0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте момичета,моля за помощ. На 45 години съм и съм с ИЯР, единствената ми надежда е донорска яйцеклетка.Живея в гр. Варна,но съм пациентка  на д-р Бойчев-гр.Тутракан.Чакам донорка, но за съжаление няма и вече съм отчаяна, а и нямам време.Молбата ми е: ако има момичета, които ще правят инвитро при д-р Бойчев тези месеци и биха дарили яйцеклетки ( ако, разбира се, направят достатъчно яйцеклекти при стимулацията) за мен  или ако има момичета от  район близо до гр. Тутракан  обмислили вариант да станат донорки, за да ощастливят още една жена да гушне своята рожба, нека ми пишат.


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: ПОМОЩ ЗА ДОНОРСКА ЯЙЦЕКЛЕТКА-КЛИНИКА ГР. ТУТРАКАН
« Отговор #1 -: Октомври 16, 2013, 22:59:34 pm »
това, което искаш, е незаконно по няколко параграфа.

и д-р Бойчев, ако спазва Наредба №28, не би трябвало да го допусне.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: ПОМОЩ ЗА ДОНОРСКА ЯЙЦЕКЛЕТКА-КЛИНИКА ГР. ТУТРАКАН
« Отговор #2 -: Октомври 17, 2013, 08:12:01 am »
jam, не съм го коментирала това с д-р Бойчев, но защо да е незаконно, след като донорката и реципиента( в случая аз) няма да се познаваме, потребителското име, дори и собственото име на донорката нищо не биха ми говорили, след като нямам пряк контакт  с нея и никаква друга информация.
А между другото защо в другите клиники го практикуват,  дори съм чела в други теми и форуми, че момичета, които са имали стимулация за ин витро и при достатъчно яйцеклекти са дарявали.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: ПОМОЩ ЗА ДОНОРСКА ЯЙЦЕКЛЕТКА-КЛИНИКА ГР. ТУТРАКАН
« Отговор #3 -: Октомври 17, 2013, 11:50:08 am »
hegra55


Има клиники в БГ не искам да рекламирам такива :lol:  където донор и реципиент не се познават, намира ги самата клиника.

Според мен, се обърни към клиника с опит в процедурите с дон яйцеклетка, не смятам, че клиниката в Тутракан има такъв ;)


*
Re: ПОМОЩ ЗА ДОНОРСКА ЯЙЦЕКЛЕТКА-КЛИНИКА ГР. ТУТРАКАН
« Отговор #4 -: Октомври 17, 2013, 12:51:25 pm »
hegra55, мисля, че в друга тема вече коментирахме този въпрос. Времето и нервите, които ще изхабиш, докато си търсиш донорка (законно или полузаконно) за клиниката в Тутракан, можеш да го използваш в друга клиника, където донорската програма е утвърдена. Може би ще ти излезе малко по-скъпо за престой в друг град (София, Плевен, Пловдив и т.н.) плюс самата процедура, но шансът ти за намиране на донор и за краен успех ми изглежда по-добър.
Re: ПОМОЩ ЗА ДОНОРСКА ЯЙЦЕКЛЕТКА-КЛИНИКА ГР. ТУТРАКАН
« Отговор #5 -: Октомври 17, 2013, 14:19:01 pm »

dess_dess, защо смяташ, че в клилниката в Тутракан нямат опит.На какво се базира твърдението ти?
Re: ПОМОЩ ЗА ДОНОРСКА ЯЙЦЕКЛЕТКА-КЛИНИКА ГР. ТУТРАКАН
« Отговор #6 -: Октомври 17, 2013, 14:32:21 pm »
Един съвет и от мен. По-голям шанс да се намери подходящ донор имаш ако се ориентираш към клиниките в София, Плевен или Пловдив/както beata по-горе написа/. Там пациентите са много повече, посещаемостта голяма, а и в тези клиники имат работещи донорски програми. Предполагам ти е ясно, че не можеш да сравниш клиниката в Тутракан, с тези описани по-горе, по линия на пациенти ...
Аз познавам доста момичета, които за няма и 6 месеца им намериха подходящ донор и вече гушкат бебоците си !
Успех в борбата !
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: ПОМОЩ ЗА ДОНОРСКА ЯЙЦЕКЛЕТКА-КЛИНИКА ГР. ТУТРАКАН
« Отговор #7 -: Октомври 17, 2013, 16:00:09 pm »
jam, не съм го коментирала това с д-р Бойчев, но защо да е незаконно, след като донорката и реципиента( в случая аз) няма да се познаваме, потребителското име, дори и собственото име на донорката нищо не биха ми говорили, след като нямам пряк контакт  с нея и никаква друга информация.
А между другото защо в другите клиники го практикуват,  дори съм чела в други теми и форуми, че момичета, които са имали стимулация за ин витро и при достатъчно яйцеклекти са дарявали.

споделянето на яйцеклетки по време на процедура не се разрешава по редица съображения, а и най-вероятно донорката, която е в процедура, няма да отговаря на условието за наличие на поне 1 собствено живо дете.

това, че доста клиники правели разни неща, не означава, че тези неща се превръщат в законни.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!