0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Августовска тема - уж е лято, ама не точно :)
« Отговор #20 -: Август 06, 2014, 09:40:54 am »
Мацки, ние имаме и багажник на покрива, който се слага и маха при нужда. Ако можете да си намерите от някого назаем, върши чудна работа. Сега имаме Зафира, но ако ползваме седемте седалки, пак си има нужда от него. Едно от децата се преместваше преди колко години и взехме багажника под наем. После мъжът ми каза, че са му предложили дда го купи, като му приспаднат наема. И понеже не беше нов, излезе ни само сто евро, а върши чудна работа. Нашият е само половин, но има и цял. Ето за това говоря:


Мими, поне при нас е доста по-малко. За големия нямам количка, креватче, столче за хранене, купички, панички, лигавници, млека, шишета, биберони, чувал за спане. И се цапа по-малко от сестра си. Иначе понякога влачим колелото и цигулката, но за първото си имам специален багажник, така че не ми заема място.
« Последна редакция: Август 06, 2014, 12:10:29 pm от blue_sky »

Re: Августовска тема - уж е лято, ама не точно :)
« Отговор #21 -: Август 06, 2014, 09:57:16 am »
Изводът е, като заминаваш за някъде, заминавай за дълго, та да си струват усилията  :lol:
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Августовска тема - уж е лято, ама не точно :)
« Отговор #22 -: Август 06, 2014, 10:06:13 am »
Като си спомня панаира при първото ни море .... Количка, транспортна кошара, кана за топла вода ... Леген, да леген щото беше на 8,5 месеца. Нито се събира в мивката, нито може да си стои на краката, че да я поливам с душа. На всичкото отгоре баба Ауди е с малък багажник фабрично. Резервната гума е отстрани, не отдолу + газовата бутилка - кошмар тотален. Та с всяка изминала година багажа намаляваше. Първо махнахме легена, после количката, кошарата. Миналата година направо имаше място в колата. Но забеляза баща ѝ, че нейните дрехи, макар и по-малки по размер, са повече от нашите общо.  :lol: Може и аз да съм прекалила де, ама .... няма да ги носим на гръб - що па да не. А и свикнах за 30 - 40 минути да стягам багажа. Понеже работя със списъци. Поне 2 седмици предварително актуализирам миналогодишния списък и после е лесно.
За новите майчета ще предложа моя вариант - правите си екселска таблица и само внасяте промени съответстващи възрастта на детето. Моя списък ми е качен в DOX-а на абв-то, да не го затрия нейде.
Re: Августовска тема - уж е лято, ама не точно :)
« Отговор #23 -: Август 06, 2014, 14:28:44 pm »
А,момичета чак пък и списъци...с моя съпруг абсурд да планираш каквото и да е заради работата му,най-редовният му номер е да се обади и да каже след час тръгваме :lol: та съм специалист по събиране на багаж за отрицателно време...честно казано тя бе на две и половина когато отидохме с нея на море,количка не ни трябваше вече,а преди това ходехме само при бабите,тъй,че корита и легла не съм носила,в крайна сметка Смайли,ще го къпеш на чешмата,освен това спокойно може и в количката да си спи,а не между вас...сега отвсякъде може да си купиш и храна и памперси...гледай само най-необходимото и належащото...а,бе ще свикнеш с времето,ама като за пръв път ще понесеш цялата къща с теб :lol: то си е нормално
Re: Августовска тема - уж е лято, ама не точно :)
« Отговор #24 -: Август 06, 2014, 14:49:05 pm »
Смайли,ще го къпеш на чешмата,освен това спокойно може и в количката да си спи,а не между вас...сега отвсякъде може да си купиш и храна и памперси...гледай само най-необходимото и належащото...а,бе ще свикнеш с времето,ама като за пръв път ще понесеш цялата къща с теб :lol: то си е нормално
На толкова затънтено отиваме, че няма нито памперси, нито бебешка храна в радиус от 20 км :lol:
*
Re: Августовска тема - уж е лято, ама не точно :)
« Отговор #25 -: Август 06, 2014, 14:55:18 pm »
Елфи е жив свидетел  :lol:
Все бях виждала гости с много багаж, ама такива с половин покъщнина не бяха ни посещавали   :lol:
*
Re: Августовска тема - уж е лято, ама не точно :)
« Отговор #26 -: Август 06, 2014, 15:27:05 pm »
А,момичета чак пък и списъци...с моя съпруг абсурд да планираш каквото и да е заради работата му,най-редовният му номер е да се обади и да каже след час тръгваме :lol: та съм специалист по събиране на багаж за отрицателно време...

Алекс, все едно за моя мъж говориш  :lol:
Е аз опит нямам с децата, ама ме успокояваш щом вие сте оцелели и с дете, че ще се справя някак :lol:
Иначе като ви четях с колите по-нагоре и ви се радвам. Нашата кола уж има голям багажник, но последните 2-3 години, точно заради непланирано тръгване и на принципа "Нали няма да ги нося на ръка", та редовно само двамата напълвахме багажникът. Особено миналата година с палатките буквално го натъпкахме  8O Та ще трябва сигурно и аз да си направя предварително готов списък, че да реагирам бързо и практично ;)
Re: Августовска тема - уж е лято, ама не точно :)
« Отговор #27 -: Август 06, 2014, 15:59:02 pm »
И аз задължително правя списъци предварително -за всеки поотделно. Лошото на багажа е, че за 2 дни и за 2 седмици е все един и същ, предвид всички неща, които трябва да носиш, когато пътуваш с бебе или малко дете. На първото пътуване с Мия преди 8 години, носихме дори и ваничка. Мястото, където отивахме изобщо не беше пригодено да изкъпеш бебе, а тя още не седеше, така че никакъв лиген нямаше да свърши работа. Няма да забравя и ужаса, който изживях тогава с търсенето на адаптирано мляко. Уж бях преценила, че ще ни стигне количеството, което взех, но тя почна изведнъж да хапва повече. Ами никой в този град не беше чувал за Аптамил -това преди 8 години, сега в същия този град на улицата, на която се намира къщата, има прекрасно зареден магазин за бебешки неща. Много се развиха нещата, но преди 8 години си беше кошмар. Но и сега винаги нося бебешките храни от София. така ми е по-спокойно. Сега при последното ни пътуване с двамата, въпреки че отивахме на ол инклузив, за Явор носех всички видове храни, пасатор, съдове за затопляне на вода, храна, термос и какво ли още не. Просто няма начин. Но като свикнеш, не е толкова страшно:))
<br />[link=http:
Re: Августовска тема - уж е лято, ама не точно :)
« Отговор #28 -: Август 06, 2014, 16:38:01 pm »
Е,каква бебешка храна на 1 г.и 6 м.? Та той си е голям човек...и пасатор даже не му трябва като го понамачкаш с вилица му е идеално :lol:
*
Re: Августовска тема - уж е лято, ама не точно :)
« Отговор #29 -: Август 06, 2014, 16:45:24 pm »
и съдове за затопляне на каквото и да било :wink:

всеки сам решава, разбира се, но един съвет от мен, не учете бебетата си да пият АМ, примерно със затоплена вода, както и да ядат храната затоплена в последствие. Всичко със стайна температура е перфектно, дори препоръчително :)
« Последна редакция: Август 06, 2014, 17:00:12 pm от StefiZ »
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Августовска тема - уж е лято, ама не точно :)
« Отговор #30 -: Август 06, 2014, 16:51:56 pm »
Приготвяш се с храни подходящи за него - примерно аз 1 седмица преди тръгването, като готвех нещо отсипвах и стерилизирах в буркан. Знаех, че има хладилник там където отиваме, а половин час извън хладилника е достатъчен. Та мъкнах буркани с манджа, щото тя на 1,9 години - вече не е за пюрета, а аз храна от заведение не смея да дам. Е познайте - 3 лъжици общо дали изяде от моите буркани малката гад.  :D
*
Re: Августовска тема - уж е лято, ама не точно :)
« Отговор #31 -: Август 06, 2014, 17:27:32 pm »
Аз с дрехите и принадлежностите бързо се оправям, но пък да ми видите сака-аптека  :lol:. Преди всяко пътуване проверявам наличности, срок на годност, записвам липси и отивам в аптеката. Моят мъж се шегува, че със сигурност нося скалпел и хирургични конци даже :lol:
     
Re: Августовска тема - уж е лято, ама не точно :)
« Отговор #32 -: Август 06, 2014, 17:35:09 pm »
Ами, на мен лично не ми харесва студена храна и на децата си винаги съм им давала топла такава. Въпрос на вкус и на принцип. Студено АМ също не давам, затова си имам малък термос, който използвам когато се събуди нощем и поиска да пие мляко. Не ми е никакъв проблем да затопля вода за термоса за ок. 5 минути. Що се касае до пасатора -ами той яде избирателно, сухари и солети гризе без каквито и да е проблеми, но усети ли картоф, макар и намачкан, започва да плюе и това си е. Много рядко яде храната само намачкана. Нищо страшно не виждам в това. А къде според ва с да сваря кус-куса, ако нямам тенджерка с мен, примерно? А и при 30 градуса как ще оставите храната извън хладилник?!
<br />[link=http:
Re: Августовска тема - уж е лято, ама не точно :)
« Отговор #33 -: Август 06, 2014, 19:21:59 pm »
Dani_j, ако щеш вярвай лекарства в списъка нямам (само Биогайа).
Питах педиатърът нещо за всеки случай да носим ли. Тя каза не. Ако има проблем ще я търся по телефона и тя ще ни даде инструкции.

StefiZ
аз давам леко топло АМ заради коликите, та и в моя списък има кана за топлене на вода  :lol:

Другите "по-интересни" неща са въженце за простор, щипки, малко коритце за пране, веро, гъбичка, парцали за бърсане на прах, стерилизатор и т.н.  :lol:

*
Re: Августовска тема - уж е лято, ама не точно :)
« Отговор #34 -: Август 06, 2014, 20:20:28 pm »


Другите "по-интересни" неща са въженце за простор, щипки, малко коритце за пране, веро, гъбичка, парцали за бърсане на прах, стерилизатор и т.н.  :lol:

Това ми напомня за весела случка от почивка със семейството на зълва ми. Тогава ние още нямахме дете, а те бяха само с едно, на около 6 години. Настаняваме се в хотел, те са в стаята под нашата. Малката вика "вуйноооо, какво правите?", аз "ами настаняваме се. вие какво правите?". Малката, с висок глас, за да я чуя добре, а и всички останали в хотела - "ние с тати нищо, мама бърше шкафчетата с ракия"  :lol:

А за "аптеката" - не съм от тези, които от едно кихане се впечатляват, но държа да имам всичко под ръка. Не върви да сме някъде, мъжа да е решил да отпусне и да се наложи да тръгваме да търсим аптека. Миналата седмица бяхме на море. Една вечер Теодора падна и си ожули много хубавичко коляното, а каишката на обувката и ожули стъпалото. Кислородна вода, стерилни марлички, малко Витамерфен и всичко е наред  :wink:.
« Последна редакция: Август 06, 2014, 20:32:00 pm от dani_ j »
     
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Августовска тема - уж е лято, ама не точно :)
« Отговор #35 -: Август 06, 2014, 20:47:19 pm »
Аз храни никога не съм носила, с изключение на АМ, преди да станат на годинка. После вече бяха на мляко.  Обаче винаги нося много повече дрехи от колкото са ни необходими.
Сега ще си идвам до България сама с двете деца и за из пътя ( който е общо 16.5 часа) в ръчният багаж дргуго освен по един чифт дрехи не мисля да слагам. Дори се чудя дали да не ги обуя в памперс гащи не дай Боже стане някакъв сакатлък, да не трябва да преобличам напикани деца.  Не мога да мъкна багажи, трябва да са ми свободни ръцете,за да мога да ги държа из летищата , а имаме и прекачване. Затова някакси трябва да мога да пътувам само с една раница, в която освен това ще нося латоп и таблет и всичките си документи и ще се опитам да напъхам и някакви заниамвки за из път.  Мисля и на тях да им сложа по една малка раничка с техните си неща, да си ги носят сами. 


  
Re: Августовска тема - уж е лято, ама не точно :)
« Отговор #36 -: Август 06, 2014, 22:03:36 pm »
"ние с тати нищо, мама бърше шкафчетата с ракия"  :lol:
:lol: :lol: :lol:
И ние имаме винаги една бутилка ракия в багажника на колата  :lol:
*
Re: Августовска тема - уж е лято, ама не точно :)
« Отговор #37 -: Август 06, 2014, 22:49:27 pm »
И аз нося малко лекарства, както и ножички и добрия стар термометър. Ако сме в някой пущинак, с какво да измеря иначе температурата?!
« Последна редакция: Август 08, 2014, 00:28:28 am от blue_sky »

Re: Августовска тема - уж е лято, ама не точно :)
« Отговор #38 -: Август 07, 2014, 12:40:49 pm »
И аз действам със списък. Имам си един на компа, само редактирам или дописвам.  :lol:
Пътуванията първите 2 години бяха кошмар - колата биваше натъпкана до краен предел - то само количката заемаше повече от 2/3 от багажника, винаги носех чаршафчета и завивки на децата, абе направо помъквах цялата им покъщнина сигурно. После постепенно багажът понамаля - поне не носим колички и бебешки пособия. И сменихме колата, разбира се. Вече сме с комби и не се налага да тъпчем багаж и в купето... повечето пъти.  :oops:
Децата обаче растат и дрехите им стават все по-обемни. И като тръгнем за море и заприготвям хавлии, чадъри и нам какво си ощеее + храна, защото отиваме на бунгало, колата пак ще се пръсне по шевовете. Морето предстои след 10 дни та вече съм на тази вълна и аз. Прекалявам обикновено с дрехите за децата, дано тази година успея да понамаля багажа... За възрастните обикновено взимаме няколко ката дрехи и това е. Но пък и не искам да пера докато съм на почивка, затова гледам да има достатъчно.
Лекарства си нося пълна аптечка - за температура + термометър, за повръщане, за разстройство, за рани и изгаряния, антихистамин, дори Вентолин мъкнех доскоро. Ако случайно някой ми се разболее посред нощ, къде да ходя да търся аптека?!  Пък и така ми е по-спокойно.
  09.11.2007
Re: Августовска тема - уж е лято, ама не точно :)
« Отговор #39 -: Август 07, 2014, 14:30:48 pm »
Ние количката я събираме на предната седалка. Издърпваме я малко назад, за да се събере шасито изправено долу, както е сгънато, а кошът (летният) слагаме върху седалката и го вързваме с колана да не се люлее.
Така багажникът остава празен и има място за останалите неща.
За лекарствата сигурно сте прави, но ние като не сме боледували и идея си нямам какви лекарства биха потрябвали. Освен да взема един Панадол и един Осцикококцинум? Термометърът и на мен ми е в списъка. То, ако недай си боже се разболеем, направо палим колата и се прибираме (на 70 км ще сме си от нас).