0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Причини за висок пролактин
« -: Април 17, 2014, 17:46:14 pm »
Момичета днес направих контрола на пролактина по препоръка на гинеколожката ми,които при предишно изследване беше леко завишен 809.30 при референтни стойности127-637,и тогава тя ми каза,че е възможно да е на стресов фактор и затова изчакахме известно време и днес пуснах нови изследвания които са още по високи 1014.00!Моля ви кажете ми ако на някоя от вас се е случило какво следва от тук нататък ?Гинеколожката ми каза да взема направление за ендокринолог и той да ми направи ядрено магнитен резонанс досега не съм се сблъсквала с такъв проблем.
*

    Veselia

  • ***
  • 218
  • И все пак тя се върти!
Re: Причини за висок пролактин
« Отговор #1 -: Април 17, 2014, 18:05:45 pm »
Спази ли правилата преди да дадеш кръв?
Re: Причини за висок пролактин
« Отговор #2 -: Април 17, 2014, 18:07:16 pm »
Да всичко както мие казано на гладно рано сутринта!
Re: Причини за висок пролактин
« Отговор #3 -: Април 17, 2014, 18:08:04 pm »
Само тези двете не са достатъчни. Има и още. Ти какво от всичко спази?
Re: Причини за висок пролактин
« Отговор #4 -: Април 17, 2014, 18:10:00 pm »
Друго не ми е казано да спазвам.Какво има още което трябва да бъде спазено?
*

    Veselia

  • ***
  • 218
  • И все пак тя се върти!
Re: Причини за висок пролактин
« Отговор #5 -: Април 17, 2014, 18:21:16 pm »
- без полови контакти предната вечер
- без стимулация на гърдите
- без мазна храна предния ден
- да си се наспала добре (минимум 6 часа хубав сън)
- да си добре събудена (т.е. поне 2 часа след като си станала)
- без кафе
- препоръчват преди да ти вземат кръв да си поседяла или полежала 10-15 мин

Ако съм объркала или пропуснала нещо, моля допълнете!
Re: Причини за висок пролактин
« Отговор #6 -: Април 17, 2014, 18:22:57 pm »
Към това мога само да добавя без месо на вечеря предния ден.
Re: Причини за висок пролактин
« Отговор #7 -: Април 17, 2014, 18:27:31 pm »
Всичко това съм спазила без това да съм по седяла и полежала10-15 минути.отидах в лабораторията и те веднах ми взеха кръв не са ме чакали никакви 10-15минути
Някоя от вас попадала ли е в такава ситуация какво следва оттук нататък?
Отидах до личната и взех направление и за ендокринолог,но нали са почивни дни и ендокриноложката ми каза,че нямала свободни часове евентуално на 24.04 да отида да ми каже кога ще  има свободен час.Незнам какво следва от тук натам,досега не ми се е случвало
Re: Причини за висок пролактин
« Отговор #8 -: Април 17, 2014, 18:30:04 pm »
И това не е спазено снощи сготвихте пържолки и аз хапнах половин със салата.Оххх Незнам притесни ме този резултат доста се е завишил,а очаквах обратното да се е нормализирал отдавах го и аз на стреса защото имах доста стресови ситуации,но.........
Re: Причини за висок пролактин
« Отговор #9 -: Април 17, 2014, 18:49:00 pm »
Снощи сготвих
Извинявам се за грешката
Re: Причини за висок пролактин
« Отговор #10 -: Април 17, 2014, 20:16:12 pm »
А точно да поседнеш е много важно. Може би да повториш изследването, преди да се шашкаш. Ендокринолог също ще посетиш, за всеки случай.
Re: Причини за висок пролактин
« Отговор #11 -: Април 17, 2014, 20:21:26 pm »
Благодаря ти мила има ли значение на кои ден трябва да е за да го повторя?А може би напоследък ми се насъбраха много стресови ситуации и преживявания и затова се покачва дано да е от това.Благодаря ви момичета!
Re: Причини за висок пролактин
« Отговор #12 -: Април 18, 2014, 06:04:53 am »
Пролактинът не се влияе от деня на цикъла. По спомени, обаче, някъде препоръчват да се прави преди овулацията.
Re: Причини за висок пролактин
« Отговор #13 -: Април 18, 2014, 09:22:17 am »
Благодаря ти little _rabbit
*
Re: Причини за висок пролактин
« Отговор #14 -: Април 18, 2014, 10:30:48 am »

Някоя от вас попадала ли е в такава ситуация какво следва оттук нататък?


Angels,
пролактина е много променлив хормон. Както са ти писали и момичетата се влияе от много фактори ... а колко още от тях не са открити не се знае.

Аз съм ярък пример за това. Веднъж пролактин 800(Септ 2012), три пъти 500, 400, 300 - съответно(Септ 2013 - в три поредни дена). Веднъж пък беше около 200 (февр. 2013).
Сега на последното изследване пък 1000.

Тепърва ще повтарям изследването - но винаги имай едно на ум - ако можеш отиди на обед, при мен това се оказа разковничето.
Високите ми стойности са винаги сутрин в 8, когато пускам и другите полови хормони. Нормалните ми стойности винаги са към 11 часа ;)


Успех!
Re: Причини за висок пролактин
« Отговор #15 -: Април 18, 2014, 16:57:26 pm »
БлаГодаря ти мила,delusion22 мисля да го повторя изследването,но както ти казваш по обяд за да видя дали ще има разлика защото доста се притесних,но благодарение на вас сега съм малко по спокойна!delusion22 когато ти бяха високи изписаха ли ти лекарства?
*
Re: Причини за висок пролактин
« Отговор #16 -: Април 20, 2014, 19:14:38 pm »
БлаГодаря ти мила,delusion22 мисля да го повторя изследването,но както ти казваш по обяд за да видя дали ще има разлика защото доста се притесних,но благодарение на вас сега съм малко по спокойна!delusion22 когато ти бяха високи изписаха ли ти лекарства?

Angels,
не знам дали решението на лекарката беше правилно или не, но не, не ми изписа лекарства. Напротив, попаднах на много спокойна възрастна лекарка, която ми обясни че на единичен резултат не може да се вярва. Тя ми препоръча да направя изследване три последователни дни. Аз си избрах седмица, която имах възможност да отида в Понеделник, Вторник и Сряда - всеки ден в различен час - и резултатите говореха сами за себе си - всеки ден стойността беше все по-ниска (а всеки ден ходех час по-късно).

С тези резултати на лице, док беше категорична че няма нужда от лекарства. Но това беше при мен. Виж при теб как ще е вторият тест (правен в различен час) - дано да има разлика,

Успех :)
Re: Причини за висок пролактин
« Отговор #17 -: Април 20, 2014, 19:28:35 pm »
Благодаря ти мила за пожеланията дано и при мен да е така само чакам да започнат работните дни и отивам да повторя изследванията!