0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #800 -: Август 20, 2014, 12:04:43 pm »
То и аз като половин морско чедо летата ги изкарвах на плажа, но миналата година като видях каква е супа на бургаския плаж и тази - на Китен, та следващата ако изобщо стигнем до море ще е нейде по съседските държави.  8)
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #801 -: Август 20, 2014, 12:43:32 pm »
Има статии из нета колко са ни пречиствателните станции и какъв е капацитетът им /смешен/. Предстои изграждане по европейски програми, но кога ще се случи това в нашата мила държава - никому не е ясно. Дотогава ще тънем в ...., аз ще търча час по час да проверявам някой от кухнята да не забрави да си сложи ръкавиците и да се звъня по клиники, заради натръшкани от вирус деца. Защото няма как да спреш дете да не гълта вода, плувайки.
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #802 -: Август 20, 2014, 13:03:31 pm »
Колко сме различни хората ..
Аз не мога да лежа пък на плажа. Толкова ми е неудобно това действие, дори да съм на шезлонг и под чадър. То ми убива и все ми е криво, то жега. А пък на хавлия върху пясъка съвсем не може никой да ме накара да легна. Въобще все ми е едно ръбесто и скучно.
А повечето ми познати обожават просто да лежат и да се пекат.
Виж ако съм на бара на някой удобен стол и жмуля разхладителни коктейлчета е друго нещо  :lol: Ако има с кой едно каре да направим още по-добре  :lol:
Иначе само стоя във водата и като ми омръзне или ми стане студено направо си тръгвам.
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #803 -: Август 20, 2014, 13:13:40 pm »
Точно заради водата отивам със свито сърце. Ще видим  :lol:
А ако на немското семейство се лепне нещо, не знам. Добре че приятелката ми е лекар, ще ги освестява. Макар че те повече в басейна на хотела се плацикат, доколкото разбрах.

Аз изкарах тези дни летния вирус с дрисъка, надявам се да ми е последен и на морето да се размина. Уж съм със здрав стомах, но все се бъзикаме с мъжа ми, че сме типични представители на тракийското племе одриси (идва от дрискам  :lol: )
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #804 -: Август 20, 2014, 14:18:47 pm »
Виж ако съм на бара на някой удобен стол и жмуля разхладителни коктейлчета е друго нещо  :lol: Ако има с кой едно каре да направим още по-добре  :lol:
Абе, не сме много различни, да ти кажа  :lol:

тракийското племе одриси (идва от дрискам  :lol: )
А на Терес от благоприличие са му турили едно Т в началото на името  :lol:
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #805 -: Август 20, 2014, 14:46:17 pm »
Зайче, с тез плодове какъв да е резултата  :lol:
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #806 -: Август 20, 2014, 14:53:04 pm »
Аз да се върна на темата с гларусите и колко им се израдвах на нахалството миналата година. За майксите празници отидох с майка ми и малкия на един ол инклузив хотел в Несебър. Хубав, 4 звезди, всичко беше прекрасно преди да се изръсят пълчищата румънски туристи на средна възраст 20-ина години... Е, те тогава настана кошмар по всички параграфи.

Седим си ние на басейна и няма дореждане до бара от тях ви казвам. Та една компания младежи, около 10 броя - окупирали бара и там където е храната и заръчват бири, джинове, 5 броя от тях стоят там където се вадят пържените картофи и буквално всичко изкарано се взима от тях и се примъква на две масички около които са си наредили шезлонгите. Намерението беше явно да завлекат там доволно количество пиене и храна, че да не се разкарват повече, наизвадиха карти и табли... Майка ми с детето на ръце ги чака за едно кафе, те ще я прегазят, та барманът взе, че й направи кафето въпреки тях, а ония се разбучаха как ги пререждаме  8O Невероятна простащина ви казвам, хем виждат, че сме с малко дете, което се швъа и мрънка и не иска да чака.

Та...примъкват ли примъкват към масичките храна и напитки тия, ама в количества, все едно поне 48 часа ще стоят там, трупат вече. И ни един не седи да пази софрата, упражнението се точи близо 30 мин. Всички останали клиенти чакат тия гадове да се награбят на пиене и храна. И почти бяха приключили вече със "складирането" и два гларуса като налитат със засилка на тая ми ти софра... :lol: :lol: :lol: Каквото успяха награбиха, всичко друго го попиляха по земята, единият кукна в чиния картофки, докато нагъваше от другата. Така се изхилих, че и извън хотела ме чуха сигурно.

Много ми стана драго на душата как два гларуса им "проведоха наказателна акция" за цялата им наглост и простотия. дано си живеят здрави и щастливи тия птички пу пу  :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #807 -: Август 20, 2014, 14:54:44 pm »
Виж ако съм на бара на някой удобен стол и жмуля разхладителни коктейлчета е друго нещо  :lol: Ако има с кой едно каре да направим още по-добре  :lol:
Абе, не сме много различни, да ти кажа  :lol:
Значи още двама и карето е готово  :lol:
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #808 -: Август 20, 2014, 15:06:35 pm »
Пуууу, че не играя карти. Иначе и аз съм от не обичащите да се пържат на слънце. Но пък обичам да се кисна. Та ако има чалъм да лежа на шезлонг във водата и под чадър, с коктейл в ръка естествено, ще съм най-щастлива. Но и лежане под чадъра с книжка също става.
И в тоя ред на мисли - много ме е яд на Вузев - няма нищо ново издадено от „Двета на Диска“ това лято. Ще трябва да препрочитам.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #809 -: Август 20, 2014, 15:13:43 pm »
Картите и табличката също много вървят на планина :wink: Да седнеш на теферич надвечер с якенцето посред лято ... прекрасно. Че и една ракийка със салатка или чай с коняк за сгряване  :drunk:
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #810 -: Август 20, 2014, 15:26:02 pm »
Dodich, на планинка, даже предпочитам  :lol:

Пеше, да те пращаме на Бора Бора тогава. Само чадърчета няма, но тe там всички желания изпълняват  :P



А ние наскоро открихме играта Dixit.
Много е забавна. На Нова Година като се бяхме събрали една компания, основно това играхме и Scrable.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #811 -: Август 20, 2014, 15:43:47 pm »
Смайли, ммм - чудничко. Аз чадър мога да си занеса там.
Пращайте ме.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #812 -: Август 20, 2014, 18:11:06 pm »
Виж ако съм на бара на някой удобен стол и жмуля разхладителни коктейлчета е друго нещо  :lol: Ако има с кой едно каре да направим още по-добре  :lol:
Абе, не сме много различни, да ти кажа  :lol:
Значи още двама и карето е готово  :lol:
Да не съм чула оплакване от детето, щом можеш да си се плацикаш на карти! Аз тен в косите освен да хвана от обиколки  :lol:
Пеше кви са тия книги? Аз чета детето докато спи :)
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #813 -: Август 20, 2014, 19:41:51 pm »
Виж ако съм на бара на някой удобен стол и жмуля разхладителни коктейлчета е друго нещо  :lol: Ако има с кой едно каре да направим още по-добре  :lol:
Абе, не сме много различни, да ти кажа  :lol:
Значи още двама и карето е готово  :lol:
Да не съм чула оплакване от детето, щом можеш да си се плацикаш на карти!
М-и, то само виртуално  :lol:
Действителността е друга. С мъжа ми рядко успяваме да седнем да ядем заедно. Така бяхме и на почивката. Единият забавлява бебето, другият яде. После обратно.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #814 -: Август 20, 2014, 19:54:01 pm »
Смайли, после ще сте на схемата „единия яде, другия тича след малкия терминатор“. Но се стига и до „тримата се храним на масата“.
 м-и това дете има кофички и лопатки. И пясъъъък. Пък и баща де.  :lol:
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #815 -: Август 20, 2014, 20:09:54 pm »
Има, има кофи и лопати, но ако има и други мъже можеш само да се надяваш моя да не се е отплеснал сладкодумно и да гледа дете  :lol: повече в детето ми е надеждата  :D
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #816 -: Август 20, 2014, 21:10:24 pm »
Имам няколко минутки да дишам и да прочета написаното. Като живееща в Несебър, честно искам да свърши лятото и лудницата тук. Добре е, че блокът ни е на тихо място, 300 метра и шумът на главната улица може да те влуди. Относно карането на кола, Елфи е казала - кара се, обаче а съм си изкарала колата и после въртя като луда да намеря място за паркиране. Има и един голям паркинг зад Здравната къща, не е обозначен и пак  е 2 лв. на час, места има винаги и е близо до парка, буквално секунди и до доста заведения. Иначе ако в този град оправят тротоарите, ще е супер. Като почнах да карам количката с бебето разбрах колко са разбити и ...  :wink: да не казвам. А днес морето е едно чистичко, чак да не повярваш. В Равда има доста забавления за децата, но е такава лудница...

Ох за гларусите да кажа, преди бяхме на квартира на последният етаж, когато оставях торбата с боклук на терасата, редовно някой гларус ми помагаше и я занасяше долу на тротоара.
« Последна редакция: Август 20, 2014, 21:13:46 pm от stoeka71 »
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #817 -: Август 20, 2014, 21:23:16 pm »
Же, що не сложиш един катинар на портата в двора? Това е върховна наглост направо.  8O

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #818 -: Август 20, 2014, 22:42:19 pm »
Блу, нямам порта, нито ограда, защото ще заградя една уличка, която е незаконна, но пък чрез нея имат достъп задните къщи до главния път - захапва част от "двора". Не искам да правя мръсно на комшиите, заради недомислиците в инфраструктурата ни. На специфично място сме. Пък и тук нямаме дворове в истинския смисъл на думата - отред нямаме огради - всяка къща си има  алея и не е като да не можеш да прецениш, че влизаш в частна собственост. Т.е. можеш ли да паркираш пред гараж, с паркирана пред него кола?

Веднъж ми се наложи спешно да изляза и съм будила!!! клиент от съседен хотел, за да ми освободи колата. Какъв човек трябва да си, за да го направиш? Затова хич не ги бавя - пращам ги на екскурзия с паяка до наказателния паркинг - да си платят прескъпо гяволъка, че не са дали два лева за паркинг на обозначените места.
Re: Смях, раздумка и кафенце - 5 :)
« Отговор #819 -: Август 21, 2014, 06:23:04 am »
Добро утро, милички  :D