0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Моята лекарка днес видя и LH резултата-5.14 и каза че е ок.
Сега пусна естрадиол и пролактин отново.
Както казва Лили така ми обясни и на мен нещата лекарката,например ако FSH е със стойност над 15 единици било едва ли не безнадеждно,този хормон също е константа.



Естрадиол-116,12 pg/ml реф.стойности-фол.ф. 18-147;овул.ф. 93-573;лут.ф.43-214

Пролактин-0,5 ng/ml     М 3,0-25,0; Ж 5,0-35,0

Чуденката ми е следната:от лабораторията са ми отбелязали естрадиола като висок,пролактина като нисък!!!!
Аз не ги тълкувам точно така,но утре ще ги рапортувам на лекарката,щеше ми се все пак ако може някой да ги коментира.
И друго ме учудва много,на 3-ти ден от цикъла пролактина беше 53 ng/ml  и беше висок,изписа ми Достинекс по схема,това беше на 20.05.2015,изпила съм таблетка и половина,толква ли бързо и толкова ли много е паднал???? :balk_160: :balk_160:

Става ми все по-мътно...



*
ДАЛИНДА, Естрадиолът е добър, защото ти си в стимулация и освен доминантния фоликул има и по-малки, логично е да е по-висок за този ден от МЦ, сравнено със спонтанен цикъл, в който би имало само един доминантен фол.
За пролактина предполагам, че трябва да се намали дозата на лекарството, но все пак лекарят ти ще прецени.
« Последна редакция: Май 27, 2015, 17:37:33 pm от marsi »

Благодаря Марси,и аз така го разсъждавах.Чудех се защо от лабораторията ми маркират резултата с H като висок,а за пролактина пък се чудех възможно ли е да падне толкова бързо и толкова много.
Днес ще коментирам с лекарката.
Благодаря още веднъж,Марси :thankyousign:



*
Благодаря Марси,и аз така го разсъждавах.Чудех се защо от лабораторията ми маркират резултата с H като висок,а за пролактина пък се чудех възможно ли е да падне толкова бързо и толкова много.
Днес ще коментирам с лекарката.
Благодаря още веднъж,Марси :thankyousign:
Здравей, да възможно е пролактинът да падне толкова бързо. Достинексът действа така. Трябва да промените дозата, защото е прекалено нисък, а той влияе на FSH и LH, които също като пролактина са хипофизни хормони. Трите хормона трябва да са в съзвучие така да се каже.
Здравей Кати,да,днес като и съобщих резултата и тя и ендокринолога казаха да спра приема на Достинекс.
Аз това се изумих,толкова ббързо паднал толкова много.Сега благодарение на вас също разбрах,че е възможно.
Утре съм на УЗ,дано е нарастнал самотния фоликул,естрадиола се беше покачил и да настъпи О.
След това сърчицееее...



*
Далинда, да, за твоите хормони говорех (нормално ФСХ и нисък АМХ), ти пак питай лекарката, макар че Златето и Лилибел са дали отговор --> страхотни сте момичета, Лилибел, стискам ти палци за скорошно забременяване и бебче :) и на всички бебеправещите стискам палци и на себе си също :)

Аз пак имам въпрос: как се разбира че месецът е бил ановулаторен? Аз имах 2 месеца без цервикален мукус, но с обилна менструация, това ановулаторни цикли ли са и кога ще овулирам вече, да му се невиди...  :lol: моите фсх и АМХ бяха в норма през април, и въпреки това април и май нямах цервикален мукус. Антрални фоликули също имах, като ги броиха, а април имах и два 12мм фоликула (10 ден), по един в двата яйчника.

Далинда, темата ти е хванала паяжина, защото мен ме е нямало във форума, ОК ще пусна тема и да, обърках те с Криси, извинявам се за което :)
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Постовете на Златето и Лили са максимално изчерпатилни и разбираеми,стана по-ясна картината.Благодаря и аз,наистина е хубаво че ви има защото лекарите много не обясняват,има изключения,разбира се.
Днес съм пак на УЗ,11-ти ден от цикъла,дано има нарастване...

makiyaki,аз лично невинаги имам цервикален секрет,но май това не означава липса на овулация.
Чакам новата темичка,а,не е нужно извинение,хора сме...



*
Цитат на: Zlateto link=topic=50611.msg1097196#msg1097196 date=143235 [b
rosss[/b], при мен ЛХ:ФСХ беше 1:1,5, но резултатите от тези хормони ми ги коментира репродуктивния ми лекар, а не ендокринолога (с Хипотиреоидизъм съм).
Успех, момичета!
Zlateto благодаря!
Вече имаме записан час за следващия месец и ще коментираме всички изследвания. Имам притеснения дали ще се сетя да питам за всичко, дали ще запомня всичко....в главата ми е лек хаос  :oops:
Момичета, да пусна ли отново хормони на 3-ти ден от МЦ, преди консултацията в репродуктивната клиника?



 rosss,за да не се притесняваш че ще забравиш някой въпрос,запиши си всички въпроси и си ги задай спокойно.
По-добре изчакай консултацията и ако ти препоръчат да изследваш,тогава го направи.Според мен не ти е нужно,но ако пък искаш да си имаш актуални данни към момента,пусни си.



*
Благодаря ДАЛИНДА!
Тъкмо това си мислех и аз, че трябва да почна да си записвам, за да не ми изпуши главата  :balk_173:


Здравейте, дами! :)
Може ли малко помощ? Нещо не мога да разбера кои референтни стойности да гледам при хормоните, където накрая пише "мен." . Какво значи? Нещо съм объркана. Ако значи менструация , няма логика защото пък има фол. фаза. Или това "мен. " значи менопауза?  На 24 години съм. Това са резултатите:

http://www.prikachi.com/images.php?images/794/8147794h.jpg

Благодаря предварително. :)
Здравейте, дами! :)
Може ли малко помощ? Нещо не мога да разбера кои референтни стойности да гледам при хормоните, където накрая пише "мен." . Какво значи? Нещо съм объркана. Ако значи менструация , няма логика защото пък има фол. фаза. Или това "мен. " значи менопауза?  На 24 години съм. Това са резултатите:

http://www.prikachi.com/images.php?images/794/8147794h.jpg

Благодаря предварително. :)


Да,това значи,не гледай него.
На кой ден от МЦ са правени?
За мен ти изглеждат  съвсем добре резултатите.



На 4-ти ден ги правих . Аз съм с ПКЯ и микро аденом на хипофизната жлеза. От години хормоните ми уж са в норма, но все още имам не особено редовен цикъл и ПКЯ.
*
Здравейте, дами! :)
Може ли малко помощ? Нещо не мога да разбера кои референтни стойности да гледам при хормоните, където накрая пише "мен." . Какво значи? Нещо съм объркана. Ако значи менструация , няма логика защото пък има фол. фаза. Или това "мен. " значи менопауза?  На 24 години съм. Това са резултатите:

http://www.prikachi.com/images.php?images/794/8147794h.jpg

Благодаря предварително. :)
Здравей, значи менопауза. Гледай референтните стойности за фоликулярна фаза.
*
Здравейте, дами! :)
Може ли малко помощ? Нещо не мога да разбера кои референтни стойности да гледам при хормоните, където накрая пише "мен." . Какво значи? Нещо съм объркана. Ако значи менструация , няма логика защото пък има фол. фаза. Или това "мен. " значи менопауза?  На 24 години съм. Това са резултатите:

http://www.prikachi.com/images.php?images/794/8147794h.jpg

Благодаря предварително. :)
Здравей, значи менопауза. Гледай референтните стойности за фоликулярна фаза. Хормините ти, с изключение на TSH-то са добре.
Благодаря, момичета! :)
На 4-ти ден ги правих . Аз съм с ПКЯ и микро аденом на хипофизната жлеза. От години хормоните ми уж са в норма, но все още имам не особено редовен цикъл и ПКЯ.

Фоликулярна фаза са твоите реф.стойности.Не само хормоналния дисбаланс е причина за нередовен цикъл.По важното е,че все пак са в норма.Въпреки това ще коментираш с лекар,нали.



Да, разбира се. Мислим за бебе, така че със сигурност. Просто нещо се притесних с това "мен."  Реших , че FSH ми е ужасно под нормата, ако гледам "мен" и изпаднах в паника и затова реших да попитам, че има време до часа ми при ендокринолога.
*
Yanina, FSH, LH и Тестостерона са добре. TSH при опити за забременяване е добре да бъде под 2 , но е имало случаи при стойност около 2 и половина, лекарят да реши, че е по-добре да не се назначава терапия, така че ендокринологът ще прецени, пиши след прегледа. Естрадиолът, макар и в реф. граници, е висок за началото на цикъла, но след като си с поликистоза, е логично да е така.   
« Последна редакция: Юни 01, 2015, 19:24:54 pm от marsi »