0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Олигозооспермия - тежка степен...
« -: Юли 25, 2014, 15:01:52 pm »
Здравейте момичета :)
Искам да ви попитам има ли ЕСТЕСТВЕНО заченали с тази диагноза при половинката ви? Кога и как решавате да пробвате Вътрематочна инсеминация  или ИКСИ (мисля че има разлика  :ask:  съжалявам ако е едно и също  :oops: )...
При нас проблема е в подвижността и живите сперматозоиди , хормоните са ни наред.Говорихме с уролог той каза че ще правим 6 месечно лечение за да подобрим подвижността и броя на живите.Ако няма резултат няма да стане по естествен път.За това искам да знам колко време да се пробваме естествено преди да се откажем  :(
Благодаря Ви  :bighug:
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Олигозооспермия - тежка степен...
« Отговор #1 -: Юли 25, 2014, 16:31:19 pm »
Здравей! Да, има огромна разлика между инсеминация и ИКСИ. Второто е доста по-сложна и скъпа процедура, но и двете са от вида на Асистираната репродукция. При такава диагноза, когато има много малко живи сперматозоиди, то естественото забременяване е твърде малко възможно. Има си стандарт и официални показания за ИКСИ, които включват и брой сперматозоиди, особено живи. След като проведете лечение, трябва да направите нова спермограма, за да се види има ли подобрение и достатъчно ли е. Тогава заедно с лекаря си ще решите как да продължите.
Аз не съм убедена, че сте за уролог, по-скоро сте за андролог и специалист по мъжки фактор. Дано Мели се включи със съвет, тя е специалист по мъжки стерилитет.

П.С. Какво имаш предвид като казваш да се откажете? От естественото забременяване или от забременяването изобщо?
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Олигозооспермия - тежка степен...
« Отговор #2 -: Юли 25, 2014, 16:33:56 pm »
Няма еднозначен отговор на въпроса ти.
В репродуктивна клиника ли са правени спермограмите?
Зависи каква е морфологията.
Зависи каква е причината за лошите показатели.
Зависи от това дали правилно назначено и проведено лечение на мъжа ти ще има ефект.
Зависи на колко години си ти и дали имаш някакви проблеми.
Зависи от колко време опитвате.

Не опитвай да сравняваш диагнозата на вашата двойка с тази на други, не помага и няма смисъл. При някои се получава с много лоши показатели, при други с идеални резултати не става и не става. Така че намерете добра клиника и специалисти, които ще подходят комплексно към вас като двойка. Те ще ви препоръчат кога и какви асистирани методи да предприемете.

Успех!

Re: Олигозооспермия - тежка степен...
« Отговор #3 -: Юли 25, 2014, 16:54:18 pm »
Ами правихме я (спермограмата) в МЦ Кирм Плевен.
Резултата беше
Незрели клетки на сперматогенезата: Да
Желатинови телца: Не
Детрит: Да
Нормокинетични сперматозоиди - гр. [a+b]    33 %(норма >32%)
брой:   1 485 000 /ml     брой:   2 227 500 еякулат
Хипокинетични сперматозоиди - гр. с   30%    Акинетични сперматозоиди - гр. d   37%

Време на сексуално въздържание:   4 (норма 3-5 дни)   
pH:  8.00 (норма 7.2-8.0)
Обем на еякулата:   1.5 (N 1.5-6ml)
Агрегация: Не
Аглутинати: Не
Брой сперматозоиди: 4 500 000  /ml (норма>15.106/ml)
Брой сперматозоиди: 6 750 000  /еякулат (норма>39.106)
Заключение:
Олигозооспермия. Олигозооспермия - тежка степен.

Той си и беше притеснен по време на спермограмата(не знам дали има значение)
Не сравнявам нашият случай с други двойки просто събирам информация от тези двойки  :)
sixsens имам предвид от естественото забременяване  :sperm2:
*
Re: Олигозооспермия - тежка степен...
« Отговор #4 -: Юли 27, 2014, 08:01:37 am »
Направете още една спермограма на друго място, за да видите дали е постоянно състояние или е нещо инцидентно.

Re: Олигозооспермия - тежка степен...
« Отговор #5 -: Юли 27, 2014, 14:06:54 pm »
Ами Плевен ми е най - близко , освен в КИРМ в Плевен на друго място не знам къде  8O
*
Re: Олигозооспермия - тежка степен...
« Отговор #6 -: Юли 27, 2014, 14:52:34 pm »
Не знам от къде сте, но в Плевен има още една клиника в Русе има на Щерев филиал.Кажете от къде сте, за ад ви насочим, а и понякога разстоянието няма значение ако искаме да имаме вярна диагноза и лечение.

Re: Олигозооспермия - тежка степен...
« Отговор #7 -: Юли 28, 2014, 01:45:45 am »
Ами по принцип от Плевен , но тепърва се сблъскваме с тези изследвания и лекарката която ни изпрати на спермограма каза само за тази болница, че може... и аз се позачудих как само 1 , но нали уж и вярвам  8O
« Последна редакция: Юли 28, 2014, 01:48:35 am от strawberry_11 »