0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Овариамин
« -: Септември 28, 2013, 13:19:03 pm »
Здравейте момичета,
Има ли някоя ,която е ползвала Овариамин?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Овариамин
« Отговор #1 -: Октомври 11, 2013, 16:27:45 pm »
Здравейте момичета,
Има ли някоя ,която е ползвала Овариамин?

Полипептиди и НК-ни /от едър рогат добитък/ - за подпомагане функцията на яйчниците

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Овариамин
« Отговор #2 -: Октомври 12, 2013, 09:06:28 am »
Здравей Denis,четох за него в руския сайт.Там момичетатапишат за това лекарство и има такива които вече са го ползвали. Тук в България вече можем да го поръчаме по интернет, но аз исках да се допитам първо.Моя лекар е чувал за него , и каза че ще ми изпише подобно следващият месец и ще пиша.
Re: Овариамин
« Отговор #3 -: Октомври 25, 2013, 20:29:25 pm »
Здравей Denis,четох за него в руския сайт.Там момичетатапишат за това лекарство и има такива които вече са го ползвали. Тук в България вече можем да го поръчаме по интернет, но аз исках да се допитам първо.Моя лекар е чувал за него , и каза че ще ми изпише подобно следващият месец и ще пиша.

В руски сайтове четох, че въпросния Овариамин е по-евтин и по-некачествен заместител на ДХЕА (DHEA). В Русия го използват, защото ДХЕА не се продава в аптеките, доколкото разбирам било забранено. Поръчват си го по интернет и плащат много скъпо за този препарат. Овариаминът е алтернативата. При положение, обаче, че ДХЕА се намира в България, а и поръчката по интернет не е толкова скъпа, не виждам защо трябва да се пие Овариамин. Задължително е да се консултирате с ендокринолог преди да решите да пиете което и да е от посочените лекарства.
Re: Овариамин
« Отговор #4 -: Октомври 26, 2013, 18:48:10 pm »
Ами аз не мога да кажа че разбирам много,но доколкото чета двете листовки ,това не е едно и също лекарство. За ДХЕА пише:
Като допълващо средство -  За енергизиране на организма при спортисти и хора, подложени на физическо натоварване; За подобряване паметта и концентрацията на вниманието; За активизиране на имунната система.
За Овариамина:
Овариамин е източник на полипептиди и нуклеинови киселини. Спомага и поддържа нормалното функциониране на яйчниците.
Препоръчва се за подобряване на функцията на яйчниците, безплодие, както и за намаляване на негативните прояви на менопаузата.

Как така едното е заместител на другото? Поправете  ме ако греша !
Пуснах тази тема за да разбера дали има вече и у нас жени, които са  го ползвали .Това че трябва консултация с лекар преди да се пие каквото и да било е разбираемо.