0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Здравейте.
имам проблем - след изследвания се оказа че имам хламидия  :?
Така и не разбрах - как се заразява човек? Бих казала, че не съм имала безразборни контакти нито аз нито мъжа ми  /доколкото го познавам  :D/. Освен по полов път как по друг начин може да се зарази човек?
Май много питам:-))
И още нещо- изписаха ми лекарство - сустамед /ако не се лъжа/ - някой пил ли е такова нещо? Много е скъпо - по 3табл=33лв. и трябва да пия аз и той по 1 на ден - 9 дни - ужас  8O
Дано поне се оправим.


Дори, когато ти бият шут отзад това може да е крачка напред.
Не бива да губим кораж, момичета!

Re: Помогнете - хламидия - какво се прави????
« Отговор #1 -: Юни 27, 2006, 22:56:05 pm »
Погледни тук за повече инфо. Може да е скъпо лекарството, но определено е по-добре да се излекувате.....защото последствията от хламидията са много лоши.

http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=57
http://www.biberonbg.com/info/chlamydia.htm
http://www.doseoflove.hit.bg/othersti.bg.htm
http://www.zdraveto.bg/issues_content.php?catID=0&issueID=76
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Помогнете - хламидия - какво се прави????
« Отговор #2 -: Юни 28, 2006, 07:27:40 am »
По време на лечението половите контакти са забранени, защото има опасност от реинфекция.
Заболяването се предава по полов път.
Лекувай се защото е много коварно и нанася големи поражения.
Желая ти успех  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    габи

Re: Помогнете - хламидия - какво се прави????
« Отговор #3 -: Юни 28, 2006, 23:07:37 pm »
Аз съм пила Сумамед и наистина е доста скъпичко,но е и доста ефикасно.Ако не го пиете и двамата може той да те зарази отново дори ти да си се излекувала.При мен така стана и сега последно пих Макропен Струва 6.50лв. това ми го изписа док. в София.
Re: Помогнете - хламидия - какво се прави????
« Отговор #4 -: Юни 29, 2006, 00:43:17 am »
"Заболяването се предава по полов път"(това трябваше да е цитат ама нещо не стана)
На моменти се съмнявам ,че може да е само по полов път.Аз все още се лекувам а мъжът ми  не е имал нищо.И не съм била никъде ,така че си мисля че може би се предава и по друг начин.
*
Re: Помогнете - хламидия - какво се прави????
« Отговор #5 -: Юни 29, 2006, 07:48:29 am »
Цитат на: butterfly
На моменти се съмнявам ,че може да е само по полов път.Аз все още се лекувам а мъжът ми  не е имал нищо.И не съм била никъде ,така че си мисля че може би се предава и по друг начин.

Да, така е. Starlet е превела една интересна статия за хламидията Хламидията: в гонитба с биологическият “стелт” (най-долу), където има отговор на твоите съмнения.

Цитат
Като основна причина за мъжкото и особено за женското безплодие стои хламидийната инфекция, или хламидиозата. Заболяване на половите пътища, причинено от вътреклетъчни паразити – хламидиите - отличава се със скрито, безсимптомно протичане, трудна диагностика и лечение, а също така и много висока предаваемост (заразност).
   Това е една от немногото полови инфекции която можете да се предава по битов път – чрез посуда, различни предмети, даже чрез ръцете. В такъв случай, появяването даже на един болен от хламидиоза в семейството, довежда до това, че скоро всички в семейството биват инфектирани включително и децата. Хламидията също се предава при различните видове секс без предпазни мерки – генитален, орален и анален.
*
Re: Помогнете - хламидия - какво се прави????
« Отговор #6 -: Юни 29, 2006, 21:03:31 pm »
Благодаря Ви момичета - много ми помагате нй-вече психически  :)
Но и с полезните статии и мнения също.  :balk_104:


Дори, когато ти бият шут отзад това може да е крачка напред.
Не бива да губим кораж, момичета!

*
Re: Помогнете - хламидия - какво се прави????
« Отговор #7 -: Юли 03, 2006, 08:39:13 am »
Здравейте,
Трябва ми малко инфо във връзка с хламидиите. Знаете ли работното време на Национален Център по заразни и паразитни болести,отдел "Вирусология",лаборатория "Рикетсии и Хламидии" и трябва ли предварително записан час за посещение. Искам да си направя кръвен  и ДНК тест.
Предварително благодаря :)
*
Re: Помогнете - хламидия - какво се прави????
« Отговор #8 -: Юли 03, 2006, 22:10:19 pm »
Здравейте,
Трябва ми малко инфо във връзка с хламидиите. Знаете ли работното време на Национален Център по заразни и паразитни болести,отдел "Вирусология",лаборатория "Рикетсии и Хламидии" и трябва ли предварително записан час за посещение. Искам да си направя кръвен  и ДНК тест.
Предварително благодаря :)

Аз не съм от София vixi:-))
Съжалявам, но не мога да ти помогна!!


Дори, когато ти бият шут отзад това може да е крачка напред.
Не бива да губим кораж, момичета!

*
Re: Помогнете - хламидия - какво се прави????
« Отговор #9 -: Юли 04, 2006, 07:57:54 am »
ок. Виждам още няколко теми по същия проблем ще питам там. Мерси все пак   :)
Re: Помогнете - хламидия - какво се прави????
« Отговор #10 -: Юли 04, 2006, 15:10:59 pm »
Няма смисъл да се притесняваш само по полов път ли се предава. Много често само единият партньор има, това зависи от имунитета. Може пък единият партньор да си влачи нещо от някоя предна връзка дълги години. Очевидно може да се предава и по битов път. Изобилстват случаи, в които е заразен само единия партньор. Проведете лечението и всичко ще е наред :D

Успех :D
Благодаря ти, Бени!







Re: Помогнете - хламидия - какво се прави????
« Отговор #11 -: Юли 04, 2006, 18:58:18 pm »
Здравейте, за хламидиите най -доброто лечение е sumamed но незнам защо така са ви го предписали ,попринцип се изпиват 2 таб. еднократно след 10 дни се повтаря.но все пак се консултирайй с някого.
*
Re: Помогнете - хламидия - какво се прави????
« Отговор #12 -: Юли 04, 2006, 21:41:18 pm »
Здравейте, за хламидиите най -доброто лечение е sumamed но незнам защо така са ви го предписали ,попринцип се изпиват 2 таб. еднократно след 10 дни се повтаря.но все пак се консултирайй с някого.

Мерси на всички:)

Вече съм почти към края на 9-те дни, които трябваше да пия лекарствоти - все пак аз съм се консултирала с лекар /никога н епия лекарства без да са ми назначени/. След 3 месеца ще правим контрола - ще ви пиша какво става. дано да има ефект :)


Дори, когато ти бият шут отзад това може да е крачка напред.
Не бива да губим кораж, момичета!

Re: Помогнете - хламидия - какво се прави????
« Отговор #13 -: Юли 13, 2006, 14:30:24 pm »
Слушай, в тия три месеца преди контролата да ползвате презерватив, чуваш ли. Може единия да се е излекувал, а другия не и така да си я предавате тази хламидия като пинг-понг.
*
Re: Помогнете - хламидия - какво се прави????
« Отговор #14 -: Юли 14, 2006, 08:15:32 am »
Слушай, в тия три месеца преди контролата да ползвате презерватив, чуваш ли. Може единия да се е излекувал, а другия не и така да си я предавате тази хламидия като пинг-понг.


10х,
въпреки че хич не ми се иска да пропускам възможности за забременяване - явно е наложително, защото иначе се предава и на бебето  8O


Дори, когато ти бият шут отзад това може да е крачка напред.
Не бива да губим кораж, момичета!

Re: Помогнете - хламидия - какво се прави????
« Отговор #15 -: Юли 23, 2006, 16:43:12 pm »
Здравейте момичета,
някой може ли да ми каже за хламидиите освен по полов път как може да се заразиш.Семейството ми застрашено ли е освен аз и съпруга ми.
В петък си взех резултатите и честито -хламидии.След излекуването им опасноста от стерилитет остава ли?

 Май много тъпи въпроси задавам но ще съм ви благодарна ако ми отговорите.Благодаря на всички предварително. :P
*
Re: Помогнете - хламидия - какво се прави????
« Отговор #16 -: Юли 23, 2006, 18:33:26 pm »
Здравейте момичета,
някой може ли да ми каже за хламидиите освен по полов път как може да се заразиш.Семейството ми застрашено ли е освен аз и съпруга ми.
В петък си взех резултатите и честито -хламидии.След излекуването им опасноста от стерилитет остава ли?

 Май много тъпи въпроси задавам но ще съм ви благодарна ако ми отговорите.Благодаря на всички предварително. :P
Здравей,
В тази тема има доста линкове към статии - там можеш да прочетеш що е то хламидии, как се разпространяват и какви са последиците. Моят съвет е преди да пристъпиш към лечение да си направиш поне още един тест в друга лаборатория. Миналия месец и мен ме уплашиха с положителен резултат и след това си правих още 2 теста - все отрицателни. Понякога стават грешки, така че всяка лоша диагноза трябва да се потвърди поне още веднъж. Желая ти успех   :goodluck:
Re: Помогнете - хламидия - какво се прави????
« Отговор #17 -: Юли 23, 2006, 21:12:07 pm »
незнам вашиете резултати какви са но моя при нарма 1:16 моя е 1:128
струвами се ,че нее от резултата.
 Благодаря.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помогнете - хламидия - какво се прави????
« Отговор #18 -: Юли 25, 2006, 08:22:53 am »
Здрасти,Котана!Искам да ти дам един съвет,след три месеца си направи изследвания ЗАДЪЛЖИТЕЛНО на две различни места.Преди една година и на мен ми откриха хламидии,на мъжа ми резултатите бяха отрицателни,което е 1/1000 възможно.Последва лечение със сумамед,после пак изследване,положително от три плюса на два плюса,какви са тези единици,не мога да ти кажа.Реших да си направя изследване в друга лаборатория,ходих Военна болница,накрая в Център по заразни и паразитни болести,отрицателни и май никога не съм го имала,грешни резултати.
Не се притеснявай,хубаво е,че сте взели мерки,това си е сериозно нещо,знам и,че това лекарство е много добре.Пазете се по време на лечението и един месец след това.Мисля си повече не е наложително,но за сигурно изчакайте до следващите изследвания.Всичко ще се оправи,не се притеснявай,важното е,че сте взели нещата присърце.
Късмет!
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: Помогнете - хламидия - какво се прави????
« Отговор #19 -: Юли 25, 2006, 21:22:10 pm »
Здравейте! Току що се регистрирах, по-скоро да потърся морална подкрепа. Откриха ми хламиди 1:32 тътър, причинили са ми вече много неприятности. Лекърят ми изписа Доксициклин за 30 дни. Незнам само как ще издържа, не ми е добре. Изписа ми също и "клион д", защото имало опасност да ми се появят гъбички. Целият ми език е обложен..Възможно ли да имам гъбички в устата. Благода Ви.