0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте,
Пише ви едно изключително разочаровано и до днес изплашено момиче от Бургас.
Искам да споделя с вас , своето разочарование от д-р. Ковачева.
Преди един месец отидох на преглед при въпросната докторка, защото приятелят ми имаше оплаквания, които отговаряха на описанието на Кандида- вид гъбички. Влязох в скъпо обзаведения кабинет и д-р Ковачева ме качи на „магарето”. Започна прегледа, оказа се, че нямам гъбички, но тя забеляза кафеникави образования, които се наричат „кондиломи” и са знак за Човешки Папилома Вирус (HPV) или по- просто Рак на маточната шийка. Прегледа завърши и слязох от „магарето”, облякох се и седнах да ми обясни как се лекува въпросния HPV. Оказа се, че трябва да ми вземе секрет от маточната шийка и да се прати в софийската лаборатория „Геника”. Самото взимане на секрет е срещу скромните 20лв., но изследването в лабораторията е 180лв., защото не го поемало Здравната Каса. Според въпросната гореспомената докторка, това изследване е жизнено важно за установяване дали тези кондиломи са „ДОБРОКАЧЕСТВЕНИ” или „ЗЛОКАЧЕСТВЕНИ”. Ако се окаже, че са доброкачествени трябвало да се изгорят с някаква специална апаратура, която тя разбира се има в кабинета си, и това удоволствие  струва СКРОМНИТЕ 300лв. Докато ми се обясняваше всичко това, д-р. Ковачева загрижено ме държеше за ръката и ме гледаше със състрадателен поглед през цялото време.  В този момент нямах налични 200лв., затова отидох при нея следващата седмица, за взимане на секрета. Всичко продължи не повече от 5 минути. От специално шкафче в кабинета си (с надпис Геника на него) извади една малка кутийка, където да се съхранява въпросната проба и да се транспортира до София, чрез ЕКОНТ, който между другото взима около 20лв. за доставката, защото заедно с пробата се пращат и парите до Геника (взимат процент от сумата). Изпратих всичко и на следващия ден ми пратиха смс от Геника с потребителско име и парола за сайта им, където са следя резултатите. След седмица излязоха- абсолютно неясни и несвързани- хем пише, че всички показатели са отрицателни, хем, че има наличие на HPV клетки. Както и да е, аз не съм лекар и затова звъннах на д-р Ковачева, за да ми ги разчете- тя обаче не ми вдигна 2 дни поред и аз реших да се обърна към личната си лекарка за съвет. Когато отидох при нея и й показах изследванията и тя беше озадачена, защото за първи път вижда да се назначават подобни изследвания. Препоръча ми да ида да потърся второ мнение и ми закара при д-р Михайлов- виден онколог и акушер- гинеколог в Бургас. Човека ме прие, първо започна да се смее когато видя разпечатаните ми изследвания, защото: „ Как може да ти назначава изследвания за нещо, което е видимо, че съществува (при мен са външни, на входа на влагалището) и при това няма това нещо като „доброкачествени” и „злокачествени” кондиломи”. Човека ме прегледа и се уговорихме да се видим по- късно същия ден, за да ми ги махне- всичко, което му платих бяха 30лв., които включваха упойка, няколко пръскания с различни спрейове за дезинфекция и самото горене. Няколко дни по- късно разбрах, че д-р Ковачева получава процент от парите за изследване на секрета от Геника за всеки пациент , които изпраща.
« Последна редакция: Юли 28, 2014, 22:30:54 pm от Мели »
Re: Течно-базирана цитология, ЧПВ и други неща
« Отговор #1 -: Юли 28, 2014, 22:09:41 pm »
pufita _93, направи ми впечатление нещо, което е хубаво да се уточни, тъй като в противен случай се подвеждат потребителите на Зачатие. Тъй като преди 2 седмици и аз пусках контролно изследване за HPV в Геника и съм наясно с цените там, виждам, че на резултатите от твоите изследвания пише, че взетата проба е тествана само за типовете 6, 11, 16 и 18. Цената за тези 4 типа е 77 лв., за абсолютно всички типове е 160 лв.
Има и други типове високорискови освен тези 4 и може да е положителен някой от тях.

Сега видях, че става въпрос за течно базирана цитология и там цените са други. 103 лв. за всичките четири типа+37 лв. за течно-базирана цитология. А останалите пари до 180 лв. за какво са?
« Последна редакция: Юли 28, 2014, 22:44:20 pm от Врабчо »