0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте,

Досега се интересувах какви изследвания се правят преди бременност, но след положителен кръвен тест на бета ЧХГ, вече се питам какви изследвания се правят на бременните - някой ако е по-наясно, може ли да ги изброи.
Благодаря предварително :-)
*
Re: Какви изследвания при евентуална бременност?
« Отговор #1 -: Юни 12, 2014, 21:05:05 pm »
Честито, kiti13!  :)
Погледни тук, добре е систематизирано: http://www.etilena.info/med/ag/u0119.html ,
но по преценка на лекаря може да бъдат включени допълнителни изследванията (или някаква терапия при нужда).  Желая ти лека и спокойна бременност!  :)

Re: Какви изследвания при евентуална бременност?
« Отговор #2 -: Юни 12, 2014, 22:04:07 pm »
Честито, kiti13!  :)
Погледни тук, добре е систематизирано: http://www.etilena.info/med/ag/u0119.html ,
но по преценка на лекаря може да бъдат включени допълнителни изследванията (или някаква терапия при нужда).  Желая ти лека и спокойна бременност!  :)
благодаря ти marsi  за инфото   :thankyousign: за  бъдеще ще е знаем .честито на kiti13  и аз ти желая лека бременност  preggo

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Какви изследвания при евентуална бременност?
« Отговор #3 -: Юни 13, 2014, 00:28:47 am »
в сайта на Зачатие има доста богата информация и по този въпрос. можете да ползвате функцията за търсене.

ето, например, подробна таблица по месеци, обобщена от д-р В.Даскалов.

http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=756:----sp-684144184&catid=173:---sp-906&Itemid=136&highlight=WyJcdTA0MzNcdTA0MzVcdTA0NDFcdTA0NDJcdTA0MzBcdTA0NDZcdTA0MzhcdTA0M2VcdTA0M2RcdTA0MzVcdTA0M2QiXQ==
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Какви изследвания при евентуална бременност?
« Отговор #4 -: Юни 17, 2014, 11:29:34 am »
Благодаря Ви за отговорите :-)!

Искам да попитам за следенето на бременността - може ли да не ходя по здравна каса, така или иначе добрите специалисти не преглежда по здравна каса. Чудя се едно, че ми е трудно да се спра на лекар в Пловдив, и второ - ако ходя по ЗК, и отделно на частно, и навсякъде ме гледат по 100 пъти на ултразвук, не съм убедена, че ще е много добре, макар че някои жени смятат, че колкото повече УЗ, толкова по-добре. Аз предпочитам да си избера 1 АГ специалист, но който знае как да гледа. Разбира се, от друга страна искам да си ползвам възможностите, които дава ЗК за изследвания и прочие, което пък сигурно от своя страна не може да мине без да ходя на АГ по ЗК... Или с една дума, пак ми трябва добър АГ по ЗК в Пловдив, който да не се свиди откъм направления за изследвания, ами да си ми дава, каквото ми се полага, обаче като му кажа, че не искам да ме гледа на ултразвук, да не ме гледа накриво... Малко ми е мътна цялата тази история...
*
Re: Какви изследвания при евентуална бременност?
« Отговор #5 -: Юни 17, 2014, 12:16:57 pm »
Аз ходех и на ЖК по ЗК и на друг предпочитан от мен специалист. Прегледите на УЗ не са проблем.
Но този лекар по ЗК изобщо не ме е гледал на УЗ, само пусна веднъж микробиология и два пъти кръвни изследвания за цялата бременност, а на прегледите- измерване обиколката на корема и кръвното (аз и не съм настоявала за повече  :)). Но ходех всеки месец, заради болничните. Болничен с продължение се заверява от ЛКК, затова трябва да е в поликлиника (там обикновено има такава лекарска комисия).

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Какви изследвания при евентуална бременност?
« Отговор #6 -: Юни 17, 2014, 12:23:23 pm »
Д-р Георги Тотев, 0887649931, приема в МЦ "Хипоталамус",  ул. "Константин Величков" № 2, тел. 0700 12 150, 032 626 150 и 0879 626 150, http://www.mchypo.com.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу