0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Въпроси за морфологията?
« -: Февруари 26, 2014, 16:15:58 pm »
Здравейте, искам да чуя още мнения за тази прословута морфология, защото съвсем се обърках. Преди 4 години последно правихме SDI тест и излезе висок оплодителен потенциал.
Сега след няколко спонтанни аборта пак пуснахме такъв и спермограма по Крюгер, която излезе само 3% нормални, /но TZI 1.35 при норма под 1,6 /това не значи ли ще сме в норма според този математически индекс.
 SDI 19% , при норма под 15 /т.е. добър оплодителен потенциал
Докторът каза, че този SDI изобщо не бил хубав!
Според него може би заради това ми били абортите, но от друга страна в спермограмата пише че 96% от сперматозоидите, които не са нормални били с малка акрозомна област. Това доколкото се информирах има отношение за прекрепянето им и оплождането. не би ли следвало при тези дефекти на не се стига до спонтанно забременяване, а не да водят до аборти?
Ще се радвам да се включи някой с повече информация и подобни проблеми!!
*
Re: Въпроси за морфологията?
« Отговор #1 -: Март 07, 2014, 13:56:43 pm »
Извинявам се, че не по темата, но правихте ли кариотип на двамата?
Re: Въпроси за морфологията?
« Отговор #2 -: Март 09, 2014, 11:06:23 am »
не....никой никога не ми е споменавал..даже не знам какво представлява
Re: Въпроси за морфологията?
« Отговор #3 -: Март 10, 2014, 08:44:08 am »
да, iliana01 аз също мисля че трябва кариотип да си направи поне твоята половинка. При нас  има подобен проблем направихме и кариотип и SPATA16. Чрез тях ще се видят дали има нарушение в хромозомите (X,Y) и дали генетично ще се предаде нещо на плода. Успех
Re: Въпроси за морфологията?
« Отговор #4 -: Март 13, 2014, 15:11:56 pm »
аааа мисля, че правих такова..генетични пуснах цял панел с няколко различни неща..платих близо лв., отделно пуснах всички видове имунологични и за инфекции..от генетичните излезе само намалено усвояване на фолиева, а от имунологичните нк клетки завишени, и най-вероятно това е причината за абортите