0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

фоликулярна киста
« -: Април 05, 2014, 17:41:15 pm »
здравейте след като ми закъсня цикъла с 2 седмици и 2 отрицателни теста отидах на лекар,който ми каза че имам киста на десния яйчник с големина 2,8 см.ни ми изписа никакви лекарства само след 10 дни да отида пак, тогава като ме гледа на ехографа каза че кистата е изчезнала но през това време не ми е идвал цикъла.притесняваме това че още не ми и дошло а са минали още 10 дена от прегледа.моля някой ако е имал същия проблем да сподели.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: фоликулярна киста
« Отговор #1 -: Април 05, 2014, 23:56:14 pm »
Здравей! Имала съм фоликулярни кисти, веднъж имах двуседмично закъснение също като теб. На прегледа се установи киста, пуснах някои изследвания, за да се изключат определен тип кисти. В крайна сметка предположиха че е фоликулярна, цикълът ми дойде няколко дни след прегледа, отидох отново и се оказа, че кистата е изчезнала, което потвърди диагнозата. Не съм пила лекарства.
Съветвам те да отидеш отново на преглед, за да видиш какво се случва и ако трябва да ти изпишат лекарства за предизвикване на цикъл или поне да пуснете изследвания. Може да смениш лекаря, ако те притеснява компетентността на сегашния или просто за второ мнение.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: фоликулярна киста
« Отговор #2 -: Април 06, 2014, 11:11:08 am »
благодаря пак ще отида на преглед тази седмица само ме притеснява това ,че не ми идва цикъла и незнам може ли през това време да съм имала овулация от другия яйчник и тъй като не се пазим да има бременост.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: фоликулярна киста
« Отговор #3 -: Април 06, 2014, 23:07:39 pm »
Не бих казала. Как ще стане тази овулация от другия яйчник? След като няма цикъл толкова време, откъде да дойде тази овулация? Не можах да разбера въпроса, мислиш, че може в един цикъл да си овулирала и от двата яйчника или се питаш дали след толкова голяма закъснение не е дошло време за следваща овулация, т.е. нов цикъл, но без менструално кървене? Ако си мислиш второто - отговорът е не. Цикълът започва с кървене - до овулацията е фоликулярна фаза, около овулация - овулационна фаза и след нея - лутеална, която продължава до следващото кървене, с което започва новия цикъл. Има си определени био-химични процеси, които протичат през цялото това време и когато една от тези фази е нарушена, значи има някакъв проблем, най-често - хормонален.
Изчакай си прегледа и настоявай за изследвания.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: фоликулярна киста
« Отговор #4 -: Април 07, 2014, 10:38:51 am »
Извинявам се,че ще използвам темата да попитам и аз - възможно ли е при наличие на овулация, установена с БТ, да има задържан фоликул? На мен цикъла ми е по-кратък, средно около 26-27 дни, този месец вече отивам към 30ти и нямам никакви симптоми да ми идва. Да не кажа,че изобщо нямам каквито и да е симптоми.
liliana_78 не се притеснявай - сигурно доста голям % жени минават през проблем "задържан фоликул",поне аз в нета доста такива истории прочетох. Аз лично също го минах - не е страшно, пиеш си хапчетата, слушаш лекаря и така. Успех


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: фоликулярна киста
« Отговор #5 -: Април 07, 2014, 15:46:28 pm »
Lilibell, овулация се установява на 100% с фоликулометрия. БТ е доста добър показател, но не дава гаранция. Не може хем да има овулация, хем задържан фоликул. Освен може би ако няма повече от един доминантен фоликул. Но дори да е така, щом единия се пукне и настъпи овулация, не би следвало ако другия не се пукне да няма цикъл, освен ако няма бременност :D Отиди на преглед, пък дано да има радостна новина.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: фоликулярна киста
« Отговор #6 -: Април 07, 2014, 15:55:56 pm »
sixsens благодаря  :) Аз не съм много обнадеждена с моя АМХ, но утре ще взема един тест за всеки случай. Просто исках психически да се подготвя. Нещо ми е странно този месец и започнах да се чудя може ли хем овулация,хем задържан фоликул. Айде дано се похваля, най-вече ми се иска да оборим медицината с този АМХ, още не мога да го приема


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: фоликулярна киста
« Отговор #7 -: Април 07, 2014, 17:06:49 pm »
Стискам палци!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!