0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте, мами,
Аз съм една от Вас и доста дълго време се информирах от форумите тук как да успея да забременея, а после и какво да правя, докато отглеждам дъщеря ми.
В момента се изявявам на журналистическото поприще и правя своите първи стъпки в отразяване на наболели теми (студентка съм в магистърска програма "Журналистика, продуцентство и финанси"). Искам да направя репортаж за това какви са последствията от неправилната употреба на Фраксипарин по време на бременност и какви рискове има за майките употребяващи този продукт. (Ясно е, че неговата употреба в определени случаи не може да бъде избегната, но ако не бъде спрян навреме или не бъдат правилно разчетени кръвните резултати преди секцио може да доведе до кръвоизлив и ..............)
Прекалено много станаха случаите, в които майки губят живота си, поради лекарски грешки и недомислия, затова смятам, че този проблем трябва да бъде коментиран и разясняван. Затова Ви моля, ако сред Вас  или Вашите познати мами има случаи, които при раждане след употребата на Фраксипарин са имали инциденти, застрашаващи живота им или този на децата им да се свържат с мен (mail:mechta25@abv.bg; facebook: Silwij HRistowa). Предварително благодаря.
П.С.Идеята на репортажа е да информира и предпази бъдещите майки и няма за цел да прави някаква сензация. Бих искала да покажа чрез него как една добра практика, която подпомага появата на нов живот, ако се комбинира с грешен резултат от лабораторни изследвания и недооценка на риска може сериозно да застраши живота на майката, а и на детето, в някои случаи.
*
Silwi25, ако търсиш жени, които да се оплачат от лекарска грешка, точно сензация ще направиш с репортажа си. Този форум е видял не един и два репортажа, направени с този метод.

На първо място двете ти презумпции не ми изглеждат свързани: че ако не се прилага правилно тази терапия, има големи рискове (това се подразбира за всяко лекарствто) и че много майки умират поради лекарски грешки и недомислия.

Ти имаш ли някаква информация, която да подсказва, че лекарите в България използват прекалено често и неправилно фраксипарин? Имаш ли обективни данни от конкретни болинци и клиники по репродуктивно здраве, които да подксазват проблем и разлики с международните практики, или поне разлики с препоръчаните според етикета на лекарството приложения?

Ако не разполагаш с такива факти за съществуващ проблем, значи просто търсиш нова тема, която друг "журналист" още не е зачекнал. Но това не е основание да сложиш пред камера 3-4 недоволни пациентки и да обявиш тревожна тенденция и да призоваваш за промяна в лекарската практика. Това би било фабрикация на проблем.

Много искрено те съветвам да подходиш към избора на проблем за репортажа си отговорно и професионално. Има логични и обективни методи да се установи проблем и да се търсят причините му. Можеш да получиш насоки за истински наболели проблеми от лекари, които работят за образоване на пациента и разрешаване на проблеми в здравната система, като например д-р Мели Даскалова.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Ти имаш ли някаква информация, която да подсказва, че лекарите в България използват прекалено често и неправилно фраксипарин? Имаш ли обективни данни от конкретни болинци и клиники по репродуктивно здраве, които да подксазват проблем и разлики с международните практики, или поне разлики с препоръчаните според етикета на лекарството приложения?

Ако не разполагаш с такива факти за съществуващ проблем, значи просто търсиш нова тема, която друг "журналист" още не е зачекнал. Но това не е основание да сложиш пред камера 3-4 недоволни пациентки и да обявиш тревожна тенденция и да призоваваш за промяна в лекарската практика. Това би било фабрикация на проблем.

точно моите мисли...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Здравейте,
Обърнах се към Мели, преди дори да постна каквото и да било тук. Естествено първо ще направя проучване, защото се оказа, че би следвало да има такава статистика при главния консултант по акушерство и гинекология. Идеята ми никога не е била да си слагам хора ей така пред камера, за да запълвам време и пространство. Но както и да е. След като започнах да проучвам задълбочено излязоха доста неща, които наистина ще трябва да се разровят сериозно.
Не съм тръгнала на лов за вещици. Това с линча и голото търсене на слава не ме интересува. Не харесвам типа правене на новини, при които единствената цел на журналистите е да употребят хората насреща им. Целта ми е съвсем различна.
Влязох тук във форума с идеята, че тук има четящи и запознати с темите жени, които наистина разбират за какво става на въпрос. Няма смисъл да провеждам разговор с жена, която знае, че трябва да си бие нещо, ама не е наясно нито защо, нито какво. Исках просто интелигентни хора, които да бъдат полезни на останалите. Това е.
« Последна редакция: Март 11, 2014, 07:20:10 am от Silwi25 »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Silwi25, привет!

Все пак, какво те накара да тръгнеш да правиш репортаж именно в тая посока? Чувала ли си за нещастни случаи поради предозиране на лечение с Фраксипарин? Аз не съм чувала и ми беше странно.
Макар че самата аз съм била на лечение с Фраксипарин през цялата си бременност и поради спешното ми секцио бях с него почти до самата операция.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!