0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Здравейте, не знаех къде е най-подходящо да задам въпроса си, затова пускам темичката, но ако е необходимо, нека модераторите я преместят.
 Та на въпроса. Дъщеря ми е на 9 м., кърмя я и е захранена, но има алергия към мляко, която се изразява в червени петна, които се получават по кожата, само там, където е попаднала, храна със съдържание на мляко и изчезват до 30 мин. Както следва по препоръка на гастроентеролога не приемаме нищо млечно или с краве произход. Аз също не консумирам такива продукти, но се питах дали ще е проблем, ако ям супа със застройка или тестени изделия, които съдържат малко мляко в състава си (кексове, погачи, бисквити или сладки примерно)? Ще бъда, много благодарна, ако мамите с повече опит или друг запознат се включат с мнение :)
Re: Въпрос за кърмене на дете с алергия към млякото?
« Отговор #1 -: Ноември 18, 2013, 13:05:52 pm »
Не съм от най-компетентните, но моя позната също кърми алергично, към млякото бебе, и не съм я виждала да е на диета, даже си позволява малко мляко в кафето, или половин кофичка кис. мляко, резен сирене , кашкавал.Все пак Вашият организъм  преработва храната, която ядете и в кърмата попадат много малки количества от някои съставки.  Може би зависи , в каква степен е проявена алергията,но мисля , че щом при вас се изразява в бързоотминаващ обрив, може да рискувате и да пробвате. Това е мое мнение разбира се, пак казвам, нямам претенции , че давам меродавни съвети
*
Re: Въпрос за кърмене на дете с алергия към млякото?
« Отговор #2 -: Ноември 18, 2013, 13:34:19 pm »
То при нас дори и обрив не е, а точно зачервяване, изглежда все едно е капнало горещо олио на кожата, само червенина без оток, пъпки или мехури. Ако не беше това нямаше и да разберем по друго.  :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпрос за кърмене на дете с алергия към млякото?
« Отговор #3 -: Ноември 18, 2013, 14:09:03 pm »
ами това не е най-типичната проява на тоя вид алергия, ама щом са ви казали...

не мисля, че от консумацията на супер дребни количества мляко от майката, ще има проблем в този случай. но дори и да има - бързо ще забележите това и ще спрете с млякото напълно.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпрос за кърмене на дете с алергия към млякото?
« Отговор #4 -: Ноември 18, 2013, 14:38:15 pm »
ами това не е най-типичната проява на тоя вид алергия, ама щом са ви казали...

не мисля, че от консумацията на супер дребни количества мляко от майката, ще има проблем в този случай. но дори и да има - бързо ще забележите това и ще спрете с млякото напълно.

В интерес на истината съм консумирала мляко преди да разбера за алергията и проблеми не е имало. За нея разбрах след захранването, давайки и млечна каша, в последствие лекарката потвърди.Други признаци не е имало никога
*
Re: Въпрос за кърмене на дете с алергия към млякото?
« Отговор #5 -: Ноември 18, 2013, 15:01:34 pm »
Най-вероятно не е алергия към белтъка на млякото, а към съответната каша. В нея има АМ, а не прясно краве мляко. За сметка на това има още 100 боклука, които може да причиняват алергия. Опитай да направиш кашата като пасираш плодове и добавиш чиста зърнена каша (БЕЗМЛЕЧНА) към тях.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Въпрос за кърмене на дете с алергия към млякото?
« Отговор #6 -: Ноември 18, 2013, 17:11:38 pm »
Най-вероятно не е алергия към белтъка на млякото, а към съответната каша. В нея има АМ, а не прясно краве мляко. За сметка на това има още 100 боклука, които може да причиняват алергия. Опитай да направиш кашата като пасираш плодове и добавиш чиста зърнена каша (БЕЗМЛЕЧНА) към тях.
Получи същите петна и от пюре, в което не бях видяла, че има мляко, а няколко месеца преди захранването, бях забравила да й взема кърма (храни се само с изцедена кърма от раждането), а бяхме навън и й дадох НАН (само от него бях давала 2 пъти в началото и нямаше проблеми, затова него взех) тогава за първи път ги получи, но помислих, че съм загряла повече водата. Също бяха ни изписали Ентерик кол пробиотик, но от не го също й станаха от тези петна, поглеждайки съдържанието на лекарството видях, текста "*може да съдържа следи от мляко....". Споделих всичко това на детския гастроентеролог и тя каза, че със сигурност се касае за тази алергия, това зачервяване било рядко срещана идикация, дори я назова с латинско име, но го забравих и сега за съжаление сме на диета. Относно кашите, същия вид, но безмлечна, не ми създава никакви проблеми. Та с една дума, за съжаление не съм я самодиагностицирала и аз всъщност много се надявах, че не съм попаднала на каша, както каза, кой знае какви боклуци има в нея, но уви.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Въпрос за кърмене на дете с алергия към млякото?
« Отговор #7 -: Ноември 21, 2013, 14:57:26 pm »
при Никола не знам дали има алергия,но има някаква непоносимост,защо като яде каша с АМ и повърна на фонтан 4 пъти и беше с червени и подути очи.
Преди седмица пък ни объркали яденето от кухнята и пратиха млечна,вместо диета и имаше кисело мляко в супата (явно застроена с него) - не повърна,но после ака 6 пъти .
Аз на диета никога не съм била и не е имал проблем,че аз ям.Още го кърмя.
<br />
Re: Въпрос за кърмене на дете с алергия към млякото?
« Отговор #8 -: Февруари 13, 2015, 14:08:31 pm »
Най-вероятно не е алергия към белтъка на млякото, а към съответната каша. В нея има АМ, а не прясно краве мляко. За сметка на това има още 100 боклука, които може да причиняват алергия. Опитай да направиш кашата като пасираш плодове и добавиш чиста зърнена каша (БЕЗМЛЕЧНА) към тях.
Получи същите петна и от пюре, в което не бях видяла, че има мляко, а няколко месеца преди захранването, бях забравила да й взема кърма (храни се само с изцедена кърма от раждането), а бяхме навън и й дадох НАН (само от него бях давала 2 пъти в началото и нямаше проблеми, затова него взех) тогава за първи път ги получи, но помислих, че съм загряла повече водата. Също бяха ни изписали Ентерик кол пробиотик, но от не го също й станаха от тези петна, поглеждайки съдържанието на лекарството видях, текста "*може да съдържа следи от мляко....". Споделих всичко това на детския гастроентеролог и тя каза, че със сигурност се касае за тази алергия, това зачервяване било рядко срещана идикация, дори я назова с латинско име, но го забравих и сега за съжаление сме на диета. Относно кашите, същия вид, но безмлечна, не ми създава никакви проблеми. Та с една дума, за съжаление не съм я самодиагностицирала и аз всъщност много се надявах, че не съм попаднала на каша, както каза, кой знае какви боклуци има в нея, но уви.
Моля те дай ми някакви насоки до къде стигнахте с алергията, ние сме със същите петна от НАН 1 без други симптоми. Детето ми е на 9 месеца още не сме диагностицирани, но не давам нищо млечно. Страх ме е да пробвам
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Въпрос за кърмене на дете с алергия към млякото?
« Отговор #9 -: Февруари 25, 2015, 23:30:46 pm »
Аз видях , че има активност  по темата , но бяхме на почивка и не можах да пиша  .
Ще споделя ,все пак да е от полза  на някоя друга майка.
При нас се изредиха с куп съмнения за АБКМ - даже бяха категорични и педиатър , и прословутата доц. Маринова / но аз имам чувство , че които влезе в кабинета й е  с диагноза АБКМ още от вратата  автоматично /  .

Да  е жив и здрав д-р Бърди  , които консултираше  тук .
Той е писал много по въпроса -потърсете с търсачка мненията му във форума .
Неговите думи бяха да направим РАС тест -въпроса беше  да уточним какво точно  да изследват в лаборатория .
Ето какво препоръча   да изследваме д-р Бърди:

Име на теста --
Мляко (f2)   
Бета-lactoglobulin (f77)   
Casein (f78)   

Правихме изследването с венозна кръв , на около 4 м , резултатите бяха отрицателни и д-р Бърди категорично заяви , че и дума не може да ства  за АБКМ ! Въпреки твърденията , че на малки деца теста не бил акуратен , не се правел и т.н., и т.н. Частния педиатъра / уж сред най-добрите  в града / продължаваше да  твърди , че все пак говорим за някаква си алергия...така и не се разбрахме каква де и имало ли я е.
Аз кърмих и пазих  доста време една безсмислена диета , която доц.Маринова препоръчва.
Д- Бърди писа  тогава , че почти няма случай на АБКМ , която да се проявява към кърмата   .

Та вместо да се подлагате на диети и бебета на  диета при захранване , изследвайте  при съмнения и това е .


« Последна редакция: Февруари 25, 2015, 23:32:42 pm от nimika »