0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ЧПВ, кондиломи и още нещо.
« -: Юни 15, 2014, 21:36:09 pm »
Здравейте!
Имам следния проблем...и определено съм много озадачена и притеснена  :(

От м. Януари имам кондиломи, цитонамазка тип 2 (гинекологът ми реши,че са гъбички и ме лекува месец за гъби) В последствие смених лекаря и се установи ,че имам кондиломи на входа на влагалището + 3 броя на шийката (направена ми е колпоскопия). За да се успокоя,че мен рак не ме заплашва на този етап (2 мои близки преживяха това, да са ми живи и здрави!) си направих тест за високорискови ЧПВ, оказа се ужасно положителен, 413,2 при граница 1,00.
Въпросът ми е, трябва ли да настоявам за биопсия, нови цитонамазки или нещо друго? Извинете ме, ако досаждам, просто наистина съм пред нервен срив, а най-близкият час на гинекологът ми е чак другия месец ;(
« Последна редакция: Юли 08, 2014, 12:42:04 pm от Мецани »
Re: ЧПВ, кондиломи и ще нещо.
« Отговор #1 -: Юни 15, 2014, 22:44:11 pm »
Здравей, ще ти разкажа на кратко моята история и как се излекувах. Само се успокой, лекува се. Откриха ми кондиломи преди 6 год., мазаха ги с нещо, 3 мес пих изопринозин и повече не са ми се появявали, но грешката беше, че гинеколога не си направи труда да ми направи тест скрининг. 5 години по късно ми окриват раничка на шийката при колпоскопия, следва цитонамазка - 2 група, следва биопсия - потвърждава, че е папилом, следва скрининг - положителен. Направиха ми лазерна вапоризация и след нея 3 мес.пих кориолоз, това са някакви гъби, но се оказаха доста ефективни. След това си направих подробен тест за всички типове и беше отрицателен. Проблемът е, че по време на лечението, 3 месеца, бебеправене не е желателно. Само се успокой и е важно да си сигурна в лекаря си. Успех ти желая.
Re: ЧПВ, кондиломи и ще нещо.
« Отговор #2 -: Юни 15, 2014, 23:33:21 pm »
Благодаря за бързия отговор!
Кондилом, папилом, предполагам  е що-годе едно и също, но биопсията задължителна ли е при положителен тест за рискови чпв? Иначе аз кориолуса го бих 2м, сега нещо не съм сериозна и пропускам, но ефект няма, външните си растат на воля.  На мен ми изгориха тези на шийката с оцетна киселина, без да ми се правят каквито и да било тестове, само на око.
Re: ЧПВ, кондиломи и ще нещо.
« Отговор #3 -: Юни 16, 2014, 08:49:21 am »
Петя, и аз да внеса малко успокоение.
Аз също съм с положителен резултат за ЧПВ. Пихме 6 месеца кориолус и сега предстои контрола да видим дали сме се изчистили. Само да обърна внимание, че ние и двамата го пиехме. От лекаря си знам, че при част от жените вирусът сам се изчиства, но при теб тези кондиломи говорят, че вирусът си е активен. Има различни схеми с имуностимулатори, лекарят ти най-добре ще прецени каква да е твоята.
Аз имам и конизация преди няколко години, тъй като цитонамазката ми беше скочила на 3Б група. Тогава се наложи биопсия. При теб обаче, след като лекарят при колпоскопията не е видял област с атипичен епител, може би наистина не се налага. А иначе кондиломите си растат на воля, защото вирусът е активен, това ми е казвал моя гинеколог.
Нова цитонамазка чак след еветуално лечение. Друго, което се сещам е, че на моите цитонамазки патологът отдолу пише след колко време е препоръчително да направя следваща.

Може да потърсиш и друго мнение, ако притесненията са ти много големи. Аз така бих постъпила.

Re: ЧПВ, кондиломи и ще нещо.
« Отговор #4 -: Юни 16, 2014, 11:51:32 am »
Врабчо, благодаря!
Ще гледам да не се стресирам излишно и по живо по здраво юли месец ще видим какво ще правя. То попринцип съм с обтегнати нерви, защото имам ендокринни проблеми и аденом на хипофизата , без назначено лечение засега, тия дни ще има развитие.
 :oops:
Re: ЧПВ, кондиломи и ще нещо.
« Отговор #5 -: Юни 16, 2014, 19:57:27 pm »
Може и да не съм права, но аз все си мисля, че няма много смисъл да се пие кориолус, ако има налични кондиломи. Той няма да ги излекува, а там е вируса в най- голяма наситеност. Първо трябва да се изчистят кондиломите ( с горене, мазане, както лекаря и прецени и задължително поне няколко месеца след това да се приема кориолуса, но постоянно, без прекъсване. При мен това помогна. Относно биопсията, мисля, че ако при колпоскопията не се виждат изменения, няма нужда от биопсия. Успех ти желая.
Re: ЧПВ, кондиломи и ще нещо.
« Отговор #6 -: Юли 07, 2014, 17:22:53 pm »
Здравейте! Не знам дали е тук най-подходящото място да пиша по този въпрос,но ми препоръчаха тук да потърся повече подробности за моя здравословен проблем.
Преди почти вече месец бях на гинеколог и той ми откри раничка на маточната шийка и ми взе секрет(или там както се казва,не съм сигурна вече) за изследване за hpv.
Указа се,че имам 16 и 18,които са от високо рисковите фактори доколкото разбрах.
Много се стреснах! Аз имам и кисти на яйчниците и инсулинова резистентност.
В момента съм на строг диетичен режим и пия сиофор и кориолус. Моя съпруг не желае да го пие(второто).
Аз взимам по 3 таблетки сутрин и 3 вечер.
Преди една седмица ми направиха биопсия на шийката,за да разберат дали да я горят раничката или да я режат. Сега чакам да ми се обадят.
Аз все пак си оставям ужасена и адски уплашена.
Всичко,което трябва да направя сега според ендокриноложката е да отслабна с 13 кг. за 3 месеца.
Казаха ми,че съм на крачка от диабет тип 2.
Сега не знам дали мога да го предотвратя,но се опитвам.
Въпроса ми е дали наистина трябва да се притеснявам много за hpv? Много ме е страх какво ще се случи..  :( :help1:
Re: ЧПВ, кондиломи и ще нещо.
« Отговор #7 -: Юли 07, 2014, 18:27:42 pm »
Здравей crazynelly,
Ние бяхме на същата схема с Кориолуса. Защо мъжът ти отказва да го пие? На мен лекарят ми каза да го пием и двамата иначе може вирусът да не се изчисти от неговия организъм, и така дори ти да го изчистиш, той да ти го предаде обратно.

Не се притеснявай предварително, изчакай да излезе биопсията.

За инсулиновата резистентност може да видиш повече в тази тема: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=29421.0
Re: ЧПВ, кондиломи и ще нещо.
« Отговор #8 -: Юли 08, 2014, 11:20:33 am »
Здравей crazynelly,
Ние бяхме на същата схема с Кориолуса. Защо мъжът ти отказва да го пие? На мен лекарят ми каза да го пием и двамата иначе може вирусът да не се изчисти от неговия организъм, и така дори ти да го изчистиш, той да ти го предаде обратно.

Не се притеснявай предварително, изчакай да излезе биопсията.

За инсулиновата резистентност може да видиш повече в тази тема: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=29421.0
Благодаря ти за линка!
Нямам идея защо не иска да го пие,но вчера май успях да го убедя. Дано от днес вече да започне да ги пие.
Много ме е страх от този вирус! Направо се чудя,дали ще мога да забременея някога с моето СПКЯ и ИР.  :( :( :( :( :( Влияе ли много този вирус на бременността?  :(
Re: ЧПВ, кондиломи и още нещо.
« Отговор #9 -: Юли 08, 2014, 14:12:02 pm »
Вирусът на самата бременност не влияе и няма опасност за бебето, но лекарите препоръчват в такъв случай секцио, защото иначе вирусът се предава при раждането. Но ти така или иначе пиеш вече имуностимулатор и има шанс да се изчистиш от вируса.

А какво стана с биопсията, има ли резултат вече? Като излезе резултата лекарят ти ще каже какво да правите. Но моят гинеколог ми е казвал, че докато се пие кориолус не е желателно да се забременява. Ние го пихме 6 месеца.

За проблема с ЧПВ си взела мерки и всичко ще е наред. Не пропускай година без цитонамазка, дори след като се излекуваш. Много е важно!

Другият проблем с ИР е доста сериозен. Но и там си взела мерки, така че нещата са под лекарски контрол.

А за ПКЯ нищо не пишеш. От колко време правите опити за бебе?
Re: ЧПВ, кондиломи и още нещо.
« Отговор #10 -: Юли 08, 2014, 16:40:35 pm »
Вирусът на самата бременност не влияе и няма опасност за бебето, но лекарите препоръчват в такъв случай секцио, защото иначе вирусът се предава при раждането. Но ти така или иначе пиеш вече имуностимулатор и има шанс да се изчистиш от вируса.

А какво стана с биопсията, има ли резултат вече? Като излезе резултата лекарят ти ще каже какво да правите. Но моят гинеколог ми е казвал, че докато се пие кориолус не е желателно да се забременява. Ние го пихме 6 месеца.

За проблема с ЧПВ си взела мерки и всичко ще е наред. Не пропускай година без цитонамазка, дори след като се излекуваш. Много е важно!

Другият проблем с ИР е доста сериозен. Но и там си взела мерки, така че нещата са под лекарски контрол.

А за ПКЯ нищо не пишеш. От колко време правите опити за бебе?
В момента не правим опити за бебе. Искам първо да се оправя здравословно доколкото мога.
Все още не са ме потърсили,за да ми кажат резултата от биопсията. Очаквах вчера или днес да ме потърсят и сега започвам вече да се притеснявам защо се бавят..  :(
За кистите на яйчниците гинеколога ми беше предписал към 4 вида лекарства противозачатъчни,но ендокриноложката ми реши,че иска по друг начин да предизвика цикъла ми - с отслабване. Спорт + диета.
В момента предписаните от гинеколога ми не ги пия,но все още нямам цикъл.
Мисля,че храненето не ми е напълно 100% правилно. Нямам идея какво да ям.  :(
Преди 3 дни уж беше тръгнало да ми идва,но сега нищо.  :? Объркана съм..


Re: ЧПВ, кондиломи и още нещо.
« Отговор #11 -: Юли 08, 2014, 17:49:55 pm »
Защо не звъннеш ти за резултата от биопсията? Може да са те забравили.

Иначе на твое място бих потърсила и мнение на репродуктивен специалист.
Re: ЧПВ, кондиломи и още нещо.
« Отговор #12 -: Юли 14, 2014, 23:04:39 pm »
Здравейте, вече бях на гинеколог и ми горяха кондиломите, но се притеснявам как трябва да изглеждат/да се вижда след това?
На мен ми се получи нещо като зарастване, но си има подуто. Кондилома ми беше близо до клитора, не във или около влагалището.
Въпросът ми е след като ти ги горят изчезват ли ти напълно след известно време или си остава белег, по-точно нещо като червена подутина?
И колко време след горенето може да започнеш полов живот отново?
Моля ви, надявам се някой да ми отговори на въпросите.
Ще ви бъда много благодарна.

P.S. Четох, че някои от жените тук в тази тема имат проблем с цикъла - нередовен или оскъден. Аз също имах проблем и смея да твърдя, че ми се пооправи като почнах да пия чай от бял равнец всеки ден сутрин на гладно по една чаша в продължение на 3-4 до 6 седмици после почивка няколко седмици примерно 2 и след това пак така. Освен това той помага и при болезнен цикъл - облекчава болките.
Re: ЧПВ, кондиломи и още нещо.
« Отговор #13 -: Август 13, 2014, 01:12:12 am »
Врабчо - днес бях да ми горят раничката на маточната шийка.
Нямам рак,доколкото разбрах.
Лекаря каза,че ще отнеме до 10 дни да зарастне и другата седмица съм на преглед.
Без полов живот,без басейни и море- тези неща са ми забранени известно време.
Плюс това имам гъбички и трябва да се мажа с един крем и да пия някакво хапче,но не знам дали ще има ефект. Просто се надявам да се оправя някак,защото имам хиляди проблеми.
Колкото до папиломата,не знам дали може това да се излекува изобщо,дори да е изгорена раничката на шийката.
Надявам се поне един от проблемите ми да изчезне!  :? :(