0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ЗОВ ЗА ПОМОЩ-ТЪРСЯ ДОНОРКА НА ЯЙЦЕКЛЕТКИ
« -: Септември 18, 2013, 10:44:28 am »
Здравейте момичета.
търся за себе си жена, която е готова безвъзмездно да ми дари своя яйцеклетка.
 Съответно разходите са за моя сметка.На 45 години съм и имам изчерпан ЯР, донорска яйцеклекта е единствената възможност за мен.Пациентка съм на Д-р Бойчев в гр. Тутракан, но живея в гр. Варна.
Ще се радвам на всеки, който ми пише дори и само подкрепа пак е нещо.
  Благодаря Ви на всички   
*
Re: ЗОВ ЗА ПОМОЩ-ТЪРСЯ ДОНОРКА НА ЯЙЦЕКЛЕТКИ
« Отговор #1 -: Септември 18, 2013, 10:54:45 am »
Здравей, hegra55,

Обърни се към репродуктивна клиника, която има донорска програма. Чака се, но понякога не дълго. Ако те имат такава практика, можеш да заведеш там жена, която да стане донор, но не лично на теб. На теб ще ти предложат яйцеклетки от анонимна донорка.

По принцип даряването на яйцеклетки и сперма е безвъзмездно, клиниката покрива само някои разходи и неудобства на донорите. При процедура ти заплащаш лекарствата и медицинските разходи на донорката, според ценоразписа на клиниката.

Успех!
Re: ЗОВ ЗА ПОМОЩ-ТЪРСЯ ДОНОРКА НА ЯЙЦЕКЛЕТКИ
« Отговор #2 -: Септември 18, 2013, 11:03:50 am »
Благодаря за отговора beata,
но в клиниката нямат донорка.Тъй като времето лети, а и съм вече на 45 години, нямам време и за това реших да си помогна.
Хубав ден ти желая.
*
Re: ЗОВ ЗА ПОМОЩ-ТЪРСЯ ДОНОРКА НА ЯЙЦЕКЛЕТКИ
« Отговор #3 -: Септември 18, 2013, 12:00:56 pm »
Има и други клиники. Можеш да опиташ там. Напълно разбирам проблема ти и затова те насърчавам да действаш по този начин.
Re: ЗОВ ЗА ПОМОЩ-ТЪРСЯ ДОНОРКА НА ЯЙЦЕКЛЕТКИ
« Отговор #4 -: Септември 18, 2013, 12:09:49 pm »
Права си, но за да отида в друга клиника ни трябват допълнителни финансови средства, с които ние за съжаление не разполагаме на този етап.Тъй като нямам право по фонда  ние си финансираме процедурата,от финансова гледна точка съм за клиниката, в която съм момента.В горепосочената   има донорска програма, но от известно време няма желаещи да даряват.Само за информация в гр. Варна има една клиника, която има донорска програма , но ми искат около
13 000лв. А София ми е далече и ще ми се оскъпи като пътни разходи и хотели.
*
Re: ЗОВ ЗА ПОМОЩ-ТЪРСЯ ДОНОРКА НА ЯЙЦЕКЛЕТКИ
« Отговор #5 -: Септември 18, 2013, 12:52:33 pm »
13 000 лв.??? Това да не е специализирана клиника само за донорски материал? Без да имам поглед върху много клиники, смятам, че сумата за процедура с донорска яйцеклетка е далеч по-малка. Пък и личният ми опит показва друго число.

Точно защото нямаш много време, е добре да потърсиш и други клиники. Чувала съм, че в Плевен имат донорска програма. Успех при всички положения!
« Последна редакция: Септември 18, 2013, 13:01:36 pm от beata »
Re: ЗОВ ЗА ПОМОЩ-ТЪРСЯ ДОНОРКА НА ЯЙЦЕКЛЕТКИ
« Отговор #6 -: Септември 18, 2013, 13:23:19 pm »
Ин витро клиника, както всички други клиники,но тарифата й е от 10 000 до 13 000лв, тази информация ми я даде лично доктора.
*
Re: ЗОВ ЗА ПОМОЩ-ТЪРСЯ ДОНОРКА НА ЯЙЦЕКЛЕТКИ
« Отговор #7 -: Септември 18, 2013, 13:39:33 pm »
hegra55, това наистиа са прекалени цифри. Добре е да направиш консултации с други клиники. Финансовата страна не е за подценяване разбира се, но имайки предвид, че нямаш много време за чакане да се яви донорка в избраната от теб клиника според мен си струва товара.
Успех.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: ЗОВ ЗА ПОМОЩ-ТЪРСЯ ДОНОРКА НА ЯЙЦЕКЛЕТКИ
« Отговор #8 -: Септември 18, 2013, 13:45:58 pm »
avallon, консултирах се и с клиниката в Плевен, 9000лв е с донорска яйцеклетка, като сложа пътя, хотели и  други разходи ще ни струва около 10 000лв,а ние нямаме толкова пари.Сигурно някои ще кажат всяко нещо се заплаща, да може би е така, но не всички разполагат с такава сума свободни пари, като сложим, че  имаме  и ипотечен кредит.Но това са наши финансови проблеми и не искам да занимавам никого с тях.
Благодаря за коментара.
*
Re: ЗОВ ЗА ПОМОЩ-ТЪРСЯ ДОНОРКА НА ЯЙЦЕКЛЕТКИ
« Отговор #9 -: Септември 18, 2013, 13:59:59 pm »
Искаш да кажеш, че в клиниката в Тутракан са ок да си заведеш донорка, която да дари яйцеклетки лично за теб?


Re: ЗОВ ЗА ПОМОЩ-ТЪРСЯ ДОНОРКА НА ЯЙЦЕКЛЕТКИ
« Отговор #10 -: Септември 18, 2013, 14:22:37 pm »
Искаш да кажеш, че в клиниката в Тутракан са ок да си заведеш донорка, която да дари яйцеклетки лично за теб?
Не мисля.
По-скоро водиш жена, която дарява Я, но на теб ти дават с приоритет от друг донор !
Доколкото съм запозната донорството е анонимно  :wink:
Re: ЗОВ ЗА ПОМОЩ-ТЪРСЯ ДОНОРКА НА ЯЙЦЕКЛЕТКИ
« Отговор #11 -: Септември 18, 2013, 14:43:12 pm »
предполагам, че донорката няма  да е точно за мен.не съм коментирала с доктора още това.Искам да си помогна  по някакъв начин, а и във всички клиники когато се разберат донора и реципиента  могат да си разделят яйцеклектите.
Re: ЗОВ ЗА ПОМОЩ-ТЪРСЯ ДОНОРКА НА ЯЙЦЕКЛЕТКИ
« Отговор #12 -: Септември 18, 2013, 14:53:02 pm »
Искам да си помогна  по някакъв начин, а и във всички клиники когато се разберат донора и реципиента  могат да си разделят яйцеклектите.

Искаш да кажеш, че можеш да знаеш от кой точно е генетичния материал ? Някак си не ми се струва да е редно това ...
Re: ЗОВ ЗА ПОМОЩ-ТЪРСЯ ДОНОРКА НА ЯЙЦЕКЛЕТКИ
« Отговор #13 -: Септември 18, 2013, 15:10:14 pm »
аз съм чела в друг сайт, където са писали момичета, че има такава практика.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: ЗОВ ЗА ПОМОЩ-ТЪРСЯ ДОНОРКА НА ЯЙЦЕКЛЕТКИ
« Отговор #14 -: Септември 18, 2013, 15:19:58 pm »
Клиниката във Варна е Радост на небезизвестния доктор Емин  :lol:

Но малко е по-намалил цените :P в началото мизата беше по-високо вдигната и сумата беше 18 000 лева ....  8O 8O 8O

Иначе, има дон програми в София, Плевен, Пловдив ... сумите са навсякъде различни, както и периода за намиране на донор ;)

1 си инв процедура с дон яйцеклетки аз направих във Варна при д-р Александров и сама си заведох донорката :wink: там, все още, съществува тази практика, а и те нямат дон програми по принцип :?


*
Re: ЗОВ ЗА ПОМОЩ-ТЪРСЯ ДОНОРКА НА ЯЙЦЕКЛЕТКИ
« Отговор #15 -: Септември 18, 2013, 17:01:28 pm »
Искам да си помогна  по някакъв начин, а и във всички клиники когато се разберат донора и реципиента  могат да си разделят яйцеклектите.

Искаш да кажеш, че можеш да знаеш от кой точно е генетичния материал ? Някак си не ми се струва да е редно това ...
Ами не е редно. Донорите по закон са анонимни. Друг е въпросът каква е практиката. Неанонимни са само донорките по родствена линия.
*

    sara68

  • ***
  • 269
  • Няма начин да няма начин :))))
Re: ЗОВ ЗА ПОМОЩ-ТЪРСЯ ДОНОРКА НА ЯЙЦЕКЛЕТКИ
« Отговор #16 -: Септември 21, 2013, 11:02:00 am »
Искам да си помогна  по някакъв начин, а и във всички клиники когато се разберат донора и реципиента  могат да си разделят яйцеклектите.

Искаш да кажеш, че можеш да знаеш от кой точно е генетичния материал ? Някак си не ми се струва да е редно това ...
Ами не е редно. Донорите по закон са анонимни. Друг е въпросът каква е практиката. Неанонимни са само донорките по родствена линия.

Да,аз също смятам ,че законно неанонимни могат да бъдат само донори по родствена линия.Може би не е лошо да провериш всички възможни донорски програми в различните клиники.Финансовата страна разбира се,че е фактор и ако има вариант при който яйцеклетките на донорката се разделят между 2 реципиентки то сумата би изглеждала около и под половината на сумите за които споменаваш,т.е би излязла приблизително колкото едно нормално инвитро.
Можеш да потърсиш също и помощ за финансиране на такава процедура от пациентски организации,които работят по този проблем- има варианти,просто трябва да се поразтърсиш малко:))

Успех ти желая!
Успех ти пожелавам!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: ЗОВ ЗА ПОМОЩ-ТЪРСЯ ДОНОРКА НА ЯЙЦЕКЛЕТКИ
« Отговор #17 -: Септември 21, 2013, 16:41:21 pm »
Искам да си помогна  по някакъв начин, а и във всички клиники когато се разберат донора и реципиента  могат да си разделят яйцеклектите.

Искаш да кажеш, че можеш да знаеш от кой точно е генетичния материал ? Някак си не ми се струва да е редно това ...

Не само, че не е редно, но е незаконно!!!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    sara68

  • ***
  • 269
  • Няма начин да няма начин :))))
Re: ЗОВ ЗА ПОМОЩ-ТЪРСЯ ДОНОРКА НА ЯЙЦЕКЛЕТКИ
« Отговор #18 -: Септември 22, 2013, 10:32:58 am »
Искам да си помогна  по някакъв начин, а и във всички клиники когато се разберат донора и реципиента  могат да си разделят яйцеклектите.

Искаш да кажеш, че можеш да знаеш от кой точно е генетичния материал ? Някак си не ми се струва да е редно това ...

Не само, че не е редно, но е незаконно!!!

Абсолютно подкрепям изказаните по-горе мнения.
Не е законно и не е редно ти да имаш контакт с донорката и да се уговяряте за каквото и да било.(освен ако не е по-роднинска линия)
В някои клиники има практика да разделят яйцеклетките на донорката между 2 рецепиентки,като това прави и самата процедура по-достъпна финансово.Но  това си е работа на клиниката и нито донора знае при кого отиват яйцеклетките и какво се случва с реципиентите,нито пък реципиентите знаят кой е донора в техния случай.
Този вариант  разбира се зависи и от броя и качеството на яйцеклетките и вероятно не винаги е възможно.