0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Опити
« -: Юни 15, 2014, 16:27:57 pm »
Здравейте, нова съм във форума и се надявам да не съм объркала раздела с моята въпрос.
От почти половин година с моят партньор правим опити за бебе. След няколко месеца той си направи спермограма и там излзезе, че има гъста сперма.Моята генеколожка ми каза, че при мен имало овулация (прегледа ме с видеозон).А за спермограмата генеколкожката ми обесни че била като " блато " и сперматозоидите не можели да изплуват, изписа ни "Спеман" и Проксиид изпи цялата серия, но сега май отново спермата е гъста(при наблюдение с невъоръжено око). В момента сме в чужбина и незнам към кого да се обърнем. Ако някои е има такъв проблем с партньора си нека сподели какво да се пие, как да действаме,имало ли е две чертички, това лечимо ли е с билки?
Re: Опити
« Отговор #1 -: Юни 15, 2014, 16:47:16 pm »
Здравей Sunshinee,
Като за начало да те питам къде сте правили спермограмата.
Може ли да посочиш какви са показателите. Това, че е като "блато" трябва да се поясни с конкретни показатели. Важни са броят на сперматозоидите, подвижността, морфологията и др.
Също пиши къде в чужбина сте. Тук има момичета в много държави по света и могат да помогнат с конкретни насоки към специалисти в конкретната държава.
Re: Опити
« Отговор #2 -: Юни 15, 2014, 17:02:14 pm »
Във Франция сме в Париж , но не знаем много езика за себе си говоря . С показателите също не немога да кажа какви са , защото ги правихме в БГ моята генеколожка ги нзаначи и каза че като се изпият лекарствата след два месеца ще има две чертички. И затова аз се успокоих и дойдох без изследвания тука с надежда за бебе. Обаче взех да се притеснявам вече и затовареших да потърся съвети във форума.
« Последна редакция: Юни 15, 2014, 17:05:21 pm от sunshineee »
Re: Опити
« Отговор #3 -: Юни 15, 2014, 17:58:00 pm »
.. моята генеколожка ги нзаначи и каза че като се изпият лекарствата след два месеца ще има две чертички.
Много непрофесионално изказване, мен ако питаш.
Дано да нямате сериозен проблем, но за да сте сигурни трябва да направите спермограмата в специализирана клиника по стерилитет, а не в обикновена лаборатория.
В зависимост от показателите има различни пътища.
Дано да се включи някой от Париж, който може да ви посъветва къде да направите спермограма там.
Желая успех  :crossfingers:
Re: Опити
« Отговор #4 -: Юни 15, 2014, 19:22:04 pm »
Мерси
Re: Опити
« Отговор #5 -: Юни 15, 2014, 19:29:46 pm »
Имам един въпрос (малко глупав може би) каква е разликата между спермограма в обикновена лаборатория и специализирана? Възможно ли е тези от обикновената лаборатория да е с неточни резултати?
Re: Опити
« Отговор #6 -: Юни 15, 2014, 19:48:09 pm »
Възможно ли е тези от обикновената лаборатория да е с неточни резултати?

Точно това е разликата.
Re: Опити
« Отговор #7 -: Юни 15, 2014, 20:49:59 pm »
Имам един въпрос (малко глупав може би) каква е разликата между спермограма в обикновена лаборатория и специализирана? Възможно ли е тези от обикновената лаборатория да е с неточни резултати?
Разликата е огромна, както е писала и Little_rbbit.
На верността на тази в обикновена лаборатория не може да се разчита.

Ако бебето се бави повече от година (повече от 6 месеца, ако си над 35 години) е добре да се посети клиника по стерилитет. Кварталните гинеколози само ще ти загубят времето.

Трябва и двамата партньори да се изследват. Разбирам, че си проследявала наличието на овулация, но има и други изследвания за жената. Едно от важните в началото е изследването на различни хормони. Обичайно се прави на 3-ти ден от цикъла.
Виж тук повече информация.

http://zachatie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=793:---sp-1187613536&catid=176&Itemid=143
Re: Опити
« Отговор #8 -: Юни 16, 2014, 17:38:33 pm »
Благодаря за информацията
*
Re: Опити
« Отговор #9 -: Юли 13, 2014, 00:11:16 am »
sunshineee, писахме си по друг повод, но сега видях и тази тема.
Най-вероятно става въпрос за повишен вискозитет (и наличие на слуз), тогава спермата е по-гъста и не се втечнява за определеното време.
Ако зададеш повишен вискозитет в търсачката на форума, ще видиш темите, в които е коментиран този проблем. Но за да се установи причината за това състояние, често са необходими допълнителни изследвания. Една от причините може да е евентуално възпаление (изследва се микробиология на еякулата). Ето също коментар на д-р Даскалова за повишения вискозитет http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45609.msg1030130#msg1030130
Предполагам, че е възможно Проксийд да е повлиял донякъде, но би било добре да повторите спермограмата и  евентуално да допълните с още изследвания, ако не сега, то като имате идване в България. 
« Последна редакция: Юли 13, 2014, 00:17:56 am от marsi »

Re: Опити
« Отговор #10 -: Юли 16, 2014, 18:25:30 pm »
Благодаря за информацията