0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Търсим Гинипрал
« -: Февруари 21, 2014, 19:26:45 pm »
Здравейте,
Моя приятелка е в болница за задържане на бебето в 7 месец е и й изписаха Гинипрал на таблетки. За съжаление не можем да го намерим никъде в аптечната мрежа, предлагат се само ампулите, но не и хапчетата. Ако имате информация от къде можем да го закупим ще Ви бъда много благодарна.

*
Re: Търсим Гинипрал
« Отговор #1 -: Февруари 21, 2014, 20:43:39 pm »
Гинипрал на таблетки е изтеглен от аптечната мрежа в целия Европейски съюз:
http://www.credoweb.bg/Izteglyat-ot-aptekite-lekarstvo-protiv-spontanni-aborti-ginipral-article20186.html
http://www.credoweb.bg/images/HealthArticle/Gynipral_att_HealthArticle_20186_131125105819.pdf

Препаратът продължава да се прилага под формата на инжекции, но за кратък период от време. Причината е сериозен риск от сърдечносъдови усложнения и белодбробен оток.
Re: Търсим Гинипрал
« Отговор #2 -: Февруари 25, 2014, 10:13:53 am »
разбрахме че са го спряли, но няма друг заместител затова моля ако някой има информация от къде можем да го намерим да пише

*

    Crystal

Re: Търсим Гинипрал
« Отговор #3 -: Февруари 25, 2014, 10:24:49 am »
Имам една опаковка Гинипрал със срок на годност 10 2013. Ако ще ви свърши работа, я подарявам. Бях си го купила за всеки случай при първата ми бременност, но, слава Богу, не се наложи да го пия.
Re: Търсим Гинипрал
« Отговор #4 -: Февруари 26, 2014, 10:53:10 am »
zdr ot kade si ako moje da se  svarjem i da se razberem za xapchetataaz sam ot dobich i sam v 6 mesec i trqbva da gi piq do devetiq
*

    Crystal

Re: Търсим Гинипрал
« Отговор #5 -: Февруари 26, 2014, 10:55:51 am »
qnka nikolova, вече изпратих опаковката, която имах на жената, писала преди теб. Тя за 3 месеца нямаше да ти стигне така или иначе, а е малко вероятно да намериш друга. Съжалявам.
*
Re: Търсим Гинипрал
« Отговор #6 -: Февруари 26, 2014, 11:02:36 am »
Искрено се надявам и двете страни - предлагащата и ползващата да осъзнават отговорността да се приемат лекарства с изтекъл срок на годност!
Съжалявам, че видях поста късно - щях да го изтрия.
*

    Crystal

Re: Търсим Гинипрал
« Отговор #7 -: Февруари 26, 2014, 11:48:52 am »
Елфи, моят съпруг е лекар. Жената също се е консултирала със своя лекар. И двамата са учили повече от теб.
*
Re: Търсим Гинипрал
« Отговор #8 -: Февруари 26, 2014, 12:01:33 pm »
Кристал, радвам се, че се почувства извисена с личната нападка. Обичам да доставям удоволствие на хората.

Като оставим настрана какво съм учила и колко, аз съм модератор в специализиран форум, в който се следи строго за спазване на правилата. Да се пие лекарство с изтекъл срок на годност е рисковано, затова е и нормативно регулирано. Да се предлага във форума на Зачатие нещо извън правилата, също е регулирано - забранено е. Това е положението.
Re: Търсим Гинипрал
« Отговор #9 -: Март 31, 2014, 23:51:46 pm »
Гинипрал можете да намерите в Украйна. Но пътят до тук е труден.Аз в момента го пия и си закупих от позната опаковката по 25 лева. Ако можете да намерите връзки в Украйна там е мястото.

Re: Търсим Гинипрал
« Отговор #10 -: Април 02, 2014, 14:04:32 pm »
Благодаря за информацията но родих на 27.02,  и славабогу за сега всичко е наред в петък ще изпишат бебка.

Re: Търсим Гинипрал
« Отговор #11 -: Април 02, 2014, 22:44:16 pm »
Честита рожба , бъдете здрави и много щастливи!

*
Re: Търсим Гинипрал
« Отговор #12 -: Април 02, 2014, 22:56:45 pm »
Искам да допълня нещо важно към коментара на Елфи.

Погрешно и опасно е пациенти да търсят да си набавят лекарство, което е забранено за употреба от европейската агенция, която следи за безопасността и ефикасността на лекарствата.
Лекарите да не са в крак с информацията е тревожно и отделен проблем.
Но това пациентите да прилагат партизански методи, за да си набавят лекарството на всяка цена, и по всякакъв начин, не е решение, а много опасна практика.

Този препарат го има и се прилага, но под ДРУГА ФОРМА, както вече писах по-рано.
Това лекарство не е безобидно и хапчетата не се пият като аспирина. Инжектира се и ефектът върху състоянието на бременната жена, дозата и продължителността на терапията трябва да се следят от наблюдаващия лекар.