0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    f4eli4kata

  • *
  • 24
  • Не идваш ли на този свят,за да прегърнеш едно дете
Привет от мен! Имам доказана ендометриоза 3-та степен и от 10-тина години се боря със симптомите и. Вече привикнах към силните обезболяващи, които пия. Не винаги е възможно да ми поставят и инжекции с такива, тъй като работя постоянно с хора, а болките не са само по време на цикъл. Понякога усещам, че всички "вътрешности" ме болят- бяха видяни много сраствания.На 38 години съм. Сега прочетох в сайта и за назалния спрей Синарел. Моля за вашите съвети как да преборя отвратителните симптоми на болестта, които са почти през целия месец.


Re: Ендометриозните болки и справяне с тях
« Отговор #1 -: Юли 30, 2014, 15:19:15 pm »
Защо не си премахнала ендометриозата? Единственото решение за болките е премахване на самата ендометриоза и нейните огнища.
*

    f4eli4kata

  • *
  • 24
  • Не идваш ли на този свят,за да прегърнеш едно дете
Re: Ендометриозните болки и справяне с тях
« Отговор #2 -: Юли 30, 2014, 20:00:45 pm »
Беше ми премахната шоколадова киста на яйчника, както и много ендометриозни огнища. За съжаление обаче имам  поражения от болестта- сраствания и непроходими тръби. Както знаем всички, ендометриозата е много коварна ,упорита и се възвръща. Макар да проведох лечение с Декапептил депо, симптомите се върнаха. Как човек може да махне такъв "паразит" ?!  :?


Re: Ендометриозните болки и справяне с тях
« Отговор #3 -: Юли 31, 2014, 10:16:15 am »
Миличка, много съжалявам за случилото ти се. За съжаление, няма как да се избегне рецидив, чувала съм за някакви диети, които помагат за намаляване на естрогена, но не знам до колко се ефективни. Не знам дали искате детенце, но "ендометриозата се страхува от бременност"! Според мен най-доброто решение е да се отстранят отново огнищата и да се премине нов 6 месечен курс на лечение с друга инжекция. Недей да търпиш или се примиряваш с болката!
*

    f4eli4kata

  • *
  • 24
  • Не идваш ли на този свят,за да прегърнеш едно дете
Re: Ендометриозните болки и справяне с тях
« Отговор #4 -: Август 03, 2014, 22:03:13 pm »
Привет, Дея! Ние имаме прекрасен син на почти 7 години. Осиновихме го преди около 6. Не смятам да правя опити инвитро, при нас има и мъжки фактор. Най- вероятно ще си осиновим още едно детенце по- нататък.  Започнах да пия магнезий като хранителна добавка по препоръка на доктора ми.  Дано не си въобразявам , но се чувствам добре. Поздрави!