0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #880 -: Април 22, 2014, 21:10:25 pm »
Здравей, Денис. Днес бях на лекар и се видя, че фоликулът се е спукал. Това което ме учуди е, че размерът му беше 1,35 см, а преди два дни фоликулът беше 1,8 см. Нормално ли е след спукване жълтото тяло да е с такива размери?  Лошото е, че пак не се вижда свободна течност и май наистина нещата отиват към ЛУФ  :( Все пак, ако е ЛУФ - нямаше ли големината да се запази, като преди спукване на фоликула? Мерси и лека вечер :)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #881 -: Април 23, 2014, 15:10:52 pm »
Здравей, Денис. Днес бях на лекар и се видя, че фоликулът се е спукал. Това което ме учуди е, че размерът му беше 1,35 см, а преди два дни фоликулът беше 1,8 см. Нормално ли е след спукване жълтото тяло да е с такива размери?  Лошото е, че пак не се вижда свободна течност и май наистина нещата отиват към ЛУФ  :( Все пак, ако е ЛУФ - нямаше ли големината да се запази, като преди спукване на фоликула? Мерси и лека вечер :)
Размерът за ЖТ веднага след О. е дори голям - нормално е около 1 см.
Има вариант да пукаш фоликулите при по-малки размери, което не е проблем, защото когато фоликула достигне размер 17-18мм, той вече съдържа годна за оплождане яйцеклетка
Може да пуснеш Прогестерон и Е2 на 7 ден след предполагаемата О. - техните стойности ще покажат дали е имало О. или е ЛУФ
Ако имаш съмнения за ЛУФ, може да приемаш: Инозитол, Аргинин и NAC  / това за аминокиселини и витамини, дори да не помогнат, защото нямат силата на лекарствата, няма да ти навредят/ - те повишават вероятността за О. и подпомагат развитието на фоликули с по-годни яйцеклетки

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #882 -: Април 23, 2014, 21:53:43 pm »
Мерси, Денис  :bighug: Ще пусна хормоните на 7ми ден :) Иначе инозитол си пия от доста време, а NAC ми пристигна вчера от iherb, така че за др. цикъл оства( дано не дойде следващите 9 месеца де )  :D Лека вечер  :)
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #883 -: Април 24, 2014, 09:26:55 am »
Здравей Денис! Моля да  погледнеш графиката ми и да споделиш мнение След мисед съм и не знам, кога е нормално да се нормализира цикъла / трябва да ми дойде втори Ц, но температурата все още е висока/. 
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #884 -: Април 24, 2014, 11:21:46 am »
Мерси, Денис  :bighug: Ще пусна хормоните на 7ми ден :) Иначе инозитол си пия от доста време, а NAC ми пристигна вчера от iherb, така че за др. цикъл оства( дано не дойде следващите 9 месеца де )  :D Лека вечер  :)

Инозитолът се приема далеч от кафе, защото то го унищожава
Около дните на О. не приемай НСПВС

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #885 -: Април 24, 2014, 11:29:57 am »
Здравей Денис! Моля да  погледнеш графиката ми и да споделиш мнение След мисед съм и не знам, кога е нормално да се нормализира цикъла / трябва да ми дойде втори Ц, но температурата все още е висока/.

Според мен е имало О. на 26 ден от МЦ - дължина на МЦ около 39-40 дни
Графиката ти изглежда сравнително добре, не мисля че трябва да се притесняваш за някакви проблеми с МЦ
След аборт - на тялото и хормоните трябва време за да се възстановят/нормализират.
Пожелавам ти следващия път всичко да е наред и да си имаш едно хубаво бебе

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #886 -: Април 24, 2014, 14:22:41 pm »
Благодаря за отговора  :) :) :)
И аз се надявам всичка да е наред следващия път.
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #887 -: Април 25, 2014, 00:20:25 am »
Добър вечер на всички,аз съм новичка в форума, но често разглеждах,вашите мнения и въпроси,и графики,някой можели ли да дадемнение по мойта графика.Денис много ще съм ти благодарна,да изкажеш мнението си,незнам как да я кача в форума,името мие.  mira n Много благоаря предварително,на всички.
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #888 -: Април 25, 2014, 00:47:48 am »
Тази е графиката от телфона ми утре ще се опитам дая напраея и от зачатие,дано се вижда.Само да се оточня т.е мерена към 7.30 8 часа,анално,по принцип мие много точен М.Ц,но от както пробваме все ми зякъснява.много се моля и се надявам тоя месец да е станало.още един път благодаря на всички и лека вечер
*

    petyamk

  • *
  • 45
  • Очакването на щастие също е щастие
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #889 -: Април 25, 2014, 09:14:37 am »
Може ли коментар и на моята графика,притесняваме днешния резултат 37,4 С
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #890 -: Април 25, 2014, 09:23:48 am »
Според мен БТ си е добре. Като се има предвид и допълнителния прогестерон до  37.5 няма страшно. Това го знам от лекар  :wink: 
Виждам, че си след инсе-  :crossfingers: да се е получило и тази температура да е от това  :)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #891 -: Април 25, 2014, 19:57:15 pm »
Добър вечер на всички,аз съм новичка в форума, но често разглеждах,вашите мнения и въпроси,и графики,някой можели ли да дадемнение по мойта графика.Денис много ще съм ти благодарна,да изкажеш мнението си,незнам как да я кача в форума,името мие.  mira n Много благоаря предварително,на всички.
Това е линка на графиката:
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&userLoginName=mira%20n

Според мен е имало повече от 1 фоликул и ако е имало О. може да е била или на 16 или на 21/22 ден от МЦ. Направи утре един тест с първа сутрешна урина
Добре е да правиш и тестове за О. - те ще ти показват кога да очакваш О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #892 -: Април 25, 2014, 23:04:42 pm »
Много благодаря  :)Денис,да ще направя тест,но мисля да изчакам до понеделник за по сигурно,да несе разочаровам отново,и да видя дали ще се задъжи БТ висока.Пожелавам приятна вечер на всички :wink:
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #893 -: Април 27, 2014, 09:18:48 am »
Здравейте момичета, може ли едно мнение - на какво може да се дължи по-висока Т в първата половина на цикъла? Миналия месец в първата половина беше 36.5-36.7, а този месец ми е 36.7-36.8, даже 36.9. То ако върви така няма да има голяма разлика в Т между първата и втората половина, нищо чудно да си изпусна О  :(


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #894 -: Април 27, 2014, 14:46:05 pm »
Здравейте момичета, може ли едно мнение - на какво може да се дължи по-висока Т в първата половина на цикъла? Миналия месец в първата половина беше 36.5-36.7, а този месец ми е 36.7-36.8, даже 36.9. То ако върви така няма да има голяма разлика в Т между първата и втората половина, нищо чудно да си изпусна О  :(
Дай да видим графиката

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #895 -: Април 27, 2014, 18:57:44 pm »
Аз си я водя на таблета. Ей сега ще я набера на сайта. Мерси Денис


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #896 -: Април 27, 2014, 19:15:02 pm »
Готова съм. Много ще се радвам да си кажете мнението, от скоро водя календара, меря си БТ по всички изисквания, но понякога прескачам дните когато не очаквам някакви промени или когато не съм имала възможност.
« Последна редакция: Април 27, 2014, 20:17:06 pm от lilibell »


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #897 -: Април 28, 2014, 13:01:13 pm »
Аз знам, че все още е рано за каквито и да е коментари (предвид събитията миналия месец), но дали да се надявам скоро за МЦ?



*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #898 -: Април 28, 2014, 17:04:19 pm »
Готова съм. Много ще се радвам да си кажете мнението, от скоро водя календара, меря си БТ по всички изисквания, но понякога прескачам дните когато не очаквам някакви промени или когато не съм имала възможност.
Точно в дните около предполагаемата О., не си мерила БТ. :)
За да може да се направи най-точен извод, БТ трябва да се измерва от М до М.

Ако е имало О. според мен може да е била на 14/15 ден от МЦ - но, БТ трябва  да се повиши още малко и да се задържи висока

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 10 тема!
« Отговор #899 -: Април 28, 2014, 17:07:31 pm »
Аз знам, че все още е рано за каквито и да е коментари (предвид събитията миналия месец), но дали да се надявам скоро за МЦ?

Според мен дори е имало О. - но не си мерила много редовно и малко е трудно да се прецени - може би на 17/18 ден от МЦ

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум