0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Термометър за бебе - какъв?
« -: Март 17, 2014, 09:19:36 am »
Здравейте мами,

Искам да ви питам какъв термометър ползвате за измерване на температурата на вашите деца и най-вече бебета.
Свекър ми и свекърва ми са се засилили да ни купуват дигитален на Чико
http://www.onlinetrading.bg/product/termometr-chicco-easy-touch-4757.html
http://www.onlinetrading.bg/product/termometr-chicco-easy-touch-475710.html

Като чета обаче по форумите, дигиталните термометри са много оплюти. А и аз имам един дето не мери вярно. Струва ми се излишно и да се дават толкова пари.
Една акушерка беше казала на една лекция да си купим спиртен термометър.

Благодаря ви предварително  :P

*
Re: Термометър за бебе - какъв?
« Отговор #1 -: Март 17, 2014, 09:27:15 am »
Смайлче, аз меря с дигитален, провeрявала съм го доста пъти със спиртен, мери вярно. Ето този е: http://shopping.bg/img/products/products_135271_149399425MT-1931.jpg
От няколко места съм чувала за точен, дигитален за ухо на Braun. Даже една приятелка, която е бременна в момента ще си поръча такъв от Amazon. Мишанта ползва такъв, ще я помоля да пише в темата, за да обясни по-подробно. Иначе е такъв:
http://www.amazon.co.uk/Braun-ThermoScan-IRT4520-Ear-Thermometer/dp/B0001D0LMS

*

    Crystal

Re: Термометър за бебе - какъв?
« Отговор #2 -: Март 17, 2014, 09:47:18 am »
Смайлс, трудно ще премериш температурата на бебе със спиртен. На бебетата обикновено се мери температура в дупето, а спиртния е стъклен и има опасност да се счупи. Дигиталния, който е посочила Ники мери сравнително вярно, аз ползвам дигитален на омрон,  който дава разлика само от 2-3 десети, което си е добре. Аз се интересувах от термометрите за уши, там се сменят накрайниците и май излиза доста скъпо на всяко мерене да слагаш нов накрайник за ухо. Иначе няма да мери вярно, доколкото знам. А и не знам по принцип колко вярно мерят термометрите за уши, дано се включи някой, който ги е ползвал. Бих си купила и този на чико, който мери от разстояние, стига да е точен. Малката ни щерка, която е на година вече не търпи да и се мери температура, каката и тя реве като и я меря под мишницата, та ще е голямо улеснение.
*
Re: Термометър за бебе - какъв?
« Отговор #3 -: Март 17, 2014, 10:15:35 am »
Аз имам този на Браун за ухо и за мен е незаменима вещ. Мери за 2-3 секунди. За всеки случай меря и в двете уши. Не сменям всеки път накрайника (особено като го ползвам за същото дете или ако е болно и меря често).
За Chicco нямам наблюдения.

*
Re: Термометър за бебе - какъв?
« Отговор #4 -: Март 17, 2014, 10:26:47 am »
И ние мерим температурата с този термометър на Braun, който е показала Ники. И нашият е точен и бърз и съм много доволна от него. Също така си имам и един обикновен дигитал също на Braun за всеки случай и дори съм ги сравнявала и двата какво показват, и двата са давали еднакви стойности.


Re: Термометър за бебе - какъв?
« Отговор #5 -: Март 17, 2014, 12:38:09 pm »
А безопасно ли е да се бърка с термометъра в ухото на малко бебе?
Съжалявам за глупавия въпрос, но на една лекция ни казаха, че клечките за уши трябва да се ползват чак като бебето стане на 6 месеца, защото са му чувствителни ушите. Та правя аналогии.
*
Re: Термометър за бебе - какъв?
« Отговор #6 -: Март 17, 2014, 13:25:56 pm »
Безопасно е. Ти така или иначе не можеш да бръкнеш много навътре, а само в самото начало на ушлето. Ако имаш възможност да го видиш на живо някъде, ще добиеш представа за какво става дума. А клечките за уши са си опасни, защото основата им е доста по-тънка. Глупави въпроси няма, никой не се е родил научен докато не се сблъска с конкретната ситуация.  :wink:


Re: Термометър за бебе - какъв?
« Отговор #7 -: Април 04, 2014, 20:22:26 pm »
а имате ли наблюдения за този модел
http://apteka.framar.bg/30018682/%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B5%D0%BD-%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D1%82%D1%8A%D1%80-%D0%B7%D0%B0-%D1%87%D0%B5%D0%BB%D0%BE-quiko

от доста време се чудя дали да не си взема такъв, но не знам дали измерва точно , иначе до сега съм сменила три електронни, единият от които е на същата марка но по-обикновен, и всеки път става все по-трудно измерването в подмишницата, защото ,за да измери точно трябва да го държа поне 3 мин. , а за едно изпъващо се , болно и много шаващо дете, това време си е вечност, а след последното вдигане на  Т се зарекох, че е крайно време да си взема бързо измерващ термометър, но искам и да е точен. А от тези за ухото ме разколебаха приятели, които твърдят ,че показанията не са съвсем коректни, но техният не е на браун, а някакъв друг беше
Re: Термометър за бебе - какъв?
« Отговор #8 -: Април 07, 2014, 13:15:22 pm »
Когато се роди Явор, купихме безконтактен термометър. Немски е и ми го препоръчаха много в аптеката. Направо се родих с този термометър. Мери прекрасно, от разстояние, за секунди. Като си спомня при Мия какъв кошмар беше да й се премери температура, настръхвам. С този е направо приказка. ще погледна марката, за да я напиша. Струваше 58 лв. и си заслужава всеки лев, вложен в него.
<br />[link=http:
Re: Термометър за бебе - какъв?
« Отговор #9 -: Септември 12, 2014, 10:23:25 am »
Да се похваля, че се сдобих с терометъра на Браун.
Моделът е IRT 4520. Има подобрения спрямо предишния (IRT 4020) - ако не е поставен правилно в ухото дава сигнализация. Има памет за последните 8 измервания.
*
Re: Термометър за бебе - какъв?
« Отговор #10 -: Септември 12, 2014, 10:29:15 am »
Аз също съм се навила за такъв термометър :)
Иначе в болницата мерят с обикновен на омрон електронен - абсолютно същия имам вкъщи в момента. Някой може ли да ме образова с обикновен как се мери температурата на бебето? 8O
Re: Термометър за бебе - какъв?
« Отговор #11 -: Септември 12, 2014, 12:30:54 pm »
Моусит,както и при възрастните слагаш го в подмишницата на бебо и държиш ръчичката докато се измери..аз със Вера така процедирах,че и с живачен термометър,защото са най-точни...винаги имаше разлика с електронния и сега не смятам да купувам друг термометър може и в дупето да му измериш температурата,но там е с един градуспо-ниска,а в устата мисля,че бе с половин градус по-ниска,но не си спомням да не пиша глупости сега  :lol: не съм имала проблем да си я гушна и да си я измеря подмишницата колкото и малка да е била...
Re: Термометър за бебе - какъв?
« Отговор #12 -: Септември 12, 2014, 12:52:09 pm »
Алекс, по-висока е температурата и в устата и в дупето.

В книжката на термометъра са дадени следните диапазони на нормална температура според начина на измерване:

Под ръката (аксиларно) - 34.7 - 37.3 градуса С
В устата (орално) - 35.5 - 37.5 градуса С
В дупето (ректално) - 36.6 - 38.0  градуса С
В ухото (с термоскана на Браун) - 35.8 - 38.0 градуса С