0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Безвкусен диабет
« -: Февруари 10, 2014, 16:14:40 pm »
Днес ходих на ЖК и от там се усъмниха ,че може да имам безвкусен диабет.Понеже доста често ходя до тоалетна и през ноща 3 или 4 пъти ставам и пия над 3 или 4 л вода .От там ме пратиха на ендокринолог ,които ми назначи 3 сутрини да ми изследват урината и да си записвам колко пия и колко ходя до тоалетната .Искам да попитам през бременността дали някоя мама е развивала безвкусен диабет ,понеже се притеснявам за бебчето ми :( ?За да ми даде малко информация !
В петък ще ходя пак на преглед с готовите изследвания и тогава се надявам нещата да се разяснят ,но ми се иска предварително да знам има ли някаква опасност за бебчето ми ,ако наистина имам такъв диабет!
Благодаря ви предварително !
*
Re: Безвкусен диабет
« Отговор #1 -: Февруари 13, 2014, 14:21:48 pm »
Titanka, с известно закъснение забелязвам темата и бързам да се включа, защото си мисля, че излишно са те притеснили. При бременност е възможно да се прояви, нарича се   
Гестационен безвкусен диабет: http://www.puls.bg/illnes/issue_446/part_2.html и не носи риск за плода. Разбира се, ти ще си направиш нужните изследвания, но щом показателите на бебето, твоите кръвни и уринни изследвания, и количество околоплодна течност са в норма, няма място за притеснения.
Преди години бях изследвана за Инсипиден (безвкусен) диабет, заради полиурия и изпиване на големи количества вода за 24ч. и в крайна сметка се установи, че съм си напълно здрава.

Желая ти лека и спокойна бременност!
« Последна редакция: Февруари 13, 2014, 14:32:15 pm от marsi »

Re: Безвкусен диабет
« Отговор #2 -: Февруари 13, 2014, 18:18:25 pm »
Marsi благодаря ти ,засега всички изследвания на кръвта и урината са ми добри !Особено отн.тегло ,но утре ще ги покажа и на ендокриноложката !Да си каже думата.
*
Re: Безвкусен диабет
« Отговор #3 -: Февруари 13, 2014, 19:29:35 pm »
Titanka, много се радвам за резултатите от изследванията!
Сигурна съм, че всичко ще е наред  :D!
« Последна редакция: Февруари 13, 2014, 19:31:33 pm от marsi »

*
Re: Безвкусен диабет
« Отговор #4 -: Февруари 13, 2014, 20:10:40 pm »
Стандартното изследване за гестационене диабет е трикратно обременяване с глюкоза на гладно в продължение на три часа и кръвни изследвания на глюкоза и инсулин. Това в Щатите е рутинно изследване на всички бременни при всяка бременност.

Ако са над приетата норма, се започва диета и следене отблизо няколко седмици. Ако и диетата не подейства, се минава на лекарства.

Не се плаши, но и не подценявай риска от гестационен диабет. Направи нужните изследвания и слушай лекарите.
Re: Безвкусен диабет
« Отговор #5 -: Февруари 13, 2014, 20:20:44 pm »
3 дни съм изследвала урина за отн.тегло ,не са ми изисквали обременяване с глюкоза,само глюкоза и ПКК,който резултати са ми добре!
*
Re: Безвкусен диабет
« Отговор #6 -: Февруари 13, 2014, 21:11:47 pm »
Нека да разграничим Гестационен диабет от Гестационен Инсипиден(Безвкусен) диабет. Единственото общо между тях е полиурия и последвала полидипсия(жажда). Причината, обаче е различна. В случая на Titanka става въпрос за Инсипиден д-т , полиурията е резултат от проблем с антидиуретичния хормон, а не е свързана с инсулина и усвояването на захарите.Тук се изследва относително тегло на урината, евентуално тест с жадуване, натрий, калий....а не натоварване с глюкоза (по- късно ще дам повече информация, че сега пиша от мобилния).
Titanka, не се притеснявай, погледни по- детайлно линка, който приложих в предишната публикация.

*
Re: Безвкусен диабет
« Отговор #7 -: Февруари 14, 2014, 00:37:06 am »
marsi е права, коментарът ми не е валиден и смислен в този случай.
Re: Безвкусен диабет
« Отговор #8 -: Февруари 14, 2014, 12:57:54 pm »
marsi е права, коментарът ми не е валиден и смислен в този случай.
Да ,но пак ми е от помощ :wink:
Оказа се ,че нямам безвкусен диабет и сега ще правя обременяване с глюкоза ,понеже това го правили на всички бременни!
*
Re: Безвкусен диабет
« Отговор #9 -: Февруари 14, 2014, 17:06:49 pm »
Информацията , която  Цигу  даде, си е съвсем на място  :).
И при мен, след като по отношение на Инсипидния диабет изследванията бяха добри,
се наложи да правя и натоварване с глюкоза. Това изследване също беше ОК, въпреки
първоначалната симптоматика, за която писах.
Titanka, дано и при теб всичко е наред!
« Последна редакция: Февруари 14, 2014, 17:18:14 pm от marsi »