0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Измиване и дезинфекция на пералня
« Отговор #20 -: Февруари 20, 2014, 22:00:14 pm »
Да се налее от препарата за тоалетната не е чак толкова фатално, защото Доместос примерно си е като белина(дори мисля съм виждала указания за пране на него).
Никога не съм дезинфекцирала пералнята. Дрехите на детето пера като Стефи ама май ще кача и аз градусите на 60, че някой лекета не излизат.
Като бебе перях с Персил сензитив, Сано(но е много араматен) Пурлан, пробвала съм и Тео бебе, без омекотител. Сега пера като нашите с ОМО.
Чух добри отзиви за тия препарати за пералня в ДМ и даже се навих да пробвам, но за сега до там :)
Re: Измиване и дезинфекция на пералня
« Отговор #21 -: Февруари 21, 2014, 05:51:21 am »
Да се налее от препарата за тоалетната не е чак толкова фатално, защото Доместос примерно си е като белина(дори мисля съм виждала указания за пране на него).

Напротив, фатално е, но за пералнята. Белината разяжда металните повърхности. Разбира се, зависи от концентрацията, но аз не бих рискувала. Има и дезинфектанти на друга основа, различна от белината. И аз се навих да си купя от ДМ.
Re: Измиване и дезинфекция на пералня
« Отговор #22 -: Февруари 21, 2014, 07:33:48 am »
Препаратът, с който се опитах да измия пералнята несполучливо е на израелската фирма, която прави и праха за бебешко пране Сано, който сте споменали (за съжаление вече изхвърлих опаковката и не знам дали и той се казваше така). Шишето е сиво на цвят.
Като ходите до ДМ, търсете друга марка (той се предлага там), препоръчвам.
Последно ще пробвам с малко Доместос (нали е еднократно, дано не пострада пералнята).
*
Re: Измиване и дезинфекция на пералня
« Отговор #23 -: Февруари 21, 2014, 09:10:46 am »
От раждането до момента използвам Сано Максима, доволна  :D
 Аз преди да родя не се бях сетила за дезинфекция. Също живея в София водата ни е същата. Пуснах пералнята на 90 градуса с прах за бяло пране и това беше  :D
Преди време някой се беше вторачил да купува отделна пералня за детето, от тези малките  :wink:

*
Re: Измиване и дезинфекция на пералня
« Отговор #24 -: Февруари 21, 2014, 10:22:04 am »
Ей, страшни сте, Сано максима беше праха, старост не радост, к'во да се прави.
Не е ароматизиран, слага се малко прах и аз бях доволна. от една година им пера дрехите с нашия прах, но ползвам персил за цветно, ариел за бяло и перуол за черно.
Омекотители никога не съм ползвала нито за тях нито за нас.
« Последна редакция: Февруари 21, 2014, 16:53:22 pm от StefiZ »
*
Re: Измиване и дезинфекция на пералня
« Отговор #25 -: Февруари 21, 2014, 16:37:45 pm »
Аз се включвам не толкова за дезинфекция на пералнята, а по въпроса за прах за пране за новородено бебче. Ние търсейки, случайно попаднахме на вносителите на NUK за българия - офисът/магазинът им е в ж.к. Красна поляна. Та там продават и Персил Сенситив, но го внасят от Германия. Има разлика в цената, определено, но и в качеството също. До годинката карахме само с него. После полека-лека с българските бебешки прахове.
*
Re: Измиване и дезинфекция на пералня
« Отговор #26 -: Февруари 21, 2014, 19:08:12 pm »
И аз вече за препаратите  :). От много време пера с перилни препарати "паралелен внос". Еми разликата в резултатите е значителна. От перилните препарати "официален внос" единствено Персил пере добре. Пера изключително мръсни работни дрехи на мъжа ми и изводите ми са от тяхното изпиране.
     
Re: Измиване и дезинфекция на пералня
« Отговор #27 -: Февруари 21, 2014, 19:45:12 pm »
И аз вече за препаратите  :). От много време пера с перилни препарати "паралелен внос".

Дани, какво е паралелен внос?
*
Re: Измиване и дезинфекция на пералня
« Отговор #28 -: Февруари 21, 2014, 20:11:26 pm »
Зайо, това са перилни препарати, които не са произведени за българския пазар. Внасят се в България от Гърция, Италия, Германия и т.н. Обикновено се продават в малки магазинчета, но има и вериги / една поне знам /. Има ги и онлайн.
     
Re: Измиване и дезинфекция на пералня
« Отговор #29 -: Февруари 21, 2014, 20:23:24 pm »
Дани, моля те, напиши веригата. Отдавна си мисля да купувам перилни препарати от Гърция (поне е наблизо), но все не ми стигаше времето за това.
В малки магазинчета поне в София не съм чувала да има :(
*
Re: Измиване и дезинфекция на пералня
« Отговор #30 -: Февруари 21, 2014, 20:53:09 pm »
И аз вече за препаратите  :). От много време пера с перилни препарати "паралелен внос". Еми разликата в резултатите е значителна. От перилните препарати "официален внос" единствено Персил пере добре. Пера изключително мръсни работни дрехи на мъжа ми и изводите ми са от тяхното изпиране.

Аз не съм доволна от това което съм пробвала. Или имаме повече лекета или не са по-различни. Много мразя да третирам лекета предварително, ми то има блузи с по 10. Пък като се сетя, че и едни боти от набук скапа с машинно. масло.
little_rabbit, не съм знаела за белината, не съм и наливала май.
« Последна редакция: Февруари 21, 2014, 20:55:14 pm от м-и »
*
Re: Измиване и дезинфекция на пералня
« Отговор #31 -: Февруари 21, 2014, 21:00:32 pm »
Зайко, има и на Красно Село такъв магазин - в локалното посока овча купел, първата кооперация, до райфайзен банк. Купува препарати и козметика от Гърция основно, рядко Белгия и Италия, ми различни са...

За пералнята и аз пускам празна машината на висока температура с прах. Чекмеджето в миялната. Мъжа чисти филтъра, но идея нямам как и какво.
« Последна редакция: Февруари 21, 2014, 21:02:33 pm от midge »
*
Re: Измиване и дезинфекция на пералня
« Отговор #32 -: Февруари 21, 2014, 21:59:19 pm »
Зайко, Борн е веригата, това е сайта им http://bornbg.com/. Аз избягвам препаратите от Гърция, предпочитам тези от Германия или Италия. От няколко месеца пера с гел Dash, от Италия, който е тамошния вариант на Ариел. Еми разликата е очеизвадна  :lol:
м-и, то машинното масло без обезмаслител предварително няма как да се изпере. Аз пера дрехи, които са омазани/буквално/ със сурови въглища, фин въглищен прах или варовик, много често и с масло или грес. Първо минават груба обработка в банята, после влизат в пералнята. И повечето перилни препарати не се справят добре.
     
*
Re: Измиване и дезинфекция на пералня
« Отговор #33 -: Февруари 21, 2014, 22:07:13 pm »
А кои бяха по-хубавите препарати - био или нон-био?


*
Re: Измиване и дезинфекция на пералня
« Отговор #34 -: Февруари 22, 2014, 10:08:03 am »

м-и, то машинното масло без обезмаслител предварително няма как да се изпере. Аз пера дрехи, които са омазани/буквално/ със сурови въглища, фин въглищен прах или варовик, много често и с масло или грес. Първо минават груба обработка в банята, после влизат в пералнята. И повечето перилни препарати не се справят добре.
Да, това за маслото ми е ясно(от обувките пробвах да го изпера на ръка, но не се получи, след още 1-2 опита ще ги потъмня със спрей, да не ми вадят очите толкова), но и хранителните петна не излизат, често и нямам идея ок какво са.
*
Re: Измиване и дезинфекция на пералня
« Отговор #35 -: Февруари 22, 2014, 12:55:08 pm »
момичета,
изчетох темата почти на един дъх :)

и съответно имам въпрос - а  къде във варна има такива препарати, или се поръчват от интернет?

 :oops: :oops: ако трябва да съм честна никога не съм правила профилактика на пералната  :oops: :oops:  ... все я чакам да се счупи и да купя нова ... 
Re: Измиване и дезинфекция на пералня
« Отговор #36 -: Февруари 27, 2014, 11:36:34 am »
Такаааа .....
Смятам, че дезинфекцирах пералнята - то не бяха препарати, то не бяха програми на 95 градуса.
Не мисля обаче, че успях да я измия.
Още си има отлагания, които не мога да стигна с парцал и да почистя (най-вече от външната страна на барабана).

Сега обаче имам други терзания - щипките за пране и простора как да дезинфекцирам.
1. Ако изваря щипките - ще се стопят ли  :lol: Моите са на две години. Не стоят на терасата, само когато има пране разбира се. Но вероятно не са много чисти.
2. Вие едни й същи щипки ли ползвате за бебето и за вас?
3. Простирате ли прането на бебето отвън на терсата или не? Аз нямам сушилня и другият ми вариант е да ги простра в стаята.
4. Ако простирате навън, просторът с нещо специално ли го бършете?

Благодаря ви  :bighug:
*
Re: Измиване и дезинфекция на пералня
« Отговор #37 -: Февруари 27, 2014, 11:42:25 am »
Момиче, бебетата не са толкова крехки колкото изглеждат. Още повече, ако гладиш дрехите на малкото, всичките останали упражнения са безсмислени. АЗ първия път гладих повече, втория - почти не. Сещам се как една съфорумка се беше засилила да купува отделна пералня за бебето си, но се спря. И младежът е вече на три години.  :) Ако сушиш дрехите в сушилнята, няма нужда и да ги гладиш.

Re: Измиване и дезинфекция на пералня
« Отговор #38 -: Февруари 27, 2014, 11:55:26 am »
И аз си помислих, че прекалявам.....
Но всичко идва оттам, че преди мъжът ми беше направил инфекция. Докторът беше казал, че е от прането вероятно. Беше дал инструкции как да перем. Оттогава не ползвам омекотител, винаги изплаквам прането два пъти. И по тази линия си мисля - какво ли ще е тогава за новороденото, на което организмът още няма защитни реакции. Терасата ни събира много прах. Ако не съм бърсала простора една седмица, става много мръсен.
*
Re: Измиване и дезинфекция на пералня
« Отговор #39 -: Февруари 27, 2014, 12:04:37 pm »
Каква инфекция, ако не е тайна? Доколкото съм чела, дрехите трябвало да се перат на мин. 50 градуса и не на кратките програми. Ама чак пък инфекция от прането ...