0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Права си,малко е,ще го коментираме разбира се,но и аз сравних с една таблица,не е добре резултата.
То не съм и първа младост де,но не отписвам надеждата.Лекарката ще си каже мнението малко по-късно.
Благодаря ти,Кати,нагушкай бебонка :balk_118:



*
Далинда, според мен, не спирай да бебе правиш, докато чакаш за отговори и консултации имам предвид. Успех!
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
В никакъв случай не спираме да бебеправиме.Благодаря ти за куража,makiyaki.

Днес следобед и LH излезна,5.1 mlU/ml

С лекарката коментирахме,според нея ЯР не е загубен,има шанс,за високия пролактин ми изписа да пия по схема DOSTINEX и каза още,че не бива да губим никакво време,а да действаме най-оптимално бързо.
Ендрокринолога увеличи дозата на 100 мг както предполагах и каза,че сега успоредно с лекарството за пролактина и TSH ще се повлияе,според нея дозата била недостатъчна за да не помръдва последните три контроли.

Общо взето ми звучи обнадеждаващо.



*
В никакъв случай не спираме да бебеправиме.Благодаря ти за куража,makiyaki.

Днес следобед и LH излезна,5.1 mlU/ml

С лекарката коментирахме,според нея ЯР не е загубен,има шанс,за високия пролактин ми изписа да пия по схема DOSTINEX и каза още,че не бива да губим никакво време,а да действаме най-оптимално бързо.
Ендрокринолога увеличи дозата на 100 мг както предполагах и каза,че сега успоредно с лекарството за пролактина и TSH ще се повлияе,според нея дозата била недостатъчна за да не помръдва последните три контроли.

Общо взето ми звучи обнадеждаващо.
Здравей, колко време ще пиеш Достинекса? Много бързо ти го изписаха. Хубаво беше да ти пуснат трикратно изследване на пролактина, за да се потвърди, че е висок.
Кати,когато попитах колко време да го пия,каза "ще видим".
Аз на 25.05. съм на проследяване и пак ще попитам,а пролактина на следващия цикъл е възможно пак да го изследвам.
Сега това е препоръчала и аз слушам и изпълнявам.Нейната преценка за моя случай е такава,не смея да оспорвам.
А този резултат на LH ми се вижда в норма,дали е така според теб?



*
Кати,когато попитах колко време да го пия,каза "ще видим".
Аз на 25.05. съм на проследяване и пак ще попитам,а пролактина на следващия цикъл е възможно пак да го изследвам.
Сега това е препоръчала и аз слушам и изпълнявам.Нейната преценка за моя случай е такава,не смея да оспорвам.
А този резултат на LH ми се вижда в норма,дали е така според теб?
Мисля, че в о.к. По колко достинекс ще пиеш на ден?
Схемата е:
20.05-1таб.
23.05-1/2таб.
26.05-1/2таб. и т.н през два дни по 1/2таб.



*
Схемата е:
20.05-1таб.
23.05-1/2таб.
26.05-1/2таб. и т.н през два дни по 1/2таб.
О.к. не е голяма дозата.
*
Далинда, звучи обнадеждаващо, стиснати палци от мен! Като казва лекарката "не бива да губим време, а да действаме оптимално най-бързо", какво има предвид? АРТ процедура или нормално бебеправене с медикаменти за вкарване на хормоните в норма?
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Далинда, звучи обнадеждаващо, стиснати палци от мен! Като казва лекарката "не бива да губим време, а да действаме оптимално най-бързо", какво има предвид? АРТ процедура или нормално бебеправене с медикаменти за вкарване на хормоните в норма?
Добър въпрос. Далинда, ако искаш ни пиши на лични, че да не спамим темата. Аз бих те посъветвала да не чакате много с нормалното бебеправене с медикаменти. Най- много половин година и да минавате към АРТ, ако не стане нищо.
За да не спамя темата ще драсна тук сега,после ще държа в течение в другата тема.
Към момента съм на стимулация за втори път,вероятно още една ще има и след нея ако нещата не са се получили тя ще каже какво следва.В смисъл какво точно ще е следващата процедура.Сега ще се надявам да сваля TSH,пролактина да видим как ще е и стимулацията до какво ще доведе.
Горе-долу е това.
В бебеправещата тема ще продължа...

Благодаря и на двете ви :bighug:



*
Ее, стига с това "айде да не спамим", голям страх тези модератори са втълпили. Според мен емоционалната подкрепа е почти толкова важна, колкото и медицинската, а ако непрекъснато ни е страх да обменим опит или да обсъждаме въпроси, как може изобщо да се стигне до същността на проблема и до личната подкрепа от човек, в същото положение...

Искрено вярвам, че споделен опит и оказана загриженост и подкрепа не е "спамене". Спамене по-скоро може да е "надпиране" или "остри пререкания между участници в дискусия", нещо като "от хормонална дискусия, да преминем в словесни битки на политическа основа".тогава ще е спамене ;-)

Успех и на двете и ми пишете в коя тема ще имаме право да продължим дискусията без да спамим :)
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Ее, стига с това "айде да не спамим", голям страх тези модератори са втълпили. Според мен емоционалната подкрепа е почти толкова важна, колкото и медицинската, а ако непрекъснато ни е страх да обменим опит или да обсъждаме въпроси, как може изобщо да се стигне до същността на проблема и до личната подкрепа от човек, в същото положение...

Искрено вярвам, че споделен опит и оказана загриженост и подкрепа не е "спамене". Спамене по-скоро може да е "надпиране" или "остри пререкания между участници в дискусия", нещо като "от хормонална дискусия, да преминем в словесни битки на политическа основа".тогава ще е спамене ;-)

Успех и на двете и ми пишете в коя тема ще имаме право да продължим дискусията без да спамим :)

Момичета, продължете си спокойно дискусията  :)
в която от двете теми искате  :)

*
Марси, супер си :thankyousign: благодаря <3
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
И аз благодаря,също не смятах,че спамим темата защото от подобни дискусии между две,три момичета аз получавам информация и ориентир за себе си.А относно хормони и техните изследвания тук е темата,а за бебеправеното е друга.
Гледам да не смесвам темите все пак въпреки,че знаете,нещата са взаимно свързани.
А пък емоционалната подкрепа и загрижеността ни една към друга мен лично ме успокоява доста и ми дава силички!
Ще се подкрепяме и от страниците на темите и на ЛС,важно ми е това!

Радвам се че ви има :thankyousign:



*
Аз също искам по темата да попитам:

* как може фсх да е в норма, а АМХ да е толкова ниско?

* ако жената има изчерпан резерв, не спира ли да има цикъл?

Ако жената си има цикъл, защо да не може да забременее? АМХ-то пречи на забременяването ли?

И сега малко не по темата. Далинда, ти стимулациите и процедурите във Франция ли (ще) ги правиш?

Ох, сега чак видях,че темата се казва "разчитане на хормони", а аз като я отварям от главния форум и само се вижда "хормонални проблеми при жената"...и следователно наистина сме се отклонили от темата, поне аз, де :/

Далинда, защо не пуснеш една своя си темичка за бебеправене и хормони и така ще можем да обсъждаме по спокойно, а и други може да се включат. Общата тема за бебеправенето ми се струва много отчетна -->"забременях, успех", "кога да направя тест", и т.н., липсва елемент на съпричастност и емоционалната част от бебеправенето, а за мен това е важно :)
« Последна редакция: Май 22, 2015, 18:10:57 pm от makiyaki »
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
makiyaki,доста добър въпрос,сега и аз се замислих,дано имам време да го задам на лекарката следващия път,защото и при мен са такива резлутатите,или ти за мойте говориш?
Не,не,защо във Франция,Криси е там,аз съм си в София.
А да пусна темичка,не,една пуснах,тя паяжина хвана,пусни ти и идвам моментално.Мен всичко ме вълнува,без значение как се именува темата,и също като теб емоционалната част ми е важна.



*
Здравейте момичета!
Влизам да дам отчет.
Бях при ендокринолог (от Токуда). Каза, че всичко изглежда добре и че единствено трябва да изследвам пак пролактина, за да се елиминира неспазването на условията за вземане на изследването и евентуално след това при високи стойности да направим ЯМР и лечение......
но tsh 2.54 , съотношение на lh и fsh???? Как така всичко е ок? Толкова много изчетох по темите във форума....
Преглед при АГ - всичко е в норма, пролактина е естествено под въпрос, ще правим ФМ, имам доминантен фоликул в дясно, а в ляво съмнение за хидросалпингс  :(
Ами, разочарована съм, леко отчаяна.
Трябваше ли аз да питам какво мислят за конкретните стойности? И ако оправдавам АГ-то, понеже не е репродуктивен специалист, то ендокринолога трябва ли да го оправдая?
Следващата стъпка ще е да запазим час в репродуктивна клиника.
Успех на всички  :goodluck:


*
Здравейте, момичета!
Понеже виждам, че обсъждате ЯР и аз да се включа. Аз също съм с ИЯР. ФСХ си ми е в норма (поне когато сме го изследвали), но АМХ е изключително нисък. Доколкото ми е известно, той има отношение към антралните фоликули в началото на всеки цикъл. И тъй като при ИЯР те са силно редуцирани, оттам падат и неговите стойности. Смята се, че има отношение и към качеството на яйцеклетките. Аз съм с доминантен фоликул всеки месец, но какво има в него, Божа работа. Факт е, че повече от година целенасочени опити резултат няма. Аз си имам и придружаваща диагноза (ЛУФ), но пък сме успявали да пукнем фоликули и пак нищо. makiyaki, при повечето жени не се отразява на цикъла, но при мен има индикация - много по-оскъден ми е от преди и като дни се поскъси. А и при ановулоторните цикли няма овулация, но има кървене, така че цикълът не означава безпроблемен шанс за забременяване. Според лекарката ми спонтанно забременяване все пак е възможно, но имайки предвид, че се засяга качеството на яйцеклетките, предполагам успехът все пак се затруднява. rosss, при мен ЛХ:ФСХ беше 1:1,5, но резултатите от тези хормони ми ги коментира репродуктивния ми лекар, а не ендокринолога (с Хипотиреоидизъм съм).
Успех, момичета!
« Последна редакция: Май 23, 2015, 08:37:26 am от Zlateto »
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Да допълня  Zlateto - докато АМХ е константа и не се влияе от лекарства, цикъл, хормони и др., ФСХ може да варира. Но по думите на лекарите, при които съм била, един път увеличи ли ти се ФСХ - той повече не се връща към нормални граници трайно. Има месеци, когато намаля, има месеци когато се увеличава. ФСХ е точно фоликулстимулираш хормон - той стимулира растежа на фоликулите. От там следва, че когато тялото е неспособно да произведе фоликули в началото на цикъла, ФСХ е силно увеличен - показва, че един вид трябват по-големи количества от ФСХ, за да има резултат - да имаш фоликули и О. Затова ФСХ преди АМХ се е ползвал за определяне на резерва - колкото по-трудно яйчниците произвеждат фоликули, толкова по-голям е проблема. Така с прости думи ми го обясниха лекарите. Аз в момента точно по тази причина чакам цикъл с по-ниско ФСХ с надеждата, че формираните фоликули ще са хубави и ще имат качествена Я. Моя АМХ е под 0.1 и не съм имала проблеми с цикъла. Точно това е гадното в цялата история - имаш си цикъл и изобщо не подозираш, че яйчниците ти не произвеждат нищо. А относно третия въпрос на makiyaki - забременяването с ниско АМХ е възможно (иначе аз да се бях отказала досега), но отнема повечко време, нерви и пари.
А между другото като съм чела в чуждестранни сайтове, все още се спори доколко АМХ е показател за ИЯР или показва нещо друго. Факт е обаче, че забременяването с ниско АМХ е проблемно


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети