0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Да,освен FSH,очевидно другите са в норма.Изчакай коментар с лекаря и не се шашкай.



НЕ ЗНАМ ДАЛИ НЕЩО АЗ НЕ СЪМ ОБЪРКАЛА ...ПР. ДА СЪМ ЯЛА ВЕЧЕРТА ПРЕДИ ИЗСЛЕДВАНИЯТА НЕЩО КОЕТО НЕ Е ТРЯБВАЛО
МИСЛЯ ДА ГО НАКАРАМ ДА ГО ПОВТОРИМ ТОЗИ ХОРМОН
*
За съжаление FSH не зависи от това какво си яла и кога. Но може да е лабораторна грешка?


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Здравейте, може ли коментар. Вчера пусках изследвания: TSH -3.19 /при граници до 4.2/; ИРИ /инсулин/- 39.75 /при граница до 24/; кр.захар- 6.1. Най вероятно съм с ИР. Притеснено ми е, защото октомври се надявам да започне поредния опит инвитро. Сега очаквам срещата с ендокриноложката да вид какво ще каже и какви лекарства ще пия. Ще съм благодарна ако някой може да коментира...
Дими,за съжаление стойността на този хормон не се влияе от храна,напитки и т.н.Той говори за ЯР,аз лично не вярвам да е грешка,но ако искаш,повтори го.Възможно е лекаря да ти назначи Анти-Мюлеров хормон и Инхибин,те са по-скъпи като изследване,но дават точен отговор за ЯР.

Галина,TSH,ти е в норма,но ако искаш да забременееш е висока стойността.Желателно е да бъде под 2 единици.
За инсулина не съм запозната и не бих могла да коментирам.Видно от резултата е,че е над границата.Кръвната захар казват че до 7.0 е добре.
Консултацията със специалист ще ти бъде полезна при всички случаи.



*
Здравейте, може ли коментар. Вчера пусках изследвания: TSH -3.19 /при граници до 4.2/; ИРИ /инсулин/- 39.75 /при граница до 24/; кр.захар- 6.1. Най вероятно съм с ИР. Притеснено ми е, защото октомври се надявам да започне поредния опит инвитро. Сега очаквам срещата с ендокриноложката да вид какво ще каже и какви лекарства ще пия. Ще съм благодарна ако някой може да коментира...
Галина, най-вероятно си с инсулинова резистентност, възможно е лекарят да препоръча да направиш натоварването с глюкоза, за да се уточни състоянието, но и при направеното вече изследване се вижда, че има проблем.
Не си дала референтни за глюкоза на гладно, но дори и да е в реф. граници стойност над 5.5 е притеснителна. Инсулинът е висок.
Има един индекс НОМА, по стойността му също може да се съди за ИР.
Изчислението се прави при инсулин и глюкоза на гладно (ето тук преди време коментирахме този индекс: Всичко за инсулиновата резистентност, стойност над 5 говори за висок риск, при теб излиза приблизително 10,8).
При опити за забременяване е добре TSH да е под 2.
Пиши след прегледа.
« Последна редакция: Юни 15, 2015, 23:06:30 pm от marsi »

Моля за разчитане на резултатите ми от хор. изследвания, правени са на 3 ден от МЦ.
FSH - 7.54 mIU/ml (Жфол.фаза.3.5-12.5)
Estradiol - 63 pg/ml Ж(14-160)
LH - 3.77 mIU/ml Ж(1.5-12.6)
Prolactin - 12.83 ng/ml Ж(3.0-23.50)
Testosteron - 0.12 Ж(0.06-0.476)
Благодаря за отговорите, задължително ще пиша след прегледа, но и аз си мисля че съм с инсулинова резистентност, тъй като и в семейството ми има диабетици явно съм застрашена.
Моля за разчитане на резултатите ми от хор. изследвания, правени са на 3 ден от МЦ.
FSH - 7.54 mIU/ml (Жфол.фаза.3.5-12.5)
Estradiol - 63 pg/ml Ж(14-160)
LH - 3.77 mIU/ml Ж(1.5-12.6)
Prolactin - 12.83 ng/ml Ж(3.0-23.50)
Testosteron - 0.12 Ж(0.06-0.476)


Според мен са ти добри резултатите,нямаш повод за притеснение,но все пак с лекар коментирай.



Много ти благодаря, ДАЛИНДА. :)
*
Ivanela Ivanova, според мен е добре да обсъдите с Док съотношението LH:FSH, което при теб е приблизително 1:2, а се смята, че е добре при стойности 1:1 до 1:1,5. При мен това беше първоначалният сигнал за проблем с яйчниковия резерв. Дано да е нещо инцидентно и да нямаш поводи за притеснение. Успех!
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
здравейте Дами
да дам отчет на мен вчера ми лепнаха присъда ИЯР.....
*
здравейте Дами
да дам отчет на мен вчера ми лепнаха присъда ИЯР.....
Наистина ти съчувствам защото знам как се чувстваш в момента, но това не е краят на борбата така че си поеми въздух, стегни се и продължавай напред. Има много момичета родили с ИЯР, а има още повече с ИЯР, които в момента се борим. Как ти поставиха диагнозата - АМХ, ФСХ, антрални?


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
ФСХ 21 ПРИ МАКС 12,5
*
И само на база ФСХ, измерен в един месец, са ти поставили диагноза ИЯР? Доколкото знам ФСХ се изследва няколко месеца, за да се види дали повишаването му е инцидентно или е постоянно висок, тъй като той варира в различните месеци. Обикновено преди да поставят такива диагнози, лекарите взимат предвид и други изследвания - брой антрални фоликули, АМХ, може и други да има, но за тези се сещам на първо време.
Не знам дали си при репродуктивен специалист или при квартален такъв, но според мен коментирай нещата с някой, който се занимава специално с репродуктивни проблеми. Надявам се това да е инцидентно и нещата да са ОК при теб  :goodluck:


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Здравейте, на мен ми изписаха Еутирокс по схема заради повишения ТСХ, а сега ще правя обременяване с глюкоза за да се види дали съм с ИР и да се предпише лечение. Надявам се да се регулират малко нещата, че октомври ми предстои нов опит инвитро след предния който приключи с биохимична бременност, най-вероятно заради обърканите хормони.
да само от един месец ....даже каза че другите хормони няма смисъл да ги правя
да само от един месец ....даже каза че другите хормони няма смисъл да ги правя


Какъв лекар посещаваш?
В смисъл,репродуктивен специалист ли е?



да специалист е
*
Дими, намери друг лекар. Трябва ти ФСХ на 3ти ден, не на 5ти, астрални фоликули (това е ултразвук на 3ти ден при мен го правиха - броят незрелите фоликули). И антимюлеров хормон (този пак на 3ти ден при мен го изследваха, та с едно даване на кръв, всичко да видят).

Без тези изследвания и на базата само на 1 месец фсх е неточно, непрофесионално и глупаво да се поставя диагноза.

На мен също ми бяха поставили тази диагноза веднъж, когато фсх дойде 26. Оказа се, че са объркали пробите на тези с бившия ми мъж, който се оказа в "менопауза" вместо мен... Т.е неговото фсх беше високо, а при мъжете също трябва да е ниско. Но незнайно как, неговият резултат беше на моето име, а моят резултат на неговото име...

Хайде намери друг лекар и другият месец пусни пак хормони. Ако наистина се окаже ИЯР...антимюлеровият хормон и астрални те фоликули ще покажат колко точноме изчерпан и има ли шанс за яйцеклетка или ще се търси донорска.

Само едно фсх не дава отговори на по-горните въпроси...
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!