0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте момичета, от доста време чета мнения и реших да споделя и моя случай и да помоля за съвет преживелите подобно нещо.

Преди месец ме оперираха от извънматочна бременност(лапароскопия). Беше ми първа бременност и отстраниха дясната ми тръба. Преди няколко дни месец след операцията направихме цветна снимка, на която се оказа, че другата ми останала тръба е непроходима. Преди да забременея си направих всякакви изследвания, но не и за хламидии. Сега търсим причината за запушването, направих си изследвания и все още чакам резултатите, като възможност е и хронична инфекция.
Откриха ми и полеп след операцията. Докторът иска да ми направи две опрации. Една за пластика на останалата тръба и една за махане на полепа. Докторът твърди, че ако пластиката е успешна, мога да пробвам да забременея веднага след това когато е възможно, преди да се запуши отново евентуално, ако ли не Ин Витро. Въпросът ми е към тези които са се свлъсквали с подобно нещо. Възможно ли е при успешно направена пластика да забременея нормално ?

Благодаря и очаквам вашите мнения.
Re: Извънматочна бременност и една непроходима тръба
« Отговор #1 -: Ноември 25, 2013, 11:10:36 am »
Здравей Лаура! Възможно е да забременееш след пластика, разбира се. Но винаги имай едно наум, че във въпросната "поправена" тръба също е възможно да се получи извънматочна бременност. При положителен тест за бременност след пластиката трябва да те следят внимателно и да реагират, ако ембриончето не е в матката.

Успех!
Re: Извънматочна бременност и една непроходима тръба
« Отговор #2 -: Ноември 25, 2013, 17:58:10 pm »
Здравей Лаура! Възможно е да забременееш след пластика, разбира се. Но винаги имай едно наум, че във въпросната "поправена" тръба също е възможно да се получи извънматочна бременност. При положителен тест за бременност след пластиката трябва да те следят внимателно и да реагират, ако ембриончето не е в матката.

Успех!

Благодаря за бързият отговор Лемън :)