възраст имаш добър резултат.
Пожелавам ти успех на прегледа.



Да, и на Цибалаб референтните стойности са от 1 до 6.80 за АМХ. Мерната единица е същата.
Pepssi, ти в коя лаборатория направи твоето изследване?
*
Тя моята лаборатория май не е много известна "Стела Желева" и материала за този хормон го изпращат в Пловдив,но по-късно ще ви пиша точно къде,че трябва да го погледна вкъщи. Добре де защо след като положението не е чак толкова зле ембрионите ми никога не са били добре,даже и преди 5-6 години когато съм правила опити и съм била по-млада? Никога не са ми предлагали да замразяваме ембриони,явно не са били "в час". Сега имам замразени Я но и те дали са добри не се знае!? Била съм с различни протоколи.
Пепс, важното е, че е над 1. Не е висока стойността, но имаш шансове.
Здравейте, момичета, днес на трети ден от МЦ имам тези резултати от изследванията, някои много ме притесняват! Най-вече SHBG и TSH, както и съотношението LH/FSH - 1,6. Значи ли това, че имам ПКЯ и проблем със щитовидната жлеза? Моля за помощ! Благодаря ви предварително! Само да добавя, че през април ТСХ ми беше 0,68 - тогава се притеснявах, че е ниско, сега, че е високо...   :ask:

Хормони
Забележка: SHBG -изработен двукратно !
Име на теста (изследването)   Резултат   Единици   Референтни граници

LH   12.27   mlU/ml   Ж(фолик.1,5-12,6,
Prolactin   20.30   ng/ml   Ж (3.0 - 23.50)
FSH   7.56   mlU/ml   Ж(фолик.:3,5- 12;5
Estradiol   94   pg/ml   Ж(фолик.: 14 - 160;
Testosteron   0.47   ng/ml   Ж (0.06 - 0.476);
DHEA-S   3.6   µmol/l              Ж (0.9 - 11.7)
SHBG   >180.0   nmol/l   Ж(18-114),

Име на теста (изследването)   Резултат   Единици   Референтни граници
Глюкоза(Glucose)   5.75   mmol/l   3.0 - 6.0
Хормони

Име на теста (изследването)   Резултат   Единици   Референтни граници
FT3 ( free Т3)   2.560   pg/ml   2.02 - 4.43
FT4( free Т4)   1.020   ng/dl   0.93 - 1.7
TSH   4.180   uIU/ml   0.27 - 4.20
« Последна редакция: Август 21, 2015, 11:28:14 am от jessica1 »
ТСХ наистина е високо, аз бях даже с 4.85 мисля, когато си го самоназначих и лъсна проблема. Важно е да го свалиш, иначе опитите за бременност са обречени на неуспех. Но той се сваля лесно с подходящата терапия. Иначе 0.68 е идеална стойност, не е ниска. Чела съм по форумите, че не било хубаво да се изследва по време на цикъл, но незнам доколко това е вярно и как точно би се влиял от цикъла.
SHBG при мен пък беше много ниско, питала съм и Тодорова и Начев за него - не му обърнаха особено внимание и не ми изписаха никаква терапия за него, така и нищо не разбрах за този хормон.
За останалите нека други момичета се включат аз не съм наясно.
Благодаря за отговора slanceto2. Тъй като съм голяма паника, още същия ден отидох на ендокринолог, прегледа ме, каза, че нищо ми няма на щитовидната жлеза и не е сигурен, че стойността е коректна и в понеделник да си пусна ТСХ в друга лаборатория. Предписа ми селен за всеки случай и каза, че, ако резултатът пак е над 2,5, ще трябва да започвам с Л-тироксин. За SHBG нищо не каза, освен, че в такъв случай свободният ми тестостерон е много нисък, което се надявам да не е проблем. Но, четейки в интернет, сега взех да се притеснявам за SHBG... :?