0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

стойности БЕТА ЧХГ
« -: Юни 11, 2014, 15:14:28 pm »
Здравейте,
някой моля ВИ с компетентен отговор.След 4 неуспешни инсеминации,последва инвитро.Трансфер на 27,05,2014, кръвен Бета ЧХГ на 06,06,2014 резултат 19,310 според док.( +) но с ниско БЧХ. Днес 11,06,14 уринарен ( - ),пуснах втори кръвен,утре чакам резултат.Според док.сигурно съм с химична и не мога да спра да плача цял ден.Защо се получава това,борим се със неизяснен стерилитет повече от 4 г.Щом инвитро не става в най-добрата болница Щерев,какво ми оставя да правя  :balk_145: :balk_145: :balk_145:
Re: стойности БЕТА ЧХГ
« Отговор #1 -: Юни 11, 2014, 15:23:26 pm »
Миличка, резултатът е по-нисък от повечето съобщени по форумите, но историята познава успешни бременности и с такива стойности. Нека да изчакаме резултата от втория кръвен - няма значение колко е стойността на тестовете, а дали се увеличава.

Стискам палци за по-голямо число  :bighug:
Re: стойности БЕТА ЧХГ
« Отговор #2 -: Юни 11, 2014, 16:10:03 pm »
Благодаря ти little_rabbit дай Боже да се е увеличил утре,просто док.не ми вдъхна никаква надежда.Благодаря че има сърдечни хора,като теб,който са съпричастни  :bighug:
*

    kremenka

  • **
  • 89
  • НЕ СПИРАЙ ДА СЕ НАДЯВАШ....
Re: стойности БЕТА ЧХГ
« Отговор #3 -: Юни 11, 2014, 16:24:29 pm »
Nadin 11  мила моя, не се тревожи...възможно е да се покачи след 48-72 часа. Аз също правих икси, на 28,05-трансфер. Вчера пуснах кръвен тест/макар датата ми за такъв да е 17.06,чак/,излезе 26,41Е. Ниско е ,но пък никоя от нас не знае кога е била имлантацията....Така че надежда винаги има.... не се тревожи,само спокойно...Аз от нерви си изгубих признаците на бременност,които имах до вчера...хахахахаха   Останаха ми само реването без причина и сутрешната БТ над 37.   Стискам палци за нас!!!!!! :wink:
Re: стойности БЕТА ЧХГ
« Отговор #4 -: Юни 11, 2014, 17:45:28 pm »
Благодаря ти kremenka, надявам се много на разящото ЧХГ, не съм изгубила надежда все още,просто и аз като теб си изплаках очите.Стискам палци и се моля и за двете ни. Утре ще споделя резултата.В коя болница си и при кой лекар п.с може и на лични да ми пишеш  :bighug:
*

    kremenka

  • **
  • 89
  • НЕ СПИРАЙ ДА СЕ НАДЯВАШ....
Re: стойности БЕТА ЧХГ
« Отговор #5 -: Юни 11, 2014, 18:12:42 pm »
няма да се предаваме...Аз съм при д-р Табакова в бургаския филиал.. Ти при кого си? Днес и пръст да ми покажеш избухвам в рев..Толкова да ми е тъжно,а няма причина ужжжаааассссс....
Re: стойности БЕТА ЧХГ
« Отговор #6 -: Юни 12, 2014, 18:34:17 pm »
Ето го резултатът 5,130 ЧХГ, надежда няма вече никаква,чакам си М и с нови сили продължавам напред  :balk_14
Моля ви,съфорумнички НЕ СЕ ПРЕДАВАЙТЕ,колккото и да ми е трудно да го кажа и колкото и безнадеждно да си милим че е  :balk_144:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: стойности БЕТА ЧХГ
« Отговор #7 -: Юни 13, 2014, 00:22:16 am »
Прегнил слагаха ли ти и ако да - на коя дата? възможно е тая ниска стойност на бета ЧХГ да е от Прегнила.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    kremenka

  • **
  • 89
  • НЕ СПИРАЙ ДА СЕ НАДЯВАШ....
Re: стойности БЕТА ЧХГ
« Отговор #8 -: Юни 13, 2014, 08:26:57 am »
Добро утро,момичета... Днес ми е 16 ден след трансфер,правих отново УТ ,който този път е отрицателен,въпреки Прегнила на 11.06. Докторът ми е назначил кръвен тест на 17.06.Аз не издържах и направих такъв на 10/в две клиники през 2 часа/.Единият резултат 26,41,другият 31,5. тогава и уринният показа+,въпреки Прегнила. сега не знам какво да мисля вече.. Луда станах osi_7
jam помагай...Гърдите вече не ме болят, имам БТ всяка сутрин 37,2, както и болки сутрин в кръста. Понякога усещам нещо като придърпване и изтръпване в яйчниците....
*

    sev0402

  • **
  • 102
  • Вярата в сбъдването на мечтите ни прави по силни!
Re: стойности БЕТА ЧХГ
« Отговор #9 -: Юни 13, 2014, 09:38:25 am »
Kremenka защо не си пуснеш ново ЧХГ,било то и за успокоение,а пък да се надяваме,че ще има един хубав много положителен резултат.Тая дата 17 и на мен ми се струва доста далечна.Сигурно ако съм на твое място ще ги пускам през два дни тея кръвни от вълнение.Стискам палци за една лека и безпроблемна бременност,мила.Не се отчайваи,Господ е добър,вярвай в това.
Не се отказвайте от мечтите си!
*

    kremenka

  • **
  • 89
  • НЕ СПИРАЙ ДА СЕ НАДЯВАШ....
Re: стойности БЕТА ЧХГ
« Отговор #10 -: Юни 13, 2014, 09:43:18 am »
sev0402  ще го пусна утре,че за днес направих още 1 УТ и той отрицателен... много отрицателни емоции събрах с тези тъпи тестове... побърках се от нерви,точно когато трябваше да съм най-спокойна...  само плача..поне болките  в кръста останаха,че те да са ми надеждата :D
*

    sev0402

  • **
  • 102
  • Вярата в сбъдването на мечтите ни прави по силни!
Re: стойности БЕТА ЧХГ
« Отговор #11 -: Юни 13, 2014, 09:54:24 am »
Да ти кажа честно изобщо не вярвам на тия уринарни тестове,те може и да не отчетът правилно,само скапват психиката на човека.Направи кръвен поне ще е сигурно и без това не е хубаво в момента да се зареждаш с негативни мисли.Успокой се,давай си кураж,вярвай и ще постигнеш желания резултат,ключът е в теб.
Не се отказвайте от мечтите си!
Re: стойности БЕТА ЧХГ
« Отговор #12 -: Юни 13, 2014, 11:00:52 am »
jam прегнил не са ми слагали,според док.имам химична бременност и изобщо да не се надявам,спрях утрогестана и дуфастона и си чакам М. Док.каза ,че ембрионите са спрели да се развиват и че въпреки ,че са избрали най-здравите,са се развивали малко по бавно моите ембриони до 5 ден.Някой знае ли нещо по въпроса за такива ембриони,къде да потърся за инфо.Изобщо не знам дали има смисъл от замразен ембриотрансфер,това е следващата стъпка.Напълно съм се отчаяла.
 п.с kremenka стискам палци нещата при теб да се развият положително мила.
*
Re: стойности БЕТА ЧХГ
« Отговор #13 -: Юни 13, 2014, 11:19:36 am »
Nadin 11, има много момичета успели след ЗЕТ, разгледай тази тема
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=41308.60
Освен това размразяването на емрионите е един вид тест за тяхното качество, така се получава по-добър подбор. Колко замразени имаш?

Re: стойности БЕТА ЧХГ
« Отговор #14 -: Юни 13, 2014, 11:50:04 am »
jam прегнил не са ми слагали,според док.имам химична бременност и изобщо да не се надявам,спрях утрогестана и дуфастона и си чакам М. Док.каза ,че ембрионите са спрели да се развиват и че въпреки ,че са избрали най-здравите,са се развивали малко по бавно моите ембриони до 5 ден.Някой знае ли нещо по въпроса за такива ембриони,къде да потърся за инфо.Изобщо не знам дали има смисъл от замразен ембриотрансфер,това е следващата стъпка.Напълно съм се отчаяла.
 п.с kremenka стискам палци нещата при теб да се развият положително мила.

Здравей, ние имахме такъв проблем с развитието на ембрионите. Водим се с мъжки фактор - лоша морфология. Правих два опита ИКСИ и няколко ЗЕТ. При първият и последвалите ЗЕТ връщахме ембрионите на 3-ти ден и хич не подозирахме, че спират или забавят развитие. Резултат естествено 0. При вторият решихме да изчакаме до 5-ти ден и така открихме проблема. Направиха ми  трансфер на 6-ти ден, като ембриона в развитието си отговаряше на 5-ти ден. Колкото да се отчете опита пред фонда и естествено пак резултат 0. Смених клиниката, направих няколко допълнителни изследвания и лечение, приложихме методите ИМСИ+МАКС и резултата вече е на лице. Успех!
Цялата мъдрост на човечеството се побира в две думи - търпение и надежда!
Re: стойности БЕТА ЧХГ
« Отговор #15 -: Юни 13, 2014, 15:04:18 pm »
Здравей marsi ,благодаря за линка.Имам 5 ембриона замразени, чувствам се мн.несигурна вече със всеки следващ опит мисля,че шансовете ми намаляват и само си хабя ембрионите ,нервите и парите,а психиката да не говорим какво се случва с нея,съвсем се изхабява.
Дали някой знае нещо повече за по- бавно развиващи се ембриони,има ли смисъл или шансовете са 0
 :ask:
*
Re: стойности БЕТА ЧХГ
« Отговор #16 -: Юни 13, 2014, 15:29:26 pm »
Nadin, не се отдавай на отчаяние.
Смисъл винаги има и надежда също.
При последния ми опит, който беше 6-ти трансфер за второ дете, аз също бях отписала всичко. Върнаха ми три ембриончета на 5-ти ден, от които само едно беше що-годе добро, но не и това, което трябваше да е. След трансфера се наревах на воля и започнах да кроя планове за следващия опит. На 10-тия ден от трансфера трябваше да пътувам в чужбина, затова се наложи да направя теста още на 8-мия ден. Резултата е в подписа ми  :D
Много късмет и кураж ти желая!
« Последна редакция: Юни 13, 2014, 15:31:22 pm от mgstra »


*
Re: стойности БЕТА ЧХГ
« Отговор #17 -: Юни 13, 2014, 19:26:14 pm »
Nadin 11, чудесно е, че имаш 5 замразени, надявам се, че ще има хубави ембриони от тях  :)!
Изобщо не може да се говори за нулеви шансове. Има момичета, които са споделяли за не много добри ембриони, които след това се развиват успешно. Някои от момичетата пишат сега в бременната тема, няма да давам примери, предполагам че ще се включат. Замразеният трансфер се прилага и то с много добра успеваемост.
На мен също ми предстои ЗЕТ и съм с много големи надежди. Но при мен в последните месеци лигавицата е тънка и провеждам терапия, когато достигне нужната дебелина и структура, по преценка на лекаря, ще направя трансфер.
Желая ти успех!  :)

*
Re: стойности БЕТА ЧХГ
« Отговор #18 -: Юни 13, 2014, 21:14:47 pm »
Nadin 11, при мен на първия ден след оплождането всичките 7 изглеждаха трагично. Докторката и ембриоложката казаха, че ще ги отглеждат, ама не бяха обнадеждени. В следващите дни 2 вървяха що-годе, другите по-бавно, но сякаш се нормализираха. На 5 ден всичките бяха бластоцисти много хубави :), единият даже взе да избързва и тръгна да се люпи 8O! Докторката каза, че те затова предпочитат при наличие на ембриони да чакат 5 ден, защото най-добре си проличава. Тук пишат и много момичета успели именно след "теста" на замразяването, т.ч. според мен не само че шанса ти не е нулев, но и сте на път да проверите и това нещо :) Стискам палци и успех!  :bighug:
*

    kremenka

  • **
  • 89
  • НЕ СПИРАЙ ДА СЕ НАДЯВАШ....
Re: стойности БЕТА ЧХГ
« Отговор #19 -: Юни 16, 2014, 14:41:44 pm »
Момичета,ЧХГ падна 20,60. Утре съм на преглед..До тук бях май.. :ask: даже не мога и да плача вече.. Сега мисля за донорска яйциклетка от къде да намеря :ask:... Това не е последен опит със сигурност..Успех на вас пожелавам...