0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    liuliak

  • *
  • 23
  • Heaven, I`m in Heaven..
рубеола по време на бременност
« -: Август 23, 2013, 11:28:36 am »
Извинявам се ако вече има такава тема, но не открих нищо! Искам да попитам има ли някой, който е преживял бременност разболявайки се от рубеола и какво му се е случило. Аз съм в 8ми месец и преди 4 дни прекарах цял ден с човек, на който на следващия ден му избиха пъпките /демек, когато е бил най-заразен/. Изследвах се и нямам имунитет...и сега естествено сме ни живи ни умрели у дома!! Лекарите ме успокояват, че вече сме много напреднали и няма опасност, но не това е, което чета като инфо за болестта! Много моля, ако някой е преживял такова нещо да ми пише - много сме тревожни! Бременността ни дойде след 4и опит и много мъки! Благодаря предварително!
Любовта ще спаси света
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: рубеола по време на бременност
« Отговор #1 -: Август 23, 2013, 17:21:12 pm »
liuliak, много неприятна ситуация. Надявам се страховете ти да се окажат напразни. Ето какво намерих: "Ако сте бременна и се окажете контактна на болен от рубеола също потърсете лекарска помощ и съвет. Ако е необходимо лекарят може да Ви приложи венозно имуноглобулинов препарат (готови защитни антитела срещу вируса на рубеола)." от тази статия: http://www.mamatatkoiaz.bg/mta-pub/public-page.xhtml?pageId=313&articleId=571

На твое място бих се консултирала и със специалист по инфекциозни болести.
*

    liuliak

  • *
  • 23
  • Heaven, I`m in Heaven..
Re: рубеола по време на бременност
« Отговор #2 -: Август 24, 2013, 10:12:28 am »
свалихме алармата! не е рубеола, не и потвърдиха диагнозата.....все пак остава въпроса какво е? и при всички положения това ми е обица на ухото! явно личните лекари тук са, за да блеят и никой не ни следи имунизациите....та започвам сама...фактически ваксина ми е правена в 6и клас като е излязла ваксината.....от тогава е трябвало 2 пъти да я подновя...и аз съм си виновна - проспала съм този важен момент някъде между запушени тръби, изчерпан яйчников резерв, хашимото и куп други усложнения...
само бебка да е жива и здрава и двете сме на имунизация ;))
Мерси elle22!
все пак ще е важно ако някой е преминал такова препятствие да сподели....предполагам, че има много като мен без естествен имунитет и проспани ваксини...дано да няма де!!!! пупу!
Любовта ще спаси света