0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Така е. Човек в бързината си понякога прави глупави грешки.
Целта ми е бременност. Грешка направих при последното изследване, идеята беше да видя стойностите на TSH, но така и така си викам ще ме бодат да писна и пролактин и другите хормони. Нощта преди изследването не съм спала непробудно повече от 1-2 часа, будих се и все с един и същи кошмар, станах в 7,40 и 8ч. вече ми бяха взели кръв. Сега заминава на почивка и след като се върна ще повторя изследването, като спазвам всички изисквания.


Ще е добре за бременност да свалиш още ТСХ,иначе ти в норма сега.
Повечето лекари казват,че 1.5-2 е добре за забременяване.
Аз също гоня този резултат от месеци,но при мен по-бавно се повлия.
Обясниха ли ти как е препоръчително да приемаш Л-Тироксина?



Знам, че трябва да спадне още хормона. Пия го сутрин на гладно.
Знам, че трябва да спадне още хормона. Пия го сутрин на гладно.

Пие се сутрин преди кафе,закуска и т.н.
Ако пиеш кафе е добре след като приемеш хапчето да минат поне 30 мин.и тогава



Иска да попитам въпреки че не ми е назначено обременяване може ли да го направя за всвки случеи и заедно с хормоналните искедвания да ги занеса или да чакам док да ми ги испише.
Искам да ги пусна сега за да не губим време ако след като ми види хормоналните иследвани  и да ме кара да си правя обременяване с глюкоза.
*
Иска да попитам въпреки че не ми е назначено обременяване може ли да го направя за всвки случеи и заедно с хормоналните искедвания да ги занеса или да чакам док да ми ги испише.
Искам да ги пусна сега за да не губим време ако след като ми види хормоналните иследвани  и да ме кара да си правя обременяване с глюкоза.
Както прецениш. Добре е обаче изследванията да се назначават от лекуващия лекар.
Момичета, излезнаха ми изследванията. Правени са на 3-ти ден от МЦ.
Ще напиша само референтните стойности за фоликулярната фаза.
Може ли коментар? Благодаря  :P

fT3 - 3.69 (2.3-4.2)
fT4 - 0.98 (0.89-1.76)
TSH - 1.932 (0.55 - 4.78)
пролактин - 8.14 (2.8-29.2)
естрадиол - 61.67 (19.5-144.2)
LH - 3.31 (1.9-12.5)
FSH - 9.15 (2.5-10.2)

*
Усмивчице, на мен всичко ми изглежда добре с изключение на съотношението LH:FSH. На мен това ми е чувствителна тема, защото при моите изследвания това се оказа първата индикация за проблеми с ЯР. По учебник трябва да е 1:1, най-много 1:1,5. При мен беше 1:2. Изследвахме АМХ и Инхибин, гледаха антрални фоликули и ми тупнаха НЯР (или ИЯР ... и аз не знам). Дано при теб да има друго обяснение. Стискам палци за радостни новини скоро :)
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Злате, мерси за бързия отговор и пожеланията  :P
Тъкмо си погледнах резултатите от преди 2 години (по-долу).... Влошило се е положението.

LH (лутеинизиращ хормон) - 4.89     ДГ 2.4 - ГГ 12.6
FSH (фоликуло-стимулиращ хормон) - 7.89     ДГ 3.5 - ГГ 12.5
*
Ти беше с ендометриоза, нали (или се бъркам)? При мен сега изникнаха едни такива съмнения, заради една 3-месечна киста (за пръв път ми е да се задържи нещо толкова дълго). Док каза, че ако не успеем да я премахнем с Регулон, следва лапаро, за да провери дали и при мен няма някакво развитие на тази гадина (не искам да си помислям даже) и да се установи каква точно е самата киста (за момента продължават да мислят, че е функционална). Аз имам установен ЛУФ, който в комбинация с влошения ЯР, също може да са индикация за Ендометриоза. Малко объркано го написах, но с две думи - Ендометриозата има отношение към резерва (доколкото аз разбрах от разговора с Док). Така че, при възможност, направи си консултация с лекар, за да разбереш какво се случва.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
ФСХ варира в различните месеци, нали не го забравяте? 47 Smiles не си мисли веднага за НЯР или ИЯР и не си прави генерални изводи от едно изследване, още повече пък такива негативни. Има още АМХ, броене на фоликулите и т.н. преди да се мислят лоши неща.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Злате, при мен ФСХ е 8, но ЛХ изобщо не го изследваха :( само брояха антрални--> имало; и АМХ беше в норма. Заключението им беше, че всичко е наред. Но 3-4 месеца изобщо не можах да овулирам, или поне трудно се получи (последния месец само 1 ден с ЦС, другите месеци без ЦС и без О).

Мисълта ми е с фсх 8, колко трябва да ми е ЛХ--> и то ли 8?

Фсх 9 не е ли в нормата? Мислех че под 12 има шанс. Да не говорим, че няколко приятелки с над 15 забременяха по естествен начин, спонтанно и голяма радост беше. Според мен дори и 15 да е има шанс стига да не е комбинирано с други проблеми :)
« Последна редакция: Август 05, 2015, 20:45:10 pm от makiyaki »
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Злате, да, с еднометриоза съм.
Имам час за доктор за другата седмица. Може би трябваше да си запазя час за сега, т.е. за началото на цикъла, точно за да се видят антралните фоликули.
Трябва да си намеря и резултатът от АМХ. Помня, че беше в норма, но клонеше към границата. Сигурно ще трябва да го пусна пак.
Засега ще си чакам прегледа.
Стискам ти силно палци да нямаш ендометриоза. Аз например не образувах кисти, но на лапарото се видяха огнища.

Лилибел, да, засега няма да се психирам  :lol:
*
Лили, права си, че ФСХ се променя и според мен затова и не се гледа самостоятелно, а успоредно с други хормони и проследявания. Аз също не смятам, че Усмивката трябва да си прави някакви изводи само на база тези резултати, но е добре след като вече планира второ бебонче (и предвид предишните й проблеми) да си изясни какво е състоянието й. Може би не успях да се изразя много точно в предния пост, но по-скоро исках да кажа, че доколкото разбрах, ако има ендометриоза, тя може да създаде "изкуствено" представа за нарушен ЯР (или да покаже по-влошено от действителното състояние) . Не се ангажирам с компетентно мнение, аз също съм объркана и не ми е много позната материята там.

Маки, при мен ФСХ също си е в норма (8,8 беше мисля), но съотношението му с ЛХ беше нарушено и това беше причината да ми назначат останалите изследвания за изясняване на ЯР. Права си затова, че спонтанна бременност може да настъпи. Моята лекарка постоянно ми го повтаря. Проблемът при НЯР или ИЯР е по-скоро в качеството на яйцеклетките, което се предполага, че е влошено. Вероятно и затова забременяването се затруднява.

Успех, момичета! Ще успеем :)

"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Zlateto и аз съм с ендо и доколкото съм чела, ендометриозата не просто създава представа за изчерпан ЯР ами направо води до изчерпване на резерва. Ендометриозата особено в крайните степени когато образува кисти по яйчниците започва да изяжда от яйчниковата тъкан. Не знам смайли в какво състояние е, предполагам че тук ендометриозата не оказва влияние защото тя е лекувана, после е имало бременност - т.е. е била дълго време подтисната.
А относно ФСХто, моята лекарка каза, че до 25, което е стойност в менопауза, надежда има и си струва човек да се бори.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Ако фсх е 8 ЛХ 8 ли трябва да е? Ендо вижда ли се на ехограф и ако не, как се диагностицира? Уплаших се сега да не би и това да си докарам...
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Лили, аз така и не проведох лечение. След като установих, че имам ендо, веднага пристъпих към ин витро и за мое голямо щастие беше успешно. Бях 12 месеца без цикъл (9 месеца бременност + 3 кърмене) и наистина много се надявам да се е повлияла от това. И мисля, че наистина е, защото сипмтомите, които имах преди (силно болезнен цикъл и болки при полов контакт), са мнооого намалени. Но с всеки нов цикъл знам, че вероятността за рецидив се увеличава.

Маки, само с лапароскопия се установява ендометриозата.

Момичета, а какви са "симптомите" на НЯР - цикълът променлив ли е като продължителност? ако мерите БТ, как се държи тя? Съжалявам, че малко се отклоних от темата.
*
Момичета, а какви са "симптомите" на НЯР - цикълът променлив ли е като продължителност? ако мерите БТ, как се държи тя? Съжалявам, че малко се отклоних от темата.
Ами аз съм с доста изчерпан ЯР и нямам никакви симптоми. Цикъла си ми е редовен +/- 1-2 дни, нормален като количество. Когато започнахме да действаме за бебе малко се промени, но доколкото съм чела и при други момичета бебеправенето се отразява - при мен стана по-оскъден като количество. Иначе си имам доминатни фоликули, нарастват нормално, но май често правя задържани, което пък не ми се отразява на цикъла  8O Така че според мен не разчитай на симптоми. Аз ако знаех, че може да си с редовен цикъл и да си с ИЯР, щях още на 25 да замразя 20 яйцеклетки и сега нямаше да си блъскам главата .... Трябва да се направи някаква кампания по тоя въпрос защото все повече и все по-млади жени имат такъв проблем без да го знаят и го разбират твърде късно  :(


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
И аз като Маки си задавам въпроса - това, че ФСХ е по-високо разбирам, че е свързано с ЯР, а самото съотошение ЛХ : ФСХ с какво е проблемно? И ако ЛХ ми беше например 9, както е ФСХ, вместо 3 и нещо, по-добре ли щеше да бъде това?

Лили, ще ни се получат нещата, ще видиш  :P Просто животът е решил да ни прекара през тези трудности, за да ни е по-сладко накрая  :P
И аз съм почти като Лили,само че с намален ЯР и само стойноста на АМХ го показа.
Също като нея,ако съм била запозната щях да съм взела мерки,а сега....
Както и за много други заболявания превенция никаква за съжаление.