0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Как успяхте да направите зъбче при зъболекар?
« Отговор #20 -: Ноември 12, 2013, 23:22:46 pm »
 споделям всяка дума на  Jbrul !!! аз съм жертва на същия ужас от соц стоматологията, което си личи от състоянието на зъбите ми, разбирасе.  и като родител се провалих, защото чаках да заболи и децата ми.
мнението за отношението на бг лекарите и стоматолози също подкрепям. не рабирам защо мъжа ми при лекар приятел трябва да вие от болка, изобщо съчувствие в МА не преподават. интересно ако прави същото на себеси ще се сети ли да си сложи упойка.
предстои първият преглед на децата ми, постарах се да избера стоматолог само с добри думи за него в нета, стискайте палци!
« Последна редакция: Ноември 12, 2013, 23:27:29 pm от hope »

Косето е на небето.
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Как успяхте да направите зъбче при зъболекар?
« Отговор #21 -: Ноември 13, 2013, 07:38:00 am »
Първият час при зъболекар мина и за Антъни. Успешно. Направиха му 2 малки кариеса и един по-голям. Настоях за упойка и само малко го заболя от боцването. Но Антъни е много страхлив от това да не си загуби зъбите и даже сам настояваше да отиде на зъболекар, когато му казах, че май има кариеси. Мие си зъбите след всяко ядене :) много старателно. Боби също присъства за кураж. Мисля, че си зависи от детето...
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Как успяхте да направите зъбче при зъболекар?
« Отговор #22 -: Ноември 13, 2013, 10:22:44 am »
Първият час при зъболекар мина и за Антъни. Успешно. Направиха му 2 малки кариеса и един по-голям. Настоях за упойка и само малко го заболя от боцването. Но Антъни е много страхлив от това да не си загуби зъбите и даже сам настояваше да отиде на зъболекар, когато му казах, че май има кариеси. Мие си зъбите след всяко ядене :) много старателно. Боби също присъства за кураж. Мисля, че си зависи от детето...
Да, наистина си зависи от детето. Мисля си, че и упойка да бяхме сложили, щеше от боцкането да се уплаши и пак нищо нямаше да постигнем.... Но отчитам като моя грешка, че не попитах за упойка:(


*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Как успяхте да направите зъбче при зъболекар?
« Отговор #23 -: Ноември 13, 2013, 10:51:29 am »
Последния път като ми вадиха зъб не ми забиха спринцовката във венеца, както се е случвало преди и не ми се скова цялата половина. Докторката работеше с някакъв гел, като слагаше от него по малко.
Вероятно има и за дечицата някакъв вариант за обезболяване,  едва ли не са измислили. Питайте, дори предложете да си платите. Ужасно е да се стресират децата от болката, спринцовки, убождане, което наистина е отвратително, това остава за цял живот наистина!
*
Re: Как успяхте да направите зъбче при зъболекар?
« Отговор #24 -: Ноември 13, 2013, 22:39:09 pm »
Зъбите, и по-точно прегледа им дали да здрави все още не ми е на дневен ред( а може и да е), но още от сега си знам, че това дете ще влезе в зъболекарски кабинет само упоен  :lol: :( И тази фаза според мен ще продължи още дъъълго време. Няма сила на земята, която да го накара да си отвори устата, камо ли пък да ги пипнат с нещо зъбите.  Затова клоня към мнението на Jbrul, че трябва да се ползва упойка, макар че при нас трябва да е пълна. Това за райския газ( извинете за невежеството) ако не се лъжа май ги упойваше напълно.
Аз имам "лоши" посещения при зъболекар( като по-голяма обаче) и ме беше отказало за известно време, но се мобилизирах и последните 3-4 години ходя всяка год. на проверка (то че и правя зъби е ясно де :-) ) та хващам нещата овреме. Даже утре и вругиден съм на зъболекар и си мисля дали да не го взема да види какво е, ама най-много да описка всичко.


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Как успяхте да направите зъбче при зъболекар?
« Отговор #25 -: Ноември 16, 2013, 01:24:30 am »
Нямам намерение да влизам в спорове по въпроса :) Страх от нещо непознато (зъболекарски стол и кабинет) е преодолим, когато го опознаеш въпросното нещо. Да те повозят на стола, да ти подарят разни готини играчки и пр. и да не те юркат. Но веднъж стига да си го отнесеш и да те заболи хубавичко от някоя манипулация и после цял живот да береш страховете при всяко посещение, ако и да си наясно, че е неизбежно и няма как да не идеш. Та като може да е лесно - за мен няма причина да го правя трудно, зорлен да се търпи болка, като може да не се усеща нищо и така. Изобщо не намирам за нужно и логично да си убеждавам детето, че трябвало геройски да изтърпи някаква болка и то точно пък зъбна, дето зъб и ухо болят най-гадно, щото да бъдел "герой", "мъж", че и аз да късам кило нерви покрай цялата тази процедура всеки път. Хайде няма нужда. ;) По света, като на деца правят зъби само след като са упоени с маска - не знам нещо да им е станало на тези деца, освен че като големи и вече съзнателни индивиди - нямат страх от посещения при стоматолог. И у нас отдавна има подобна възможност за зъболечение при деца, не е нещо екзотично, недостъпно и опасно. Е, сега ако родителите считат анестезията за нещо опасно и вредно по принцип - друго е положението. Аз специално - нямам подобни задръжки, нито сред познатите ми с малки деца, някой който води детето си при зъболекар ползващ упойка  - има подобни казуси като споделените от вас по-горе. Имат другите родители. Но кой както му харесва, това са лични решения и избори . :)
Мислих си много, дали да се включа, но все пак ще има някакъв смисъл... .
Комунизмът в Бг имаше много зверски лица- едно от многото бе именно в зъболекарската помощ.

Моите спомени са ужасни:

* като дете в училище ме влачиха за крака по коридора, за да ме замънкат в зъболекарския кабинет за тези ужасни процедури. Вече бях изрядно изритал 2,3 зъболекарки с техните допотопни ремъчни машини, липса на каквато и да е била упойка и допотопни материали. Оставяйки на страна факта, че няма цивилизована страна в Западния свят, където ще правят процедури на дете, без да присъстват родителите му, цялата тази сцена е Кафка - преживяване. Сигурно на другарчетата щеше да им падне "строя" ако бяха внесли инжекционни упойки и качествени материали. Не. Просто страшно им бе кеф когато се ГАВРЕХА с народа си. Просто и ясно. Както това правят и сега. Нищо "добро" не са забравили... .
* не помня в зъболекарското дело да е имало качествено оборудване и упойки. НИКОГА. Аз даже не знаех че има упойки в зъболекарската практика, докато не почнах да следвам. Но така и не се научих да посещавам редовно зъболекар, дори и сега, когато имам чудесна зъболекарка моя позната, завършила в Рим, пак трудно ме кара да сядам на стола. За съжаление.
* когато минавахме войнишките мед комисии, садистите описваха в картона ми проблемните зъбни находки, но по комунистически маниер, забравиха да ми ги кажат. Та така няколко зъба си отидоха... иначе навреме щях да ги поправя. Добре че в казармата имахме свестен началник та ме пускаха отпуска да си поправя зъбките. Бог да го поживи!
* истината е обаче че, в Бг има много добри зъболекари. И сега, когато вече има всичко, се надявам децата да не познаят нашите мъки.

За НИКАКВИ болезнени зъбни ( и други) процедури) при деца, и РЕЧ не може да става без мерки за обезболяване.
Естествено, никакви оправдания не важат, освен алергия към локалната анестезия.
Така че Жбрул, добре написа.
Съгласен съм с всичко написано от теб.
« Последна редакция: Ноември 16, 2013, 01:39:04 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Как успяхте да направите зъбче при зъболекар?
« Отговор #26 -: Януари 02, 2014, 10:27:10 am »
Здравейте, ЧНГ! Здраве и късмет на всички!

Моля, мамите от София, за контакт на стоматолозите, от които сте доволни в София. Благодаря предварително!
*
Re: Как успяхте да направите зъбче при зъболекар?
« Отговор #27 -: Януари 02, 2014, 10:39:31 am »
Като дете на мен са ми обезболявали със спрей, явно не всички зъболекари са били садисти, ако не ви бях прочела и през ум нямаше да ми мине, че се работи без обезболяване.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Как успяхте да направите зъбче при зъболекар?
« Отговор #28 -: Януари 02, 2014, 11:50:32 am »
Хайде да разкажа и нашите перипети. Майка ми беше мед. сестра при зъболекар, посещенията ми в кабинета ми нанесоха трайни и почти непоправими страхове от зъболечение. Решена съм, че това няма да позволя да се случи с децата ми.

Ния има проблеми със зъбния емайл от 1г. и 3 м. възраст. Като стана на 2 и 4 м. се стигна до първата пломба. Посетихме няколко зъболекаря, детето изпитваше силен страх още с отваряне на устата, тръгвахме си.
Накрая намерихме една детска зъболекарка, която първият път и пусна детско, показа и кабинета и машините, даде и подарък и накрая я помоли да си отвори устата. Детето се довери и я прегледа.
Последваха 3 посещения, ходехме всяка седмица. Беше мила, но и твърда. Работеше по 10-15 секунди. Аз носех подарък за детето и зъболекарката и го даваше накрая. Нямаше болка, нямаше плач. Само леко превъзбуждане. После задължително на люлки и пързалки.

*
Re: Как успяхте да направите зъбче при зъболекар?
« Отговор #29 -: Януари 02, 2014, 12:41:29 pm »
Моля, мамите от София, за контакт на стоматолозите, от които сте доволни в София. Благодаря предварително!
[/quote]
И аз ще съмм благодарна на координати за София. Благодаря!
Re: Как успяхте да направите зъбче при зъболекар?
« Отговор #30 -: Януари 02, 2014, 12:52:52 pm »
Водя децата при д-р Гьозова в Пловдив. Много е внимателна и съобразителна.
Не се е налагало да правим пломби, но извади няколко зъба.
Направи ми впечатление, че така работеше, че дъщеря ми да не й види клещите. Детето си тръгна с щърбава усмивка и подарък кутийка за първото зъбче. После имахме балони, надути със зъболекарското компресорче.
Слага упойка.
В последствие малката ми сподели, че все пак е усещала какво й правят. Но видимо нямаше стрес, писъци и т.н.
На стола за лечение я сложи да седне на второто посещение, преди това разглеждахме и й даде да се катери по стола. Пита я дали иска да е сама или аз да я гушна. Аз стоях наблизо и я окуражавах.
*
Re: Как успяхте да направите зъбче при зъболекар?
« Отговор #31 -: Януари 02, 2014, 13:08:22 pm »
Здравейте, ЧНГ! Здраве и късмет на всички!

Моля, мамите от София, за контакт на стоматолозите, от които сте доволни в София. Благодаря предварително!

Ние ходим в Медстом при доцент Маркова. Проблем е само записването на часове - 2-3 месеца напред. Но пък два пъти сме ходили по спешност и не са ни връщали.
Но нямам наблюдения как работи пломби, защото вече почти 5 години ходим само профилактично.
http://medstom.com/
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Как успяхте да направите зъбче при зъболекар?
« Отговор #32 -: Януари 02, 2014, 15:28:24 pm »
Не просто препоръчвам, аз съм фен на д-р Михайлова 02/856 91 56,
предразположи с лекота и вече лекува и двете мишлета.
Кабинета се намира в непосредствена близост до магазин Фантастико в "Борово".
От както я открихме, ходенето на зъболекар се промени изцяло, не искам да си спомням миналото.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Как успяхте да направите зъбче при зъболекар?
« Отговор #33 -: Януари 02, 2014, 16:17:35 pm »
Благодаря ви! :bighug:

Ще запиша час за профилактичен преглед при д-р Михайлова, мише.

sia, благодаря! Четох, че часовете са за след 2-3 месеца при доцент Маркова.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Как успяхте да направите зъбче при зъболекар?
« Отговор #34 -: Януари 02, 2014, 16:26:43 pm »
Сестра ми води каката при Маркова, преди това детето дори не отваряше уста при други стоматолози. Как я омая не знам, но Криси вече ходи и при други зъболекари (като няма час за близките дни) без страх.
*
Re: Как успяхте да направите зъбче при зъболекар?
« Отговор #35 -: Януари 03, 2014, 13:13:53 pm »
И аз благодаря за координатите! :D
Re: Как успяхте да направите зъбче при зъболекар?
« Отговор #36 -: Януари 06, 2014, 22:12:15 pm »
Неделя и ние посетихме зъболекар по спешност :(. Работиха само ЕОдент. Не са лоши хората, но успехът беше доста съмнителен. Едва успяха да загладят ръбчето на зъб, който счупи мадамата при подскачане и то не докрай, пак си остана неравно :(. До преглед не можа да се стигне, а си бях направила план да искам и да й почистят зъбите... Явно се уплаши от шума на машинката, при все че цяла сутрин бръмчахме из къщи за подготовка. Там си ме оставиха аз да си я уговарям да си отвори устата повторно, с което естествено не се справих - то като не стане за една минута, на мен ми е неудобно да продължавам да ги мотая :(
По този повод ще съм много благодарна за координати на търпеливи детски стоматолози в София, за предпочитане да разполагат с екран, който да се вижда по време на процедурите, че за друго ефективно отвличане на вниманието не се сещам. Мацката е на две и половина, обаче с характер и не ми се ще да чакам още половин година да видя дали ще й дойде муза :). Всъщност тя постоянно разправя, че искала при "чичо доктор", но на стола все й идва друг акъл  :lol:
*
Re: Как успяхте да направите зъбче при зъболекар?
« Отговор #37 -: Януари 07, 2014, 08:05:41 am »
vanyush, препоръчвам ти да отидеш и в Медстом за второ мнение.
Моята дъщеря си счупи 2та горни предни зъби на 1г. и 6 м. Д-р Маркова каза, че ако желаем могат да се доизградят наново, за да е естетично. Нито е полирала ръбчета, нито друго е правила. Понеже при нас нямаше друга причина освен да е красива, не го направихме.
В началото зъбчетата бяха триъгълни, но вече са напълно изравнени, вярно по-къси, от на другите деца, но не й пречи по никакъв начин.
*
Re: Как успяхте да направите зъбче при зъболекар?
« Отговор #38 -: Януари 07, 2014, 10:11:22 am »
Аз през почивните дни се виждах с приятелка, която каза, че доц. Маркова работела кариеси на млечни зъби и без машинка. Разчовърквала колкото да направи място за пломба и да "запечата" зъбчето да не заразява другите. След известно време се повтаряла процедурата и така без машинки и упойки. Това предполагам е за съвсем малките кариесчета. Работела без маска и бяла престилка, за да не стресира малчуганите. Иначе на моята приятелка детето беше с кариеси и пулпити на почти всички млечни зъби. Водиха го в частна клиника в Пловдив и с 3 приспивания на детето (в рамките на няколко месеца разбира се) са му ги оправили срещу "скромната" сума от 2000лв. Но пък детето не е било травмирано изобщо.
Re: Как успяхте да направите зъбче при зъболекар?
« Отговор #39 -: Януари 07, 2014, 10:55:37 am »
sia, благодаря ти! Аз също предпочитах да го доизградят, въпреки че парченцето е не повече от милиметър, но казаха че не можело там да се слага пломба  :? Честно казано, аз като я видях как се противи, не вярвам и да успеят нещо да сложат. При нея просто беше много остро и си дереше устната, за това поисках да го загладят, иначе и те казаха, че не пипат по принцип. Може по-натам да опитаме и доц. Маркова, щом е търпелива и добра :). То явно никога не се знае "къде ще мине номерът", та ще се опитват различни места...
Напоследък четох много за лазерите. Хората ги хвалят, особено при деца, но пък на сайта на един кабинет, където работят с лазери прочетох, че не ги препоръчвали за кариеси - нещо там високочестотните не били дозирани и можело да доведе до гангрена  8O Никъде другаде не видях такова нещо, но все пак и минимален риск да има, някак не ми се поема. Ще ми е интересно да чуя мнения, ако някой е опитвал.
« Последна редакция: Януари 07, 2014, 10:58:35 am от vanyush »