0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте, много се извинявам предварително, ако не задавам въпросите си в точната тема.
От четири месеца ходя на гинеколог, който още при първия преглед ми каза, че имам ПКЯ, но не и синдромът. Тъй като установи, че освен това имам и тънка лигавица, ми предписа доста медикаменти - Фемара, Естрадиол, Дуфастон, Аспирин /по различно време от месеца/. Образуваха се добри фоликули, които се пукаха, но все още нищо...Въпросът ми е, че никога не ми каза да си направя изследвания, освен на пролактина и ТСХ, които са в норма, но нищо друго. Каза, че му е ясно кои хормони как са, след като имам такава диагноза. Според вас какви изследвания трябва да си направя и кога? Вече взех да се отчайвам.  :(
*
Ако планираш забременяване по добре посети репродуктивен специалист, другото ако не си сигурна в лекаря, смени го, иначе можеш да направиш ФСХ, ЛХ, Естрадиол на 3 ден от МЦ, и последното което искам да кажа , е да не се доверяваш на лекар който при ултразвуков преглед установява няколко фоликула - 4,5 по яйчниците и стресира пациентката с диагноза ПКЯ  :P
Ами, там е въпросът, че той е специалист по стерилитет и мислех, че все пак трябва да ми назначи такива изследвания, вече съм се натъпкала с толкова хапчета за 4 месеца, колкото цял живот не съм пила, а ми се струва, че трябва да се лекува първопричината. Благодаря ти много за отговора!
*
Ами, там е въпросът, че той е специалист по стерилитет и мислех, че все пак трябва да ми назначи такива изследвания, вече съм се натъпкала с толкова хапчета за 4 месеца, колкото цял живот не съм пила, а ми се струва, че трябва да се лекува първопричината. Благодаря ти много за отговора!
Смени си лекаря! Успех!
*
Хормоните ФСХ,ЛХ,Естрадиол се правят на 3 ден от МЦ, съотношението ФСХ към ЛХ показва дали наистина се касае за ПКЯ, аз съм с доказана такава. Някой лекари, при визуализиране на ехограф на 4-5 дори неспукани фоликули до 10 мм ,по яйчниците на момиче веднага ти съсипват живота с диагноза ПКЯ , пиене на противозачатъчни и Клостилбегит за стимулация при липса на овулация. Аз също те съветвам да смениш лекаря  :)
 Благодаря ви, момичета, много сте мили, лошото е, че той е от най-добрите в моя град, освен в София да пробвам другия месец. Четох доста и мисля преди това да си пусна следните изследвания: TSH, FT3, FT4, TAT, MAT, LH, FSH, E2, testosteron, prolactin, DHEAS, AMH, SHBG. Според вас при подозрение за ПКЯ и тънка лигавица има ли друго, което трябва да пусна или нещо, което е излишно? Чудя се за инсулина, но съм доста слаба...
*
Благодаря ви, момичета, много сте мили, лошото е, че той е от най-добрите в моя град, освен в София да пробвам другия месец. Четох доста и мисля преди това да си пусна следните изследвания: TSH, FT3, FT4, TAT, MAT, LH, FSH, E2, testosteron, prolactin, DHEAS, AMH, SHBG. Според вас при подозрение за ПКЯ и тънка лигавица има ли друго, което трябва да пусна или нещо, което е излишно? Чудя се за инсулина, но съм доста слаба...
Здравей, аз мисля, че тези хормони за сега са достатъчни. Прощавай но за пръв път чувам за SHBG. С каква цел точно ще го пускаш?
Четох някъде, че се прави и SHBG /sex hormone binding globulin/, който има връзка с тестостерона, доколкото схващам, т.е. за жени с ПКЯ е добре да бъде изследван. Ето и статия по въпроса:

https://labtestsonline.org/understanding/analytes/shbg/tab/test/
Смайли, в Цибалаб АМХ се прави само в четвъртък, така че по-рано няма да имаш резултати. Скоро го пусках там, затова им знам графика  :D
Смайли, в Цибалаб АМХ се прави само в четвъртък, така че по-рано няма да имаш резултати. Скоро го пусках там, затова им знам графика  :D
Ааа, мерси Зайче  :P
Аз съм на преглед в петък, така че ме устройва  :D
*
jessica1 ти от къде си, може би някой момичета могат да  те насочат към добър специалист  в твоя град. Съветвам те потърси добър специалист, който не да те стресира а да иска да ти помогне, съветвам те да се запознаеш с изискванията за изследване на всички тези хормони. Дано да не е ПКЯ, проблемът с тънката лигавица се преодолява  :)
От Пловдив съм и ще съм ви благодарна, ако ме насочите към добър гинеколог. Относно изследванията, мислех, че мога да направя всички на трети ден от МЦ на гладно сутринта, не знам само поне вода може ли да пия преди това. Или се бъркам? :ask:
*
Джесика, вода можеш да пиеш, разбира се. :)

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
Благодаря на всички за помощта! А мислите ли, че вземането на толкова много лекарства досега, ще повлияе на резултатите? Последния месец съм пила Клостилбегит, Фемара, все още пия естрофем, дуфастон и аспирин. Забравих да кажа, че имам и задържан фоликул около 7 см, освен двата спукани този месец...дано и това да не повлияе на резултатите.
*
От Пловдив съм и ще съм ви благодарна, ако ме насочите към добър гинеколог. .....

Бих препоръчала д-р Даскалов - http://www.invitro-plovdiv.com/

Успех!

*
Четох някъде, че се прави и SHBG /sex hormone binding globulin/, който има връзка с тестостерона, доколкото схващам, т.е. за жени с ПКЯ е добре да бъде изследван. Ето и статия по въпроса:

https://labtestsonline.org/understanding/analytes/shbg/tab/test/
Благодаря за инфото!
Здравейте!

Ето и моите резултати:

06.07.2015, 2-ри ден от цикъла
TSH 4.38  реф. гр. 0.27-4.20
Prolactin 543.70  реф. гр. 102-496
FSH 6.100  реф. гр. 3.5-12.5
Estradiol 24.101    реф. гр. 12.5-166
Progesteron 1.960   реф. гр. 0.6-4.7
LH 6.310 реф. гр. 2.4-12.6

27.07.2015, 23-ти ден от цикъла
FT3 4.47  реф. гр. 3.1-6.8
FT4 16.64  реф. гр.12.0-22.0
TSH 3.060   реф. гр. 0.27-4.20
anti- TG /TAT/ 21.08  реф. гр. до 115
anti- TPO /MAT/ 14.53  реф. гр. до 34
Prolactin 1173.00 реф. гр. 102-496


След първите изследвания ми изписага L - ТИРОКСИН по 1 таб. на ден, а прахче Инофолик, 1 таб. от Див ям. Отделно пия фолиева киселина, селен и спирулина.

TSH се повлия за 20 дни, но ме притеснява покачването на пролактина.

Здравейте! Това да предходните ми резултати.

Днес 10-ти ден от цикъла са:
Момичета, излезна ми АМХ-то - 5.72 (реф.ст. 1.00 - 6.80).
Излиза, че е супер, само не знам защо си мисля, че преди ми беше близо до долната граница ... хм... аз ли не си спомням...
Смайли,чудесен резултат.Браво.



*
Браво Смайли!