0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Препоръчайте ми застрахователна компания или продукт, които да покрият спешни медицински разходи в Европейския Съюз. Уточнявам, че не живея в България и не ползвам привилегиите на повечето български граждани.

Намерих полица за 55 евро на човек за 2 седмици, разходи до 100,000 евро на човек (прегледи, процедури, болничен престой, транспорт на болния):

https://www.axa-schengen.com/subscribe/index.php
https://www.axa-schengen.com/subscribe/downloads/europe_travel/cg_axa_schengen_europe_travel_uk.pdf

Струва ми се добър пакет, но приемам други препоръки и предложения, стига да мога да купя полицата по телефона или интернет. Държа застрахователят да плаща, а не да ме обезщетява впоследствие.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Медицинска застраховка при пътуване в ЕС
« Отговор #1 -: Август 20, 2014, 07:24:56 am »
цигу, звънни и на застраховката си, защото може да се окаже, че си покрита ( но вероятно чрез обещетения). Моята например покривала и в чужбина, аз не го знаех, но една колежка ми каза.


  
Re: Медицинска застраховка при пътуване в ЕС
« Отговор #2 -: Август 20, 2014, 09:28:36 am »
Уточнявам, че не живея в България и не ползвам привилегиите на повечето български граждани.

Офф-топик, но, Цигу, ние нямаме такива привилегии (реално), когато пътуваме извън България. Европейската здравна карта не покрива нищо и навсякъде й се мръщят.
*
Re: Медицинска застраховка при пътуване в ЕС
« Отговор #3 -: Август 20, 2014, 19:41:32 pm »
Боби, да си жива и здрава, че ме подритна да питам. Наистина ни покриват всички разходи според условията на полицата, все едно сме си тук в Щатите.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Медицинска застраховка при пътуване в ЕС
« Отговор #4 -: Август 20, 2014, 20:35:41 pm »
Боби, да си жива и здрава, че ме подритна да питам. Наистина ни покриват всички разходи според условията на полицата, все едно сме си тук в Щатите.
Браво. Предполгам, че си им разучила условията вече и как става плащането.