0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нова ин-витро клиника в Пловдив - Ню лайф
« Отговор #400 -: Януари 03, 2017, 15:11:05 pm »
Sladurka, аз се записах в „Пожелай си”. Миналата година също участвах. Не връщат отговор на изпратения мейл. Успех!
Re: Нова ин-витро клиника в Пловдив - Ню лайф
« Отговор #401 -: Февруари 09, 2017, 13:21:00 pm »
Здравейте момичета, и моето инвитро ще бъде в new live, другата сряда на 16 ти ще си вземем заповедта и започваме, много съм развълнувана и нямам търпение да започне. Успех на всички желая :bighug:
*
Re: Нова ин-витро клиника в Пловдив - Ню лайф
« Отговор #402 -: Февруари 09, 2017, 13:27:33 pm »
Леонора, успех и на теб :)
Re: Нова ин-витро клиника в Пловдив - Ню лайф
« Отговор #403 -: Февруари 09, 2017, 13:44:27 pm »
Благодаря  :) :)
Re: Нова ин-витро клиника в Пловдив - Ню лайф
« Отговор #404 -: Февруари 10, 2017, 01:47:35 am »
Много се извинявам за вмъкнатият коментар, не знам как да го изтрия :oops: :oops:

Изтрит е! ;-)
« Последна редакция: Февруари 10, 2017, 10:59:53 am от deep »
Re: Нова ин-витро клиника в Пловдив - Ню лайф
« Отговор #405 -: Април 03, 2017, 14:51:56 pm »
Здравейте, момичета! Имам питане-има ли забременяли чрез инсеминация правена от д-р Петрова?Ние с моя мъж правихме вече три, но за съжаление никакъв резултат  :( Попитахме я за ин-витро,но тя каза, че няма никакви индикации и всичко ни е наред, пък и не сме отговаряли за мъжки фактор(понеже при мен няма нищо,което може да не позволи забременяване). Странното е, че по условията в ЦАР ние отговаряме по мъжки фактор на три от минимални два критерия!!! Моля, ако има забременели момичета, да споделят!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Нова ин-витро клиника в Пловдив - Ню лайф
« Отговор #406 -: Април 03, 2017, 15:17:55 pm »
Странното е, че по условията в ЦАР ние отговаряме по мъжки фактор на три от минимални два критерия!!!

Ако това наистина е така, можете да ползвате финансиране от държавата. Но трябва да отговаряте съвсем точно на критериите на ЦАР.

Поздрави и успех! :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Нова ин-витро клиника в Пловдив - Ню лайф
« Отговор #407 -: Април 04, 2017, 12:28:03 pm »
Благодаря Ви много, Мели за насоката. За в момента сме решили да се самофинансираме и отново да говорим с д-р Петрова да кандидатстваме по мъжки фактор. Неприятното е, че мъжът ми е с 4% по Крюгер подвижни без никакви дефекти и SDI теста ни е 11%(като заключение от него е "висока оплодителна способност"), но сме при норма до 60 за смермални анти-тела, ние сме 130 :(.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Нова ин-витро клиника в Пловдив - Ню лайф
« Отговор #408 -: Април 07, 2017, 19:31:32 pm »
В такъв случай трябва да обмислите вариант да получите финансиране от ЦАР, като за целта трябва да имате 2 спермограми от два различни центъра с два еднакви маркера под норма (т.е. и при двете спермограми трябва да има ниска морфология и антиспермални антитела). Ние не изследваме антитела в кръв, а ползваме препоръчаните от СЗО тестове (MAR), което ме кара да мисля, че все още нямате документи, с които да кандидатствате за финансиране.

В предходното мнение казваш, че имате три критерия, а си посочила два, кой е третия?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Нова ин-витро клиника в Пловдив - Ню лайф
« Отговор #409 -: Април 08, 2017, 11:24:15 am »
Антителата сме ги изследвали в спермата и чакахме една седмица,за да излезнат. Извинявам се,че не съм споменала и третия критерии-обем на еякулат 0,9 мл.,като само един от пътите след прием на Андрозитол беше 1,0мл. И след обработка за инсеминация последният път беше като обем 0,4мл. По изискванията на ЦАР отговаряме по мъжки фактор. Забравих да спомена,че мъжът ми приемаше и витамини със съдържание на Селен и Цинк.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Нова ин-витро клиника в Пловдив - Ню лайф
« Отговор #410 -: Април 08, 2017, 15:44:06 pm »
Ясно. Аз принципно съветвам всичките си пациенти, които имат показания, да си подават документите към ЦАР. Само трябва да имаш предвид, че показателят "обем на еякулата" се отнася за този, който е написан на спермалния анализ, а след обработка (за инсеминация) ние изкуствено свеждаме обема до 0.4, защото в маточната кухина трябва да се постави по-малък обем. Докато за фонда важи обемът на еякулата от спермограмата.

Също така е добре да се потърсят причините за влошената му сперматогенеза.

Поздрави! :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу