0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Мнения за спермограма ?!?
« -: Ноември 21, 2013, 18:32:45 pm »
Здравейте,какво ще кажете за следната спермограма-правена е в център по асистирана репродукция,Варна. Въздържание - 3 дни
обем - 0,5
втечняване  -10 мин
вискозитет - нисък
цвят - норма
частици и аглуминати-минимално
ПХ - 7,3
концетрация-116 млн
общ брой - 58 млн
подвижност79%
прогресивно подвижни - 65%
не-прогресивно подвижни - 35%
неподвижни-21%
нормални форми 26%
диагноза - нормозооспермия,хиповолемия
 
Значи само обема не е в референтните стойности , но все пак ще съм благодарен на мнения
*
Re: Мнения за спермограма ?!?
« Отговор #1 -: Ноември 21, 2013, 20:39:45 pm »
Резултатите и заключението показват, че няма проблем, бъди спокоен.
Re: Мнения за спермограма ?!?
« Отговор #2 -: Ноември 28, 2013, 16:15:50 pm »
Здравейте, бих искала и аз да се консултирам относно нашата спермограма, тъй като съм притеснена от резултатите:

Въздържание - 3 дни
обем - 2,6
втечняване  -11 мин
вискозитет - нормален
цвят - белезникав
ПХ - 8,5
концетрация-7,4млн
общ брой - 19,2 млн
подвижност 29,7%
бързо прогресивно подвижни - 4,5%
бавно прогресивно подвижни - 1,4%
не-прогресивно подвижни - 22,9%
неподвижни-70,3%
нормални форми 79%


 
Ще бъда благодарна ако някой си изкаже мнението.  :)
*
Re: Мнения за спермограма ?!?
« Отговор #3 -: Ноември 28, 2013, 17:12:05 pm »
Къде е правена спермограмата?

Re: Мнения за спермограма ?!?
« Отговор #4 -: Ноември 28, 2013, 17:34:01 pm »
Не е правена в център по асистирана репродукция, а в лаборатория
*
Re: Мнения за спермограма ?!?
« Отговор #5 -: Ноември 28, 2013, 19:08:56 pm »
Тогава няма смисъл да я коментираме.В лабораторията няма специалисти който разбират от спермограми, там работят лаборанти, в клиниките по репродуктивна медицина работят ембриолози, разликата е огромна.Ако искате реални резултати и да не си давате парите на вятъра, направете една спермограма в клиника по стерилитет.
Успех!

Re: Мнения за спермограма ?!?
« Отговор #6 -: Ноември 28, 2013, 23:24:52 pm »
Благодаря, въпреки, че навсякъде прочетох, че там не са реални резултатите, все пак реших от някъде да започна, пък и още повече, че в Бургас няма и избор. Историята ми е следната: Вдовица съм с две деца. От около година и половина имам връзка с мъж , който не е имал досега деца, въпреки че е имал две сериозни връзки. Правим опит за бебе от 8 месеца, но не става и затова реших да направим тази спермограма. Явно обаче, ще се ходи до Варна. И все пак ми беше любопитно да разбера доколко има истина в тези лабораторни изследвания.
Моля за мнение относно спермограма?!?
« Отговор #7 -: Декември 03, 2013, 13:02:23 pm »
Момичета моля за помощ и мнение относно спермограма на мъжа ми, защото при получаването от лабораторията на болницата на Стаменов ми казаха, че показателите му са достатъчно добри и да не го закачам и да търся причината в себе си...а сега на консултация в Тина Киркова в кабинета по стерилитет ми казаха, че спермограмата му е доста лошо и че по-скоро сме за инвитро - почувствах се доста объркана...

Възраст: 39
Обем 2.8
Втечняване 15 пълно
Вискозитет -нормален
Концентрация (млн./мл)84.26
Общ брой (млн/еякул) 235 928

Подвижност
активни (%4-А) 15              Подвижност индекс 93
бавни (%3-В)    -19             Прогресивни 34
трептящи (% 2-С)- 10         Подвижност 44
неподвиж (%1-D|) - 56       Общо подвижни сперм. 103 8083
                                            Прогрес.степен 3


Морфология
Норм.форма (%) - 7
Норм. бързи конц. (млн/мл) 0.8847
Тетразооспермия индекс

Предварително благодаря за отговора
*

    Crystal

Re: Мнения за спермограма ?!?
« Отговор #8 -: Декември 03, 2013, 14:45:24 pm »
Ще повторя за пореден път, че със сперпограма в пъти по-лоша от вашата забременях естествено 2 пъти. Като не вярвате на специалистите в Надежда, защо правите спермограма там? Тина Киркова не е най- подходящото място за инвитро, според мен ви изнудват.
*
Re: Мнения за спермограма ?!?
« Отговор #9 -: Декември 03, 2013, 17:00:39 pm »
virginforest, действително не са ви лоши резултатите. Рано е да ви насочват към асистирана репродукция, ако все още не сте направили ред други изследвания:
http://zachatie.org/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=176&Itemid=143.
« Последна редакция: Декември 03, 2013, 17:02:42 pm от цигу »
Re: Мнения за спермограма ?!?
« Отговор #10 -: Декември 03, 2013, 18:41:03 pm »
Много ви благодаря на всички за коментарите.

Искам да уточня,
На 39 г. съм като имах 2 несполучливи бременности -eдната само с положителен тест за бременност на 36 г. и  другата тази година с растящо кухо яйце до края на 7ма седмица, през другото време не сме се пазили въобще

В клиниката на Стаменов ме преглеждаха след първия неуспех и ми махнаха два полипа, всичко друго ми изглеждашен нормално. Мъжът ми дълго време отказваше да се изследва, а за изкуствена намеса беше много против и така си чакахме просто само да се случи...

Тази година януари мъжът ми се съгласи да се изследва и отидохме в клиниката на Стаменов, защото смятам че там имат много опит и са професионалисти. Само пуснахме изследването без преглед и коментарът беше на лаборантката не на доктор и продължихме с естествените опити - юни резултатът беше кухото яйце...

До сега хормоните ми бяха в норма, но след втората злополучна бременност преди няколко месеца, която махнаха с два поредни кюртажа нещо се промени...цикълът ми идва нормално но хормоните май вече не са в норма.Изследвах се на 4ти ден от цикъла
FSH 14,6
LH 19.3
Антимюлеровия хормон 1.5
Инхибин 140

В Тина Киркова ходих не защото не вярвам на специалистите в Надежда, а защото мъжът ми още не е склонен на изкуствена намеса, а моите резултати доста ме стреснаха...пък в Тина Киркова сега вървят безплатни профилактични прегледи за стерилитет. Отидох заради себе си, но показах и неговите резултати.
*

    Crystal

Re: Мнения за спермограма ?!?
« Отговор #11 -: Декември 03, 2013, 18:56:40 pm »
Според мен нищо не пречи да се изследваш в Надежда. Това не е външна намеса, може би проблемът е преодолим. Посещаването на клиника за репродуктивно здраве не ознчава, че непременно ще правите инвитро.
*
Re: Мнения за спермограма ?!?
« Отговор #12 -: Декември 03, 2013, 19:37:48 pm »
Допълнителната информация в уточнението ти за мен променя нещата. Предвид възрастта ти, трите години опити, двете неуспешни бременности и описаните нива на хормоните, аз бих те посъветвала да не чакате дълго.

Може да успееш да забременееш спонтанно и да износиш бременността без проблеми, но поемаш риска това да не стане и да изгубиш особено ценно време. Ще ти призная, че това винаги е бил големият ми страх - да не изгубя прекалено много време в чакане и надежди да забременея спонтанно, докато не стане прекалено късно или сложно.

Също така знай, че минава време от решението да пристъпите към асистирана репродукция (инсеминация, оплождане ин витро или икси) и процедурата, било заради претоварените клиники, било заради изследвания и усложнения при всяка двойка.

И не се залъгвайте с препоръката на лаборантката, това е несериозно. Ако лекар не е разгледал и коментирал цялата ви история, направете го възможно най-скоро.
« Последна редакция: Декември 03, 2013, 19:40:03 pm от цигу »