0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

проблем с цикъла
« -: Юли 25, 2014, 18:45:54 pm »
Здравейте имам нужда от помощ..На 21 години съм моята история започно преди 2 месеца закъсняваше ми цикъла с 4 месеца,един ден влезнах в болницата с остри болки ниско доло пратиха на  гинеколог и се установи поликистозни яйчници и спукан фоликул.Дадоха ми направление за лапароскупия и ми предписаха антибиотици..Отидох на частен лекар той ми предписа Дуфастон и Линдинет.Испих Дуфастона но цикъл няма днес отидох пак при същия лекар и ми каза че просто ще чакаме ....с приятеля ми искаме да имаме бебе немога да седя и чакам
*
Re: проблем с цикъла
« Отговор #1 -: Юли 25, 2014, 20:43:42 pm »
gabito30, колко дни минаха след спирането на Дуфастона? Смята се за нормално цикълът да дойде до десетина дни след спирането му.
Но противозачатъчните и Дуфастона не лекуват поликистозата, изписани са, за да регулират цикъла.  За да се открие причината за ПКЯ, често се налага да се направят обстойни изследвания по преценка на лекаря (полови хормони на 3-ти ден от МЦ, Пролактин, андрогени, щитовидна жлеза, изследване за инсулинова резистентност ....) , прегледай тази статия:  http://zachatie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=948:-15---------&catid=190:-----sp-973&Itemid=148&highlight=WyJcdTA0M2ZcdTA0M2FcdTA0NGYiXQ==
Най-добре е да се консултираш с добър ендокринолог и с репродуктивен специалист.